Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmarne miesiące - brak klientów
Autor Wiadomość
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2010-10-25, 08:14   Koszmarne miesiące - brak klientów

Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanie do wszystkich "czynnych" zawodowo masażystów i masażystek.
Jak wygląda u Was sytuacja z ilością klientów teraz w miesiącach wrzesień - październik?
Pytam bo u mnie jest straszny spadek :(
Zastanawiam się czy to tylko u mnie czy Wy też macie teraz mniej klientów?
Do tej pory (od 3 lat) nie miałam tak złych miesięcy jak te dwa w/w. Spadek o 50 % we wrześniu a o październiku nawet nie wspominam :(
Napiszcie proszę jak u Was i może pocieszcie mnie jakoś :)
Pozdrawiam
MM
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-25, 09:10   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

jest wszedzie spadek, u ciebie teraz, bo pewnie mialas w lato troche turystow/urlopowiczow, a w innych miastach jeszcze przed wakacjami.

niektorzy sie ratuja przez stale lub okresowe znizki (jak ci, oferujacy uslugi na portalach zakupow grupowych oferujacy do 60% znizki - z czego polowe i tak zagarnia sam portal).

ja utrzymuje cene, ale jestem bardziej sklonny niz wczesniej do znizek, jesli klient mnie wprost o to prosi.

musisz pomyslec o nowych technikach marketingowych, najlepiej bezplatnych, np internet (wlasna strona, ogloszenia na stronach, facebook, fora dyskusyjne etc)
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-10-25, 09:23   

Duży spadek jest w zabiegach do poprzedniego roku. Składa się na to powodzie ludzie mniej podróżują i oszczędzają przez kryzys. A okres jesienny sam w sobie jest takim okresem ze mniej pacjentów.
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2010-10-25, 10:07   

Działania marketingowe zastosowałam już dawno :( Strona internetowa, ogłoszenia w necie itp. Do tej pory nie stosowałam jednak żadnych promocji cenowych, rabatów itp chyba czas zacząć...
Mój gabinet absolutnie nie znajduje się w miejscowości gdzie są "urlopowicze" normalne zwyczajne miasto zadymione bez świeżego powietrza :( więc ludzie raczej z niego uciekają.
Zawsze obawiałam się grudnia w którym to mogłabym całkiem zamknąć gabinet ale
widać muszę się przygotować psychicznie na dłuższy martwy okres...
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2010-10-25, 10:58   

Powiem,zę u mnie tragedia:( w ciągu pazdziernika zarobiłem 300zł dojezdzając do klientów:(

dobrze,ze działam w szarej strefie bo bym nawet na zus nie zarobił....
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-25, 12:09   kurs masaz tajski

mml, jako byla pielegniarka, podejdz swoje kolezanki i srodowisko sluzby zdrowia, wlaczajac lekarzy - zaoferuj im znizke, a gdy przyjda na zabieg, to rowniez system prowizji za podsylanie pacjentow do ciebie.

w materialach reklamowych zaznacz, ze masz wyksztalcenie medyczne, co stawia cie wyzej, niz masazystow po kursach
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2010-10-25, 21:41   

u mnie słabiutko.... z dojazdów 1 Pan na 14 dni się zgłosił
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2010-10-26, 08:01   

Czyli faktycznie ogólnie jest "kicha" w branży. Współczuję Wam, jednak nie ukrywam że pocieszyliście mnie trochę bo myślałam że u mnie coś padło.

Massagewarsaw - dzięki za rady ale tak naprawdę to ja już za wiele nie mogę zrobić :(
Mój gabinet znajduje się w jednej z największych przychodni w moim mieście gdzie są wszyscy specjaliści i przychodnia działa naprawdę prężnie. Pacjentów jest w niej codziennie od multum czasem aż jest czarno przy rejestracji. Poza tym wszystkie pielęgniarki to koleżanki ze szkoły, znam też bardzo dobrze większość lekarzy i oni polecają mój gabinet - wysyłają do mnie pacjentów. Ale w większości wszyscy pacjenci bardzo chętnie skorzystaliby z moich usług gdyby były za darmo!!!
Na umowę z NFZ nie mam szans bo nie podpisują nowych umów.

A właśnie tak z ciekawości jak u Was wyglądają masaże refundowane przez NFZ?
U mnie są takie 3 placówki (miasto 250 tyś mieszkańców) i od lipca nie ma miejsc na ten rok poza tym masaż odcinkowy trwa tam 8 minut!!!
Wg mnie to totalna porażka.

Tak więc wobec powyższego pozostaje mi wierzyć że promocja cenowa coś zdziała :)
Choć ja i tak nie mam kosmicznych cen no ale w porównaniu z innymi gabinetami to faktycznie ktoś może uznać że jestem droga.
Jest ok 20 km ode mnie gabinet gdzie masaż całego kręgosłupa kosztuje 15 zł za 30 min, a np jedna kończyna plus odc lędźwiowy - uwaga - 12 złotych!!!
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam wszystkich Panów (bo kobiet tu chyba nie ma :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-26, 09:59   kurs masaz tajski

jak pisalem - zaoferuj znizke personelowi medycznemu (pielegniarki dzwigaja i masaz im sie przyda, a lekarze maga byc zestresowani i przemeczeni).
Daj im materialy promocyjne, zredagowane pod pacjentow szpitala, mozliwe, ze w nich powinien byc jakis kupon znizkowy, ale pamietaj rowniez o prowizji dla polecajacych ciebie - kolezanka to jedno, a jesli ma w tym interes, to bedzie aktywniejsza.

a moze ustaw sie z krzeslem do masazu w recepcji - zlotowka za minute. Nawet 5 minut w oczekiwaniu na kolejke to cos, dla obolalego klienta
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2010-10-29, 21:33   

a jak wygląda sytuacja u osób co dojezdzają do klienta?

Ja miałem 2 osoby w ciągu 1.5 :mad: -wzieli łącznie 8 masaży relaksacyjnych :mad: :mad:

Prawdopobnie się wycofuje:(:(
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-29, 21:43   kurs masaz tajski

wydaje sie, ze ten rok to w polsce pierszy rok prawdziwego kryzysu. Mozna sie obawiac, ze potrwa kilka lat.

zaczep sie na jakis etat (najlepiej w zawodzie, nawet jako recepcjonista w gabinecie po pare godzin dziennie), a dojazdy jako dodatkowy zarobek na wieczor/weekend
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-29, 22:54   

ja tam nie mam zadnego kryzysu...Poprostu ludzie wola isc do specjalisty ktory im pomoze...ludzie doszli do wnioksu ze nie warto wydawac kupy kasy na masaze relaksacyjne...Ja pracuje w przychodni i moze dlatego mam nagranych wiecej pacjentow... Duzo znajomcyh padlo w prywatnych gabinetach.

[ Dodano: 2010-10-30, 00:01 ]
mml w tej przychodni troche przesadzaja... ja u siebie mam pacjentow co 20 min i msaz trwa do 15 minut... nfz stawia wytyczne ze minimum 20 masaz powinien trwac... u mnie w nzoz masaz czesciowy kregoslupa 20 zl calego kregoslupa 30 i czesciowy 20...Generalnie zeby w tym zawodzie przetrwac trzeba miec kilka lat stazu zawodowego duzo kursow zeby sie rozwinac u umiec pomoc pancjentom, bo sama przyjemnosc malo daje... Ja jestem fizjoterapeutom bo z samego masazu nie da sie wyrzyc...Warto zainwestowac w studia i kursy i 4 kola spokojnie da sie wyciagnac czasami wiecej... W nzoz pracuje po 5 h 5 dni w tyg a reszta to prywaty
 
     
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2010-10-30, 18:06   

U mnie najgorsze były miesiące wakacyjne. Od września coś ruszyło, październik taki sam jak wrzesień. Na ZUS zarobie, ale żeby z tego wyżyć to nie daję rady. Od nowego roku zawieszam działalność i bedę robił na czarno.
 
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2010-11-01, 07:21   

RehaT - kolosalna różnica w masażach z NFZ w moim a Twoim rejonie. Ale tego się spodziewałam.
Wiesz ja też nie stoję w miejscu ciagle się staram rozwijać i wprowadzać nowe usługi - masaży relaksacyjnych nie wykonuję no może czasem sporadycznie w ramach karnetu upominkowego. Nie wykonuję ich bo 90 % osób chcących z niego skorzystać to Panowie szukający dodatkowych doznań... nie będę rozwijać wiecie co mam na myśli.
Ostatnio dogadałam się z dietetykiem którego w naszej przychodni nie ma i teraz przyjmuje u mnie w gabinecie - myślę że to też coś pomoże.

Teraz nie mam czasu ale skoro dyskusja tak fajnie się toczy to wieczorem pozwolę sobie spytać Was drodzy koledzy o radę w pewnej kwestii.
Pozdrawiam
MM
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-01, 11:39   

Wiem jak to jest z tymi masazami relaksacyjnymi... Zaraz po szkole masazu oglosilem sie na internecie i gazecie miejskiej .... I wlasnie 90% to byly sms o godz. 22 czy zrobie masaz calosciowy...Gdy prostowalem ze robie tylko masaze lecznicze to dziekowali za uslugi:D dlatego odpuscilem sobie tego typu ogloszenia... Bylo mi latwiej bo od poczatku zaraz po szkole masazu pracuje w przychodni, ale niektorzy znajomi do dzis musza sie meczyc z takimi zbokami:) Jesli chodzi o masaze relaksacyjne to chyba tylko w gabinetach SPA , ale takich wioekszych jest ruch z tego co widze w swoim miescie... Reszta ludzi idzie do przychodni bo tam jest najtaniej no i przychodnia= ludzie mysla ze zawsze jest lepiej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB