Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Lecze­nie zacho­waw­cze nad­garstka infor­ma­tyka
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-03-13, 10:12   Lecze­nie zacho­waw­cze nad­garstka infor­ma­tyka

Lecze­nie zacho­waw­cze ”nad­garstka infor­ma­tyka”, czyli zespołu cie­śni nadgarstka

W lecze­niu tego pro­blemu należy sku­pić się na kilku punk­tach. Jako pierw­szy należy wymie­nić poprawę ergo­no­mii pracy– zadbać o pra­wi­dłową pozy­cję, która będzie utrzy­my­wać krzy­wi­zny krę­go­słupa ( trzeba zadbać o to by nie zno­sić lor­dozy w odcinku szyj­nym krę­go­słupa, nie wolno, zatem wysu­wać głowy do przodu). Idąc poni­żej krę­go­słupa szyj­nego należy zadbać o usta­wie­nie łokci ( powinny być pod­parte) i samych nad­garst­ków ( nie trzy­mać ich w skraj­nych ustawieniach).

Nie­któ­rzy zale­cają ( szcze­gól­nie w począt­ko­wej fazie lecze­nia) sto­so­wa­nie ortezy odcią­ża­ją­cej nad­gar­stek. Pozwala ona na utrzy­ma­nie ręki ( a dokład­niej stawu nad­garst­ko­wego) w neu­tral­nej pozy­cji , co może mieć szcze­gólne zna­cze­nie w nocy, kiedy nie kon­tro­lu­jemy pozy­cji stawu.

Lecze­nie zacho­waw­cze to przede wszyst­kim tera­pia tka­nek mięk­kich mająca na celu znor­ma­li­zo­wa­nie napię­cia tka­nek i poprawa cech moto­rycz­nych ( siła, wytrzy­ma­łość). Kolejna sprawa to przy­wró­ce­nie pra­wi­dło­wej rucho­mo­ści w sta­wach nad­garst­ko­wych, ale jeśli jest taka potrzeba to i w sta­wach krę­go­słupa szyjnego.

Oprócz pracy z reha­bi­li­tan­tem (masaż funk­cyjny, stret­ching, praca na punk­tach spu­sto­wych, neu­ro­mo­bi­li­za­cje ) należy pod­jąć ćwi­cze­nia, które utrzy­mają dobrą siłę, wytrzy­ma­łość i ela­stycz­ność tkanek.

Do tego rodzaju aktyw­no­ści zaliczamy:

Stret­ching mię­śni zgi­na­czy i pro­stow­ni­ków przed­ra­mie­nia– 5x każda grupa mię­śniowa. Należy zna­leźć pozy­cję, w któ­rej czuć deli­katne roz­cią­ga­nie ( nie ból) i utrzy­mać ją bez ruchu ok. 30 sekund. Zada­niem stret­chingu jest przede wszyst­kim poprawa ela­stycz­no­ści mię­śni, jak i zmniej­sze­nie uci­sku na kanał nad­garstka ( grupa zginaczy),

Ćwi­cze­nia izo­me­tryczne- np ści­ska­nie gąbki, lub piłeczki 3x po 15–20 powtó­rzeń,

Ćwi­cze­nia eks­cen­tryczno– kon­cen­tryczne. Uży­wamy do tego gumy wyko­nu­jąc ćwi­cze­nia z opo­rem, co pozwala na wzmac­nia­nie mię­śni ręki i przed­ra­mie­nia. Tu rów­nież 3x po 15–20 powtórzeń,

Ćwi­cze­nia koor­dy­na­cji nerwowo-mięśniowej (pro­prio­cep­cji). Można użyć do tego piłki i wci­skać ją w stół i w ścianę z utrzy­my­wa­niem rów­no­wagi przez około 5 sekund. Takie ćwi­cze­nie tez warto wyko­nać w trzech seriach po 15 powtórzeń.

Warto wie­dzieć, że lecze­nie zespołu cie­śni nad­garstka trwa zwy­kle dosyć długo a objawy lubią powra­cać. Dla­tego trzeba zawczasu pomy­śleć o pro­fi­lak­tyce. Należy uni­kać dłu­go­trwa­łej pracy przy kom­pu­te­rze i stwo­rzyć odpo­wied­nie warunki, które będą naj­mniej szko­dliwe dla organizmu.

z fizjoinformator.pl
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB