Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarcie gabinetu - formalnie
Autor Wiadomość
M

Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-10, 12:47   Otwarcie gabinetu - formalnie

Witam, Jeśli powtarzam wątek to z góry przepraszam, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi.
Chciałabym dowiedzieć się jak otwarcie gabinetu wygląda od strony formalnej.
Jest to typowy gabinet masażu - nie wiem czy masaż z użyciem olejku zakwalifikować jako powodujący zabrudzenie ciała czy nie:) - czytam ustawę z 17 lutego 2004, ale jak dzwonię do nadzoru sanepidowskiego to mówią jeszcze coś innego..., więc pytam Was:
1) czy gabinecie musi być bezpośredni dostęp do prysznica i WC? (nie przez korytarz), czy wystarczy tylko umywalka, a czy i ta jest konieczna?
2) czy pranie ręczników koniecznie musi odbywać się poza gabinetem?
czy obsługa musi posiadać oddzielną toaletę?
3) czy sprzęt do utrzymania czystości itp, musi mieć swoją umywalkę, syfon, na wysokości 0,5 metra od podłogi?

4) Czy do prowadzenia tego typu działalności potrzebna jest kasa fiskalna?
Ale - jak zadzwoniłam do sanepidu, to Pani też uświadomiła mnie, że musi być jakaś specjalna wentylacja...

Co jeszcze w tej dziedzinie powinnam wiedzieć?
Pozdrawiam
Monika
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-05-10, 14:15   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

toaleta moze byc przez korytarz, a prysznic i umywalka nie sa konieczne (np nie ma ich w gabinetach w centrach handlowych). Nie wiem o praniu, ale znam gabinet z pralka - problemem moze byc halas i zapach prasowania/magielowania. Nie jest potrzebna fiskalna, zalezy od rodzaju zarejestrowanej dzialalnosci.

sprawdz watek Początki własnego gabinetu http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=116

edytowane: moze zamiast telefonowac, to lepiej umowic sie na spotkanie i najpierw przedstawic swoj gabinet (powierzchnia, ilosc pomieszczen, ilosc stolow do masazu czy innego sprzetu, ilosc zatrudnionych) i dopiero na tej podstawie sprawdzenie wymagan. W pospiechu, na telefon, to wymagania moga byc postawione "na wyrost", sztywno wobec norm - natomiast, gdy rozmawiasz na spokojnie twarza w twarz, to latwiej poznac, co jest konieczne, a co jest opcjonalne. Wydaje sie, ze w kazdym urzedzie bedzie troche inne podejscie do przedstawionych przez ciebie zagadnien.
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-05-10, 20:04   

No i kulturalnie wypadałoby się przywitać na forum: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=7185#7185
 
     
Morvi 

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: centrum
Wysłany: 2010-05-12, 13:18   

1. Jeżeli pracujesz na oliwce to prysznic nie jest wymagany gdyż taki masaż jest wciąż masażem suchym.
Dostęp do WC może być przez korytarz, nie musi być z pomieszczenia w którym wykonujesz zabieg.
Umywalka musi być w pomieszczeniu WC, oraz w pomieszczeniu gdzie masujesz.
2. Obsługa nie musi posiadać osobnej toalety. Pranie ręczników, prześcieradeł itp. może odbywać się w gabinecie, pod warunkiem że jest do tego wyznaczone pomieszczenie, nieużywane do innych celów.
3. Akcesoria do utrzymywania czystości mogą znajdować sie w osobnym rozliczeń podatkowych itp. pomieszczeniu bądź w pomieszczeniu typu łazienka, WC, warunkiem jest dostęp do wody w danym pomieszczeniu. Rzeczy takie jak środki dezynfekcji muszą być w jakiejś szafka czy wiadrze a szczotki, mopy itd. powinny wisieć na ścianie kilka cm od podłogi.
Aha, gabinet musi posiadać wentylację mechaniczną, bądź grawitacyjną, zależy to od metrażu pomieszczenia.
4. Jak będziesz rejestrować swoją działalność w urzędzie skarbowym to tam wybierasz rodzaj rozliczeń podatkowych itp. do wyboru:
- ryczałt (najlepsza forma ale raczej małe szanse na to żeby US się na to zgodził)
- książka przychodów rozchodów (najbardziej rozsądny wybór)
- vatowiec, czyli kasa fiskalna itd. (oczywiście nie wybieraj tej formy bo pójdziesz z torbami)

Co do zagadnień związanych z sanepidem to wszystko zależy od tego na kogo natrafisz, jak służbista i "bałwan" to wszystko musisz mieć idealnie według dziennika ustaw ale jak będzie ktoś życiowy to wszystko powinno pójść gładko.
Nie zawadzi troszkę z nimi podyskutować i potrzepotać rzęsami :)
Jeżeli chcesz wynajmować od kogoś lokal lub zaadaptować swój to wpierw pójdź do sanepidu i porozmawiaj z odpowiednim inspektorem aby Cię odwiedził wcześniej i doradził. Zapewne nie zrobi tego za darmo (50 - 100 zł) ale bardzo skróci Ci kombinacje z sanepidem.

Powodzenia!
 
     
M

Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-14, 14:55   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi:)
 
     
Scaliano.com.pl

Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-05-24, 21:47   

A jeżeli chodzi o kasę fiskalną to uzależnione to jest od zysków jakie bedzie przynosił Twój gabinet. Jest pewien próg kwotowy,po wypracowaniu którego powinieneś mieć kasę fiskalną.
 
     
Morvi 

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: centrum
Wysłany: 2010-05-25, 13:13   

Dlatego właśnie trzeba wykazać pewien spryt przy prowadzeniu księgi :wink:
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-15, 10:39   

Doszły mnie słuchy że od nowego roku kasa jest niezbędna dla adwokatów i gabinetów medycznych( czyli reh, fiz.)
Czyli rozsądnie byłoby wybrać działalność paramedyczną:)
 
 
     
domi919

Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2010-08-15, 11:18   

Ile trzeba pieniędzy mieć przygotowane żeby myśleć o otworzeniu małego gabinetu do masażu ?
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-15, 21:46   

Pytanie rzeka...
Jaki charakter gabinetu?? Reh czy kosmetyka
Ile stanowisk??
Jaki chcesz mieć sprzęt..??
W jakim stanie jest lokal??
Nie da się tego napisać po twoim pobieżnym pytaniu...
 
 
     
km

Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-08-27, 13:06   

Witam . Przymierzam się do otworzenia gabinetu i chciałbym poradzić się czy jest jakaś różnica miedzy samą nazwa gabinetu i wynikających z tego wymogami sanitarnymi. Jaka nazwa byłaby w moim przypadku najodpowiedniejsza ,, gabinet masażu‘‘ ,, gabinet fizjoterapeutyczny‘‘ ,, gabinet odnowy biologicznej‘‘ . Jestem w posiadaniu małego lokalu gdzie jedno z pomieszczeń chciałbym przeznaczyć na masaż a drugie na małą sale do ćwiczeń (rower, bieżnia itd.), poza tym poczekalnia oraz pomieszczenie sanitarne. I drugie pytanie- jaki sprzęt zakupić wspomagający masaż albo urządzenia uzupełniające się z tego rodzaju gabinetem. Pozdrawiam
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-27, 18:41   

Może lepiej będzie brzmiało gabinet odnowy biologicznej bo widzę ze gabinet nie będzie tylko służył do wykonywania zabiegów masażu. To tylko moje zdanie ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-27, 18:49   kurs masaz tajski

ostatnio slyszalem od znajomych, ze jesli gabinet odnowy czy cos w ten desen, to sanepid nie bedzie domagac sie prysznica (jesli go nie planujesz). Z masazem moze byc pod tym wzgledem klopot, bo dla inspektora masaz kojarzyc sie bedzie z oliwka, no i koniecznoscia zmycia jej po zabiegu.

a jesli nie jestes fizjo, to zdecydowanie nie powinienes uzywac nazwy fizjo, bo wprowadzisz w blad pacjentow
 
     
Aggie_2010

Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-09-02, 08:46   

Hejka km mam do Ciebie pytanko, ponieważ interesuje mnie otworzenie zakładu o podobnej działalności, tzn. salke i gab. masażu czy wiesz może jakie są szczególne wymagania dotyczące wymogów takiej salki?? :?:
 
     
km

Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-09-23, 11:56   

Witam ponownie. Chyba zostanie tak jak Państwo proponujecie- gabinet odnowy biologicznej:). Jestem fizjo. Chciałem zapytać jaki sprzęt lub urządzenia polecilibyście w tym rodzaju działalności?. Mam na myśli urządzenia wspomagające zabieg masażu lub uzupełniające masaż.
ps Aggie 2010 z tego co się orientuje wymagania są takie jak w ustawie dotyczącej gabinetów odnowy biologicznej, salonu kosmetycznego lub tatuażu- gdzieś na forum była ta ustawa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB