Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
mastercock

Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-17, 18:09   Działalność gospodarcza

Witam wszystkich serdecznie

Mam pewien problem odnośnie zarejestrowania działalności gospodarczej tj. gabinet masażu klasycznego i formy opodatkowania( interesuje mnie tylko ryczałt )

Niebawem zakładam gabinet i za bardzo nie wiem w jaki rodzaj działalności go zarejestrować, tak aby ryczałt był formą opodatkowania

Rozmawiałem troszeczke z doradcą w tych sprawach , stwierdził, że w dzialalność paramedyczna można taki gabinet zarejestrować, korzystając z ryczałtu

Poprawa kultury fizycznej odpada ponieważ można korzystać jedynie z książki rozchodow ...

Pytanie kieruje do osób, które prowadzą własną działalność tj. gabinet masażu

pozdrawiam
 
 
Linki sponsorowane
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 11:39   

WITAM!

Proszę o informacje i poradę a sprawa ma sie tak:

Jestem zatrudniony przez pracodawce na pełny etat jako masazysta, instruktor gimnastyki, instruktor nordic walking. Jednak na 2 miesiace chcialbym zalozyc wlasna dzialalnosc oraz byc zatrudnionym przez pracodawce na 1/2 etatu.
Zajecia ruchowe wykonywalbym dla pracodawcy natomist masaze na wlasna reke.

Wiem ze jezeli ktos zaklada pierwszy raz firme ZUS wynosi 290 zl. Problem jest w tym ze nie wiem czy jesli po 2 miesiacach zrezygnyje z dzialaosci po jakims czasie ponownie ja zaloze to pozniej bede placil 900 zł ??

Co byscie mi proponowali jak byloby najlepiej moze istnieje inne rozwiazanie .



Serdecznie dziekuje za informacje.

pozdrawiam
 
 
mastercock

Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-18, 18:58   

jest tutaj ktoś kto może mi pomóc ??

p.s. rafal ZUS teraz wynosi ok 340zł najniższa krajowa poszla w góre od stycznia
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-18, 20:09   

rafał napisał/a:

Wiem ze jezeli ktos zaklada pierwszy raz firme ZUS wynosi 290 zl. Problem jest w tym ze nie wiem czy jesli po 2 miesiacach zrezygnyje z dzialaosci po jakims czasie ponownie ja zaloze to pozniej bede placil 900 zł ??

Jeśli mi wiadomo to kolejne założenie działalności będzie cię juz wynosiło tak jak wszystkich około 900zl. Jednorazowo możesz założyć działalność i prowadzić ja przez 2 lata za 340zl potem juz normalnie. Niby przepisy maja się zmienić i ma to być przeciągnięte do 5 lat ale wiecie jak to jest w Polsce... :(
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-18, 20:15   Re: Działalność gospodarcza

mastercock napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie

Mam pewien problem odnośnie zarejestrowania działalności gospodarczej tj. gabinet masażu klasycznego i formy opodatkowania( interesuje mnie tylko ryczałt )

Niebawem zakładam gabinet i za bardzo nie wiem w jaki rodzaj działalności go zarejestrować, tak aby ryczałt był formą opodatkowania

Rozmawiałem troszeczke z doradcą w tych sprawach , stwierdził, że w dzialalność paramedyczna można taki gabinet zarejestrować, korzystając z ryczałtu

Poprawa kultury fizycznej odpada ponieważ można korzystać jedynie z książki rozchodow ...

Pytanie kieruje do osób, które prowadzą własną działalność tj. gabinet masażu

pozdrawiam

A działalność fizjoterapeutyczna? W tym masz możliwość dojazdy do klienta oraz prowadzenie gabinet masażu?
 
 
Justyna_21

Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-02-20, 13:21   

Chcialabym załozyc wlasny gabinet lecz nie wszystkich stac zeby prywatnie kozystac z np. masażu.Czy moge podpisac umowe z NFZ jesli jeszcze nie mam mgr (jestem na 3 roku).
 
 
Marcin Baran


Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 25
Wysłany: 2008-03-26, 18:30   

W zależności co będziesz robił, musisz sam podjąć decyzję :)
 
 
igor95

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: iława
Wysłany: 2008-04-02, 18:35   własna działalnośc

czy mógłby mi ktoś przedstawić wszystkie koszty związane z prowadzeniem gabinetu masażu jestem po kursach z zaświadczeniem z men czy w takim wypadku mógłbym podpisać umowę z narodowym funduszem zdrowia czy trzeba mieć studia jakie warunki musi spełniać gabinet ile trzeba płacić podatków jakich i gdzie to była by moja pierwsza działalność gospodarcza czy ten podatek trzeba płacić co miesiąc czy za rok itd. Chciałbym prowadzić działalność nie tylko w gabinecie ale także u klienta w domu proszę o pomoc.
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-04-02, 19:53   

Ciekawy artykuł: http://www.twoja-firma.pl...spodarczej.html

Forum działaność gospodarcza: http://www.biznesforum.pl/

Zerknij na to :)

Ale najpierw zapraszam tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 :)
 
 
igor95

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: iława
Wysłany: 2008-04-03, 17:31   nfz

czy masażysta po kursach z dyplomami i zaświadczeniami MEN itd morze podpisać umowe z narodowym funduszem zdrowia tylko na zabiegi z zakresu masażu na te na kture ma zaświadczenia troche tego jest czy trzeba miec studia nigdzie nie moge sie doszukac a morze ktos z was wie
 
 
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-04-04, 14:56   

Masażysta z zaświadczeniami ukończenia kursów (niezależnie od tego, ile ich jest) formalnie rzecz biorąc nie ma prawa pracować z ludźmi chorymi, z czego w prosty sposób wynika, że kontraktu z NFZ mieć nie może. Prawdę rzekłszy, NFZ nie bardzo lubi nawet kontraktów z mającymi w tym zakresie pełne uprawnienia technikami masażu, jako że i oni nie mają prawa pracować samodzielnie, a jedynie na zlecenie lekarskie i pod kontrolą fizjoterapeuty.
 
 
igor95

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: iława
Wysłany: 2008-04-04, 15:51   

no tak ale chodzi mi o pacjentów ze skierowaniem tylko na masaż na przykład masaż grzbietu czy ci pacjenci nie mogli by przychodzić do masażysty i robić tych zabiegów na nfz ?
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-04, 16:00   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

jesli nie jestes technikiem to nie
  
 
 
igor95

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd: iława
Wysłany: 2008-04-10, 15:50   m

masaż klasyczny iława numer gg 252483 zabiegi najtaniej w mieście zabiegi w domu klienta
 
 
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 00:32   porada

witam,
prosze doradzcie jesli mozecie... jestem w takiej sytuacji:/
pracuje na pelnym etacie jako masazysta jednak w miesiacach lipiec sierpien (sezon) chcialbym zalozyc dzialanosc gosp. i placilbym najnizszy Zus gdyz zakladałbym firmę po raz pierwszy. Po 2 miesiacach chcialbym ja zawiesic i przejsc spowrotem na zwykla pensję.
Mozecie doradzic co w takiej sytuacji zrobic aby bylo korzysttniej dla mnie???zastanawia mnie jedno czy jak zawiesze dzial. a pozniej ja wznowie bede palcil najnizszy ZUS czy juz ten wyzszy 800zł z groszami???? (na okres sezonu bylbym na urlopie bezplatnym).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB