Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Mazażysta, kręgarz, rehabilitant itp.
Autor Wiadomość
krzysne

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-04-12, 17:32   Mazażysta, kręgarz, rehabilitant itp.

Witam. Chciałem się zapytać jaki jest zakres uprawnień/obowiązków reprezentantów tych zawodów. Oraz jakie uprawnienia trzeba mieć by otworzyć salon masażu. Czy wystarczy że sam stwierdzę że umiem masować ludzi i już, czy muszę gdzieś taką działalność rejestrować (pomijam te które należy robić przy każdej działalności gospodarczej).

Pozdrawiam

PS.Mam nadzieję że dobrze ująłem to o co chciałem się spytać.
 
 
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-04-12, 18:36   masaz warszawa

masazysta to ktos po kursie - ale moze wykonywac tylko masaz relaksacyjny, nie leczniczy.

rehabilitant to po studiach wyzszych

kregarz nie jest regulowany.

nie trzeba miec zadnych uprawnien zeby otworzyc gabinet masazu, ani nawet nie potrzeba zadnych, zeby w nim pracowac.

mozesz probowac znajdowac klientow bez zadnych kwalifikacji, ale mala szansa ze do ciebie przyjda i powroca na nastepny zabieg.
 
 
krzysne

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-04-13, 09:52   

Dzięki za odpowiedź. A jak się ma sprawa w przypadku uprawnień bo na pewno technik ma ich mniej niż mgr czy nawet lic. I chciałem się zapytać jakie. Bo na przykład technik dentystyczny może praktycznie to samo co dentysta poza paroma rzeczami, a technik farmacji nie może tylko otworzyć własnej apteki. Jak to wygląda tutaj?
 
 
TK


Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: 3city
Wysłany: 2008-04-14, 07:35   

Technik masażysta, w przeciwieństwie do fizjoterapeuty, nie ma uprawnień na wykonywanie zabiegów fizykalnych, więc możliwe, że problem byłby tu w przypadku otwarcia własnej mini-przychodni :) Jeśli chodzi o masaż, to maja takie same.
 
 
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-04-14, 16:43   

Spróbuję skonsolidować i wyjaśnić pewne niedopowiedzenia:
massagewarsaw napisał/a:
nie trzeba miec zadnych uprawnien zeby otworzyc gabinet masazu, ani nawet nie potrzeba zadnych, zeby w nim pracowac nie trzeba miec zadnych uprawnien zeby otworzyc gabinet masazu, ani nawet nie potrzeba zadnych, zeby w nim pracowac.

Nie całkiem jest tak. Rzeczywiście żeby otworzyć gabinet masażu (oczywiście tylko relaksacyjnego, z leczniczym inna sprawa) nie musisz mieć uprawnień. Ale żeby masaż wykonywać, jak najbardziej musisz - cytuję art. 19 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej: "Jeżeli przepisy szczególne nakładają obowiązek posiadania odpowiednich uprawnień zawodowych przy wykonywaniu określonego rodzaju działalności gospodarczej, przedsiębiorca jest obowiązany zapewnić, aby czynności w ramach działalności gospodarczej były wykonywane bezpośrednio przez osobę legitymującą się posiadaniem takich uprawnień zawodowych". A każda działalność mająca związek ze zdrowiem człowieka, kwalifikacji takich wymaga i Urząd rejestrujący działalność gospodarczą może (prawda, że rzadko to czyni, głównie jesli wpłynie jakaś skarga) stan ten skontrolować.
massagewarsaw napisał/a:
kręgarz nie jest regulowany.

Rzeczywiście nie jest, a to dlatego, że w Polsce zawód kręgarza formalnie nie istnieje, zaś w rozumieniu prawnym jest to znachor i podlega odpowiednim przepisom kodeksu karnego, (tyle, że na razie jest ścigany jedynie jak coś się stanie, z oskarżenia prywatnego [ostatnio miało miejsce kilka takich przypadków zakończonych wyrokami skazującymi], w niedalekiej przyszłości ponoć ma się to zmienić, na niekorzyść kręgarzy oczywiście).

krzysne napisał/a:
Bo na przykład technik dentystyczny może praktycznie to samo co dentysta poza paroma rzeczami, a technik farmacji nie może tylko otworzyć własnej apteki.

Też nie tak: technikowi dentystycznemu obecnie nie wolno w ogóle pracować w jamie ustnej pacjenta (poza "wymierającymi" powoli technikami, którzy te uprawnienia te wcześniej nabyli) nie wolno zatem ani leczyć ani usuwać zębów. Natomiast technik farmaceuta nie może samodzielnie przygotowywać leków, co jest zastrzeżone dla magistrów. Nie chodzi więc tylko o o otworzenie własnej apteki.
TK napisał/a:

Technik masażysta, w przeciwieństwie do fizjoterapeuty,
nie ma uprawnień na wykonywanie zabiegów fizykalnych, więc możliwe, że problem byłby tu w przypadku otwarcia własnej mini-przychodni
.
Jest dokładnie tak, w dodatku jesli technikowi masażyście marzy się np. kontrakt na masaż z NFZ, to może sobie "odpuścić" (znam takie przypadki), ponieważ ani technik masażu ani fizjoterapii nie ma prawa do pracy samodzielnej, prawo wymaga bezpośredni nadzór ze strony magistra fizjoterapii. W przypadku gabinetu prywatnego patrzy sie na to przez palce, chociaż i tu formalnie wymaga się posiadania przez pacjenta zlecenia lekarskiego. W innych krajach nakaz ten jest bardzo rygorystycznie egzekwowany.
 
 
krzysne

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-04-14, 20:39   

O proszę nawet nie wiedziałem że można się starać o refundację w NFZ na zabiegi. Czyli tak upraszczając nie mogę samodzielnie po zrobieniu studium prowadzić prywatnego gabinetu masażu leczniczego/przychodni, ale mogę założyć sobie gabinet odnowy biologicznej, i wykonywać zabiegi masażu relaksacyjnego?
 
 
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-04-14, 22:03   

Tak upraszczając :D możesz po ukończeniu studium jak najbardziej otworzyć gabinet masażu leczniczego, ale prywatnie, bez możliwości kontraktu z NFZ. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest jednak oczekiwać od pacjentów zlecenia lekarskiego na zabiegi masażu.
 
 
krzysne

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 23
Wysłany: 2008-04-15, 15:29   

No to już chyba wszystko jasne. A czy jeszcze coś powinienem wiedzieć na temat formalności związanych z branżą masaże?
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-19, 18:00   

proponuje zgłosić sie do KAROLA, widziałem w innej części forum przez niego zarzadanej temat o otwarciu własnej dzialalności , wszystkich formalnościach i porady tych którzy mają juz tą droge za sobą, szczerze mówiąć próbowalem znalezc ten temat dla Ciebie ale, nie powiodło sie, dlatego odsyłam do KAROLA
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-04-20, 12:53   

Działalność gospodarcza: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=92

Początki własnego gabinetu: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=116

Informacje o dofinansowaniu działalności: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=109

Pozdrawiam :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB