List motywacyjny - czy kogoś to w ogóle dzisiaj jeszcze interesuje?
List motywacyjny jest jednym z elementów procesu rekrutacji i nie został wymyślony bez powodu. Rekruterom zależy na tym, aby - przed podjęciem decyzji o zaproszeniu kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną - choć w małym stopniu poznać kandydata. Z CV im się to nie uda. List motywacyjny to w pewnym stopniu umożliwi. Przyłóż się do listu motywacyjnego! Wprawdzie na pewno znajdzie się niejeden pracodawca (rekrutor), który powie, że jemu żadne listy nie są potrzebne, jednak większość zwraca na nie uwagę.
Jak napisać dobry list motywacyjny?
List motywacyjny musi być krótki i konkretny.
Napisz, w jakim celu zwracasz się do pracodawcy.
Opisz, dlaczego jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko.
Opisz, co Cię motywuje do pracy w tej właśnie firmie.
Napisz Twój list tak, by był prosty i czytelny.
Pamiętaj, że list motywacyjny odzwierciedla Twoje zdolności komunikacyjne.
Staraj się zachęcić pracodawcę do nawiazania z Tobą kontaktu.
Pamiętaj, że dane, które zamieściłeś w liście powinny być aktualne i nie zapomnij o podpisie.
Z lewej u dołu Twojego listu możesz zamieścić referencje oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych.
Pamiętaj, że znaczna wiekszość pracodawców oczekuje listów motywacyjnych prostych i klarownych, niekoniecznie "oryginalnych" w formie.
Profesjonalne CV może się okazać kluczem do Twojej kariery zawodowej ale nawet rewelacyjne CV nie załatwi Ci pracy. To dopiero jeden z pierwszych etapów rekrutacji. Wysłanie nieprofesjonalnego CV, źle skonstruowanego, z błędami - może Twoją szansę na pracę przekreślić. Nie dopuść do tego! Skorzystaj z wszystkich możliwości, jakie stwarza ta forma zaprezentowania się Twojemu "przyszłemu" pracodawcy!
Jak napisać CV, które zainteresuje prawie każdego pracodawcę?
CV jest wizytówką kandydata szukającego pracy. To tylko od niego zależy czy pracodawca zechce się z nim spotkać i czy kandydat przejdzie do kolejnego etapu rekrutacji. Możemy więc CV porównać do pierwszego uścisku ręki, dzięki któremu wyrabiamy sobie zdanie na temat osoby, doświadczamy pierwszego wrażenia, które często bywa najważniejsze i decyduje o przyszłych kontaktach prywatnych lub zawodowych.
Do głównych cech dobrego CV należy zaliczyć: przejrzystość, prostotę, hasłowość. Należy również pamiętać o dostosowaniu CV do oferty, na którą odpowiada kandydat, do doboru faktów i osiągnięć kandydata. CV powinno mieć maksymalnie dwie strony A4. Kandydat powinien w swoim CV wyszczególnić fakty z życia, które są istotne z punktu widzenia stanowiska, o które się stara: wykształcenie, doświadczenie zawodowe, szkolenia, kursy, języki obce, zainteresowania i umiejętności.
CV powinno być bardzo czytelne, by było jasne gdzie znajdują się informacje na temat wykształcenia, a gdzie na temat zainteresowań i umiejętności. Z reguły w CV umieszczamy informacje o tytułach naukowych i wykształceniu, potem o doświadczeniu zawodowym, zaczynając od aktualnego. Rezygnujemy z wszelkich upiększeń, kolorów..., które mogą utrudnić rekrutującemu szybkie odczytanie CV. Należy pamiętać również o staranności tekstu. Bardzo często zdarzają się kandydatom literówki, które są niedopuszczalne.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13