Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
Bedi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-21, 16:33   Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza

Witam. Na początku chciałbym poinformować, że przeglądałem i czytałem różne wątki na ten temat jednak nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi.

Jestem studentem fizjoterapii 3 roku. Ukończyłem masaż klasyczny na roku 2 co zakończyło się wpisem do indeksu (a zarazem tytułem 1 stopnia?). Posiadam także certyfikat ukończenia masażu Lomi Lomi Nui. Na obecnym roku uczę się masaży Breussa, drenaż limfatyczny i inne.

Koleżanka, która ma solarium jednocześnie z salonem fryzjerskim (który nie jest jej) posiada pomieszczenie, pokój, w którym mógłbym otworzyć swój gabinet masażu. Nie prowadzi ona aktualnie swojej działalności gospodarczej (solarium podlega pod właścicielke fryzjerstwa. Wpadliśmy więc na pomysł, że koleżanka otworzy swoją działalność (solarium + masaże, gabinet masażu). Mam kilka pytań czysto prawnych.

- czy w ogóle jest możliwe otwarcie solarium + masaż, jak ewentualnie wyglądałaby składka do ZUS, opodatkowanie ?
- pomieszczenie to jest dość małe, więc czy jest jakiś wymóg co do wielkości gabinetu masażu ?
- czy w gabinecie musi być umywalka ? (bo prysznic doczytałem, że nie)
- czy są jakieś inne wymogi tego typu ? (czytałem coś o wentylacji itd., okno ? )
- co z sanepidem, czy muszę się zgłosić do nich przed otwarciem ?
- czy moge wykonywać masaże, których dopiero się uczę i nie mam na nie certyfikatu ? (tak wiem, że nikt do mnie nie wróci jak słabo będę je wykonywał, jednak to pytanie intryguje mnie, jak to jest ze strony prawnej)

Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony mi czas.
Pozdrawiam.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-01-21, 21:28   

1. Jak dostać dofinansowanie na sprzęt?
2. Początki własnego gabinetu
3 .Ubezpieczenie OC dla masażystów po kursie
4. Wymagania sanitarne dotyczące gabinetów masażu
5. Formalności związane z rozpoczynaniem działalności
6. Działalność gospodarcza
7. Informacje o dofinansowaniu działalności
 
     
Bedi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-21, 23:18   

Dzieki bardzo. Doczytalem, ze musi byc podlaczona woda i umywalka jednak musi byc ona w samym pokoju gdzie bede wykonywal masaz czy moze byc gdzie indziej w tym przypadku na ternie solarium lub zakladu fryzjerskiego ?
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-01-22, 02:33   Re: Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza

Bedi napisał/a:


- czy w ogóle jest możliwe otwarcie solarium + masaż, jak ewentualnie wyglądałaby składka do ZUS, opodatkowanie ?
- pomieszczenie to jest dość małe, więc czy jest jakiś wymóg co do wielkości gabinetu masażu ?
- czy w gabinecie musi być umywalka ? (bo prysznic doczytałem, że nie)
- czy są jakieś inne wymogi tego typu ? (czytałem coś o wentylacji itd., okno ? )
- co z sanepidem, czy muszę się zgłosić do nich przed otwarciem ?
- czy moge wykonywać masaże, których dopiero się uczę i nie mam na nie certyfikatu ? (tak wiem, że nikt do mnie nie wróci jak słabo będę je wykonywał, jednak to pytanie intryguje mnie, jak to jest ze strony prawnej)



Po kolei :)
- jeśli to pierwsza działalność, składki ZUS to ok 380 zł.
- pomieszczenie na gabinet jednostanowiskowy nie może być mniejsze niż 12 m2
- "ujecie wody bieżącej " - jak mówią przepisy, musi być w gabinecie
- pomieszczenie musi być wentylowane i to bardzo konkretnymi parametrami wymiany powietrza, nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie - mnie przeliczał to projektant.
-Sanepid robi odbiór lokalu, na podstawie projektu wykonanego przez osobę uprawniona i zaakceptowanego przez rzeczoznawcę do spraw sanitarno- epidemiologicznych.
-a na ostatnie pytanie odpowiem tak - czy mogę podawać sie za nauczyciela norweskiego, brać od ludzi pieniądze za lekcje - skoro zaledwie umiem sie przedstawić w tym języku ?

Pozdrawiam, życząc dużo cierpliwości przy załatwianiu formalności i powodzenia w pracy :)
 
     
Bedi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-22, 14:06   

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny może, w przypadku zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej.

O jaki ustęp tutaj chodzi ?
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-01-23, 01:56   

Ty tak serio ? czy sobie jaja robisz ;)

konkretnie o sedes, zwany tez miska usętępową, potocznie kibel :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB