Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Karta klienta / pacjenta
Autor Wiadomość
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-04, 14:26   Karta klienta / pacjenta

Witam, ostatnio jest wiele dyskusji wokół ustaw zawodów medycznych, rejestracji masażystów, itd. Nie mam chęci wznawiania tego tematu. Mam w związku z tym jednak inne pytanie. Czy prowadzicie dokumentację pacjenta?

Dla mnie sprawa wydawała się oczywista, ale jak się okazało dla wielu dypl masążystów nie. Z prawa medycznego wynika min iz osoba która prowadzi działalnosć leczniczą, czytaj min. Masaż leczniczy, powinna prowadzić dokumentację pacjenta.

Dlaczego? A no min w sytuacji kiedy pacjent poprosi o rachunek np w celu zwrotu kosztów leczenia, po urazach, wypadkach itd.

Z jakiego modelu karty korzystacie?

pozdrawiam Piotr
 
     
Linki sponsorowane
Duda

Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-11-17, 01:00   

ja korzystam z wlasnego modelu karty
moge przeslac e-mail z zalacznikiem
daj znac na duda_488@o2.pl jesli chcesz moja karte klienta
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-21, 13:36   

:wink: Karta nie stanowi dla mnie problemu. Ufałem iz uda się ten temat poruszyć szerzej. Tak się składa iz na szkoleniach czasem o tym rozmawiamy i prawdę mówiąc wielu masazystów nie ma pojęcia o kartach lub też po prostu mieć ich nie chce. Dlaczego? Nie mam pojęcia :wink:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-21, 17:43   

Nie w każdych przypadkach da się prowadzić kartę zabiegową np.: jak pracuje się w jakimś ośrodku zdrowotnym gdzie przez cały rok jest przepływ innych osób nie ma takiej możliwości. Lecz gdy prowadzi się gabinet stacjonarny i ma się swoich stałych pacjentów jak najbardziej powinno.

Jest przykład karty zabiegowej: http://e-masaz.pl/download/masaz/karta.zip

Może się przyda ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-22, 01:42   masaz warszawa

jesli jest to osrodek zdrowotny, to recepcjonistka czy rejestratorka moze dac do wypelnienia i podpisania karte klienta w czasie zapisywania zabiegu czy zaraz przed zabiegiem.

Pacjenci maja tam powazne schorzenia i jest wieksze ryzyko, ze cos moze im sie stac i moga dochodzic odszkodowania - ubezpieczalnia wymaga, zeby byly prowadzone karty z zapisem, co i jak zostalo zrobione, zeby ocenic poprawnosc zabiegu.

Jesli pacjent w osrodku widzi, ze powaznie do niego podchodzimy, to wroci do nas, nawet za pare lat - karta bedzie juz na niego czekac w archiwum.

Ubezpieczenie pokrywa tez w razie wypadku (zlamie czy przewroci sie stol, pacjent spadnie ze stolu przy wchodzeniu czy schodzeniu z niego itd) i tez karta jest wymagana, zeby potwierdzic, ze pacjent rzeczywiscie byl u ciebie w gabinecie i nie jest to proba wyludzenia ubezpieczenia.

na karcie powinna byc klauzula, ze pacjent ujawnil swoje wszystkie problemy zdrowotne i zgadza sie na zabieg, pomimo mozliwosci wystapienia reakcji przeciwnej do zamierzonej (pogorszenie stanu zdrowia) - niestety zawsze moze sie zdarzyc np uczulenie na oliwke czy esencje zapachowa lub co gorsza zapalenie zylakow, jesli sa one glebokie i ich nie zauwazylismy.

ja swego czasu wysylalem mailowo karte nowym klientom, nadal mam uproszczona karte na stronie internetowej - wypelniaja ja w swym wolnym czasie i tez nie zabiera mi to czasu kosztem zabiegu.

na poczatku prowadzenie kart wymaga sporo czasu, bo sa one czescia dalszej nauki - w miare doswiadczenia jest latwiej
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-11-22, 14:41   

No może faktycznie masz racje powinna być prowadzona wszedzie ;)
 
     
Ronaldo 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-19, 22:18   

Prosze ponownie o wskazowki i wzor takiej karty. Tamte linki nie dzialaja :)
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-20, 16:00   

Ronaldo napisał/a:
Prosze ponownie o wskazowki i wzor takiej karty. Tamte linki nie dzialaja :)

Jak to nie działaj ;)

Riplej: http://e-masaz.pl/download/masaz/karta.zip
 
     
domi919

Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2010-11-20, 17:01   

Ma ktoś jeszcze inne ciekawe przykłady kart :) ?
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-21, 11:47   

Najodpowiedniejsza karta wychodzi wtedy, kiedy robimy ją sami metodą "prób i błędów"
i dostosowujemy ją do swoich potrzeb. Także polecam samemu przy tym posiedzieć :)
 
     
Szczawik

Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: 2012-09-22, 15:00   

Witajcie, pozwolę się podpiąć pod istniejący temat, bo sprawa dotyczy właśnie karty.
Przeczytałem dyskusję na temat odpowiedzialności masażysty i przyznam że się przejąłem, część masażystów odradza prowadzenie dokumentacji bo może się ona obrócić przeciwko nam, inni zachęcają do jej prowadzenia.
Ja zamierzam prowadzić i rzetelnie porozmawiać z klientem przed masażem.

Mam do was pytanie odnośnie klauzul które należy umieścić na końcu karty, do podpisania przez klienta.
Czy te które umieściłem są odpowiednie? nie chce zrażać klienta przed zabiegiem, ale z drugiej strony chce mieć jakąś podkładke w razie, przykrej sytuacji.

dot. głównie "Pacjent ponosi pełną odpowiedzialność za skutki chorób i dolegliwości nieznanych i zatajonych"

może Macie inne propozycje?

/W karcie umieszcze również liste przeciwwskazań/

Pozdrawiam

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB