Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na cienie pod oczami
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-01-13, 14:13   Sposób na cienie pod oczami

Cienie pod oczami, tzw. wory, opuchnięte powieki pojawiają się po źle przespanej nocy, ale także wskutek przemęczenia. Sprzyja im np. intensywna praca przy komputerze. Nikomu nie dodają urody. Na szczęście, są domowe sposoby, by szybko poprawić stan skóry wokół oczu.

Cienie pod oczami i opuchliznę łagodzi zimno. Do okładów można wykorzystać kostkę lodu owiniętą w bawełnianą tkaninę, apteczne żelowe nakładki albo inny chłodny kompres (np. z zieloną herbatą). Ważne, aby kuracja zimnem nie trwała dłużej niż kilka minut, ponieważ może to spowodować uszkodzenia skóry.

Okłady obkurczą naczynia krwionośne i pobudzą krążenie, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. W efekcie skóra wokół oczu będzie dotleniona i oczyszczona z toksyn, bez nieestetycznych nabrzmień i sinych podkówek. Ten domowy sposób działa szybko i skutecznie (o ile kłopoty nie są spowodowane chorobą – wtedy potrzebna jest pomoc lekarza).

Siny kolor nadają skórze pod oczami naczynia krwionośne. Jeśli mechanizm ich obkurczania i rozszerzania funkcjonuje słabiej, to krew jest gorzej dotleniona, ma ciemniejszy kolor i staje się widoczna spod cienkiego i delikatnego naskórka dolnych powiek. Opuchlizna na powiekach to efekt gromadzenia toksyn w naczyniach limfatycznych. Problem zwykle nasila się nocą, gdyż wtedy układ krążenia spowalnia i odpoczywa po stresach dnia. Dobrym sposobem na poprawę kondycji skóry wokół oczu jest masaż pobudzający krążenie krwi i limfy, przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym.

W domu warto masować skórę przy okazji aplikacji kremu pod oczy. Okrężnymi ruchami masujemy skórę na granicy oczodołu, od wewnętrznych kącików w kierunku skroni, a następnie lekko oklepujemy opuszkami palców. Kosmetyk przed nałożeniem na skórę wokół oczu można schłodzić w lodówce.

Źródło: blog.patandrub.pl/pielegnacja-skory/sposob-na-cienie-pod-oczami/
 
     
Linki sponsorowane
Ernesta 

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 14
Wysłany: 2013-06-06, 15:56   

Hm, a są jeszcze jakieś inne sposoby na radzenie sobie z cieniami pod oczami. Jakby nie patrzeć to zmora wielu kobiet.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-06, 17:31   kursy masazu tajskiego

zdrowy styl zycia (odpoczynek, ekologiczne jedzenie, cwiczenia fizyczne), unikanie uzywek i chemii (rowniez z kosmetykow, lekarstw), picie duzej ilosci wody i otruwajacych ziol (np pokrzywa).

nawykiem wielu kobiet jest przykrycie cieni pudrem, ale to maskowanie choroby
 
     
Anna77

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-07-09, 21:14   

jako kosmetyczka szczerze polecam zabieg botolift- rewelacyjnie niweluje cienie, opuchnięcia i wypłyca zmarszczki. polecana seria 6 zabiegów przynosi naprawdę rewelacyjne efekty:)
 
     
ACB 

Dołączyła: 15 Gru 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-15, 15:15   

Rewalacyjnie! (po 2-3 latach sińców pod oczami - pozbyłam się ich) działa aloes - wnika w głąb skóry, chłodzi, nawilża, regeneruje. Polecam na noc - ten, osadzony na nośniku eloym - zapewni dłuższe, szybsz i bardziej efektywne działanie :)
 
     
tekila103 

Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-16, 09:33   

a ja proponuje drenaż limfatyczny, lampa bioptron fajna sprawa tylko niewolno naświetlać jak ma ktoś jaskrę
 
     
asap

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: 2015-01-16, 15:20   

Myślę że najprostszym sposobem sa korektory pod oczy.
Te z lepszych firm moga na cały dzien ładnie rozjasnić cienie
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-01-17, 17:13   

nie chodzi o to, zeby maskowac objawy, tylko o to, jak zapobiegac i ewetualnie leczyc. Nalozene pudru, niezalaznie jak dobej firmy, tylko moze pogorszyc nasz stan, bo ie bedziemy szukac bardziej skompikowanch, ale przynoszacych rezultaty sposobow
 
     
olakamien

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-06-12, 12:16   

mi pomaga garnier krem BB - wiadomo, że problemu nie rozwiąże, ale czasami trzeba na szybko zamaskować coś i to jest ok :)
 
     
AkukuBernard 

Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-08-09, 11:31   

Trzeba spróbować.
 
     
danny1206

Dołączył: 14 Gru 2016
Posty: 22
Wysłany: 2017-02-16, 15:10   

Mój sposób to kostki lodu z rana. zawsze coś tam pomogą :)
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-23, 14:24   

Sugeruję kupic sobie porządne serum do twarzy. Ktore będize nawilżało i jednoczesnie odbuduje skórę... Osobiscie jestem bardzo zadowolona z serum Richevon.

No tanie nie było ale jest to już raczej specjalistyczny kosmetyk, skład super Działanie równeiż ponieważ nawilżyło i zauwazyłam,ze poradziło sobie z mniejszymi zmarszczkami. Twarz wygląda o wiele młodziej.

Dodatkowo polecam tak jak pisze kolezanka powyżej kostki lodu.
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-03-24, 18:08   

Wory pod oczami czy jakieś przebarwienia mogą świadczyć o czymś gorszym niż tylko przemęczenie. Mogą to być problemy z nerkami lub wątrobą.
 
     
koperewa86

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-04-25, 07:06   

Część.. Ja niestety zawsze prawie mam wory pod oczami. Cały czas na pełnych obrotach i niestety u mnie szybko widać zmęczenie. Okłady z lodu pomagają chwilowo. Próbowałam mnóstwo kremów i też jakoś chyba nie znalazłam ten odpowiedni. Polecicie coś co faktycznie Wam pomogło? :)
 
     
agusiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-04-26, 15:23   

Mnie zazwyczaj pomaga po prostu przespana noc :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB