Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Zespół bolesnego barku
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7180
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 06:11   Zespół bolesnego barku

Zespół bolesnego barku (znany też pod akronimem ZBB) powstaje, kiedy w okolicy barkowej zachodzą jakiekolwiek zmiany zwyrodnieniowe. Temu schorzeniu pomagają się rozwijać negatywne zmiany, jakie mają miejsce w obrębie miękkich tkanek.

Schorzenie to pojawia się najczęściej u osób w średnim wieku (z reguły u kobiet w przedziale wiekowym 45-55 lat), jeżeli częściowo lub całkowicie dojdzie u nich do uszkodzenia ścięgna, które łączy kość ramienną z łopatką. Efektem tego jest ograniczenie zakresu ruchów ramienia.

Przyczyny

Wśród przyczyn ZBB wymienić należy urazy i wszelkiego rodzaju choroby naczyniowe, ortopedyczne czy nerwowe, chociaż najpowszechniejszą z nich jest zwyrodnienie tkanki ścięgnistej spowodowane zmianami w przyczepie mięśnia nadgrzebieniowego.

Ból może narastać powoli lub pojawić się nagle, a czasami może się przenieść z odcinka szyjnego kręgosłupa, nie ograniczając przy tym ruchów barku. Do tego bólu przyczynić się też mogą zwichnięcia stawu barkowego, złamania obojczyków i łopatki, urazy pochewek maziowych, choroby płuc i serca lub prowadzące do przykurczu miękkich tkanek oparzenia.

Jeżeli ból pojawił się nagle w trakcie wykonywania danej pracy lub od razu po szybkim ruchu, wówczas najprawdopodobniej uszkodzony został pierścień mięśni skręcających. Jeżeli nie minie on po zachowawczym leczeniu, to można przyjąć, że jest to objaw tzw. zespołu ciasnoty podbarkowej.

Objawy:

Silny i kłujący ból,
Ból obręczy barkowej,
Obrzęk stawu barkowego,
Wzmożone napięcie mięśniowe,
Problemy z poruszaniem kończyną,
Problemy z zasypianiem.
Leczenie

Wiele osób przy ZBB wykonuje wszelkie czynności zdrową ręką, unikając przy tym wykonywania jakichkolwiek ruchów drugą, uszkodzoną kończyną, jest to jednak stanowczo przeciwwskazane – bezruch w obrębie tej ręki może się przyczynić do co raz większego bólu promieniującego na kark i łopatkę, a w efekcie nawet do zesztywnienia barku. W skrajnych przypadkach możliwy jest zanik mięśni.

Na ból powstały wskutek zapalenia stawu ramiennego najczęściej podwiesza się kończynę, podaje się niesteroidowe leki przeciwzapalne lub stosuje się zabiegi fizykalne jak: krioterapia, jonoforeza czy terapia laserowa.

Jeżeli do powstania bólu przyczyniły się wszelkie zmiany w obrębie powierzchni stawowych i ścięgien, zespół ciasnoty podbarkowej lub uszkodzenie pierścienia mięśni skręcających, to może być konieczne leczenie chirurgiczne. Bardzo istotna w przywracaniu sprawności ruchów ręki jest odpowiedni proces rehabilitacji.
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB