Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-05-11, 23:43   Kontuzje u masażystów, Techniki zapobiegania urazom w masażu

Mamy dobrą i złą wiadomość dla masażystów.

Pierwsza, ta zła:

masaż jest dużym obciążeniem dla rąk i innych części ciała. Oprócz tych masażystów, którzy stosują głównie lekkie techniki wymagające minimalnego nacisku, większość doświadcza różnych urazów lub bólu w pewnym momencie ich kariery. Nie tylko masażyści są na to narażeni; tak naprawdę każdy, kto pracuje rękoma, jak kasjerzy, muzycy lub osoby obsługujące komputer, jest bardziej narażony na urazy rąk, jako że intensywność jego pracy przekracza normalną dawkę, jaką może przyjąć ciało. Dłonie i ręce, ze swoimi drobnymi mięśniami, kośćmi i ścięgnami, po prostu nie zostały zaprojektowane do znoszenia intensywnej i powtarzanej pracy przez dłuższy czas.

A teraz dobre wieści:

można zrobić bardzo dużo, żeby ochronić się przed kontuzjami spowodowanymi pracą przy masażu. Jest wiele sposobów na uniknięcie urazów, od zmiany pozycji do dostosowywania technik masażu w celu uniknięcia sytuacji grożących kontuzją. U źródeł tych wszystkich taktyk są trzy założenia będące kluczem do zapobiegania kontuzjom. Pierwsza to nauczyć się myśleć o sobie jak o sportowcu. Podobnie jak tenisista lub piłkarz, wykonujesz intensywną fizyczną pracę, która wymaga zdolności, siły i wytrzymałości. Masażysta, tak jak sportowiec, używa górnych kończyn w sposób ekstensywny, tak że właśnie ta część ciała jest najbardziej narażona na kontuzje.

Jak każdy sportowiec, masażysta musi trenować, utrzymywać się w dobrej kondycji fizycznej, wycofywać się z gry, gdy jest kontuzja i poczekać, aż się wyleczy. Musi być również świadomy swojego ciała, skoro jest to jego narzędzie pracy. Świadomość ciała, drugie kluczowe pojęcie, oznacza znajomość mocnych i słabych stron swojego organizmu, zalety i granice, jak również podwyższoną dbałość o to jakie sygnały ciało wysyła podczas pracy. Świadomość powoduje, że współgramy z organizmem, zatem możemy szybko zareagować na różne objawy i nie dopuścić do urazów.

Trzecim kluczowym pojęciem jest wiedza. Należy mieć adekwatną wiedzę o fizjologii urazów, aby móc rozpoznać właściwe objawy i zrozumieć czego nam będzie trzeba do ich wyleczenia.
Zrozumienie jak i dlaczego masażyści doznają kontuzji pomoże w ocenieniu własnego ryzyka, tak że będą umieli podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony przed kontuzją.

Dlaczego terapeuci doznają urazów?

Urazy pojawiają się gdy ciało jest przeciążone ponad swoje możliwości. Powtarzalny ruch jest pierwszym aspektem pracy masażysty, który powoduje to przeciążenie. Żadna z części ciała nie jest przystosowana do wykonywania tego samego ruchu przez bardzo długi czas bez odpoczynku.

Każda część ciała, niezależnie od rozmiaru i siły, ma swoje limity, które mówią ile razy można nią poruszać w ten sam sposób zanim ruch ten zacznie być uciążliwy i tkanka zacznie być uszkadzana. Na przykład kciuk ma bardzo małe mięśnie, które nie powstały po to, by znosić powtarzające się nadużywanie ich siły.

Dodawanie nacisku do tych powtarzalnych ruchów jeszcze zwiększa ryzyko. Wykonywanie ruchów kciukami z użyciem nacisku potrzebuje więcej siły, podczas gdy mięśnie pracują aby utrzymać kciuki stabilne, co potrzebne jest przy powtarzalnej pracy.

Jeśli utrzymasz kciuki w prostej linii z resztą dłoni i ręki, będziesz mógł wytworzyć nacisk i zapewne część z tych powtarzalnych ruchów używając większych mięśni reszty ręki. Jeśli wykrzywisz kciuk, odetniesz pomoc idącą z większych mięśni ręki i stworzysz dodatkowe obciążenie dla delikatnych stawów kciuka. Brak wyrównania linii między stawami podczas masażu dokłada się do ryzyka wystąpienia urazu.

Pewne osobiste cechy organizmu masażysty mogą uczynić go bardziej podatnym na kontuzje. Styl życia i ogólne czynniki zdrowotne, w tym wiek, wcześniejsze urazy, dieta i używki (alkohol, papierosy lub narkotyki) będą grały znaczącą rolę w zdolności masażysty do znoszenia obciążenie i wychodzenia z kontuzji, jak również siły i sprawności aerobowej.

Terapeuta z nadnormalnymi właściwościami ruchowymi w palcach, dłoni i stawach ręki będzie z natury bardziej podatny na kontuzje, jako że trudniej mu będzie utrzymać równą pozycję podczas pracy. Wykształcanie świadomości do jakiego stopnia cechy ciała masażysty oddziaływują na jego pracę, ochroni go przed potencjalnymi urazami.

Niezdrowe sytuacje w pracy mogą również zwiększyć ryzyko kontuzji. Jak każdy sportowiec, terapeuta musi trenować, aby był w stanie podjąć zwiększoną ilość aktywności fizycznej. Nagłe zwiększenie ilości masaży bez treningu, który pozwala na łagodne dojście do tego poziomu, podnosi prawdopodobieństwo wystąpienia urazu.

Podobnie działa nagłe zmniejszenie czasu pomiędzy masażami. Potrzebujesz czas, oddechu i relaksu pomiędzy masażami, co pozwala rozluźnić się twoim mięśniom i uniknąć statycznego napięcia, które może doprowadzić do urazu. Wykonywanie pracy w ciasnym pokoju lub przy stole o nieodpowiedniej wysokości najprawdopodobniej spowoduje przyjęcie niewygodnej pozycji i zmianę mechanizmów ciała.

Problemu mogą przyspożyć także nadmierne oczekiwania wobec masażu. Zwykle masażyści po cichu cierpieli na bóle i kontuzje uważając, że ich cierpienie jest integralną częścią ich pracy i musi być tolerowane. Mogli też wierzyć w credo: “no pain, no gain” (bez bólu nie ma wyników), które dziś jest uważane za całkowicie błędne. Ból nigdy nie jest normalny i żaden terapeuta nie powinien akceptować go jako część swojej pracy.

Inni terapeuci wierzą, że są poprawne i niepoprawne sposoby wykonywania masażu. Takie podejście prowadzi do kontynuowania technik, które szkodzą ich rękom, gdyż wydaje się, że tylko one są właściwe w parcy masażysty. Aby zapobiec urazom, trzymajcie się maksymy, że “gdy pojawia się ból, należy przestać”. Ważne jest, żebyś umiał sobie powiedzieć ‘nie’ w sytuacji, gdy jesteśmy narażeni na kontuzje. Nie ma nic takiego jak dobry masaż i zły masaż. Masaż jest zarówno nauką, jak i sztuką. Zaakceptowanie faktu, że nie ma jednego dobrego i złego sposobu wykonywania terapii masażem daje ci wolność we współdziałaniu ze słabościami i silnymi stronami ciała, a nie działania przeciwko nim.

Częste kontuzje u terapeutów

Urazy tkanki miękkiej, powszechne u masażystów dzielą się na dwie kategorie: mięśniowo-ścięgnowe i naruszenie nerwu. Uważa się, że zaburzenia te powodowane są przede wszystkim nadwyrężeniem lub użyciem części ciała ponad jego granice normalnego funkcjonowania. Ogólnie o tych urazach mówi się, że są urazami spowodowanymi powtarzalnym obciążeniem i wysiłkiem (RSI), narastającym zaburzeniem po-traumatycznym (CTD) lub po prostu syndromem nadużycia. Jeśli zostawimy je nieleczone lub doprowadzimy do stanu chronicznego, urazy te mogą doprowadzić do zapalenia kostno-stawowego i częściowej lub nawet całkowitej niezdolności do pracy oraz utraty funkcji rąk.

Najczęstszym pośród masażystów urazem mięśniowo-ścięgnowym jest syndrom nadużycia. Najpowszechniej dotyka kciuka, nadgarstka i przedramienia. Chroniczny uraz charakteryzuje się stopniowym występowaniem objawów na początku i pojawia się wraz z nagłym zwiększeniem intensywności pracy (więcej i z mniejszymi przerwami). Zmienianie techniki, wypróbowywanie nowych, a nawet stres emocjonalny mogą spowodować nadejście symptomów.

Pierwsze objawy syndromu nadużycia to rozwlekły i rozproszony tępy ból oraz napięcie w jednej części ręki, raczej niż ostry ból w konkretnym miejscu. Inne objawy to: utrata funkcji i parestezja. Klasyczne oznaki zapalenia, takie jak obrzmienie, zaczerwienienie i uczucie palenia zwykle nie występują w syndromie nadużycia. Syndrom ten zwykle ujawnia się po wielu latach.

Zapalenie ścięgna (tendinitis) i zapalenie pochewki ścięgna (tenosynovitis) są stanami, których ujawnienie się następuje bardziej gwałtownie. Te urazy są spowodowane nadrywaniem (naciąganiem) włókien ścięgna lub podrażnieniem pochewki ścięgna. Widoczna obecność zapalenia odróżnia te zapalenia od syndromu nadużycia. Pośród masażystów tendinitis i tenosynovitis są żadszymi dolegliwościami niż syndrom nadużycia.

Głównym objawem jest zlokalizowany ból. Dotknięty obszar jest często spuchnięty i gorący. Z właściwym leczeniem i uważnym unikaniem ponownej kontuzji. Tendinitis and tenosynovitis zwykle goją się szybciej niż syndrom nadużycia.

Uraz mięśniowo-ścięgnowy jest rezultatem wykonywania profesjonalnie masażu częstszym niż naruszenie nerwu.

Studium przypadku: Lauriann G., Studentka masażu

Autorka jest osobą delikatnej budowy o bardzo małej sile i wytrzymałości i była fizycznie nieaktywna przed rozpoczęciem programu treningowego w masażu. Jako osoba, której zależy na wysokich wynikach, doznała przeciążenia i napięcia w dłoniach oraz ramionach w wyniku masaży. Po trzech miesiącach z 11-miesięcznego programu zaczęła doświadczać bólu w łokciowej stronie nadgarstka. Widziała innych studentów również cierpiących na bóle i przyjęła, że jest to naturalna część ich pracy i że to minie z czasem, gdy nabiorą siły.

W dziewiątym miesiącu programu zapisała się na program stażowy w miejscowej klinice medycznej. Wcześniej miała dwie lub trzy wymiany masażu ze studentami w ciągu tygodnia, a teraz nagle wykonywała 8 do 10 masaży dziennie, dwa dni w tygodniu, z małymi przerwami pomiędzy masażami. Ból, który był wcześniej łagodny, teraz stał się intensywny, z napięciem i sztywnością w dłoniach i przedramionach. Wiedziała, że musi przestać robić aż tyle masaży, ale recepcjonistka zapisała do niej wielu pacjentów do samego końca aż do końca 7-tygodniowego stażu. Czuła presję, aby kontynuować masaże.

Pod koniec stażu miała uporczywy ból w obu nadgarstkach i ramionach. Już nie tylko masaż przyczyniał się do tego bólu, wszystko zdawało się sprawiać cierpienie: otwieranie drzwi, odkręcanie kranu, a nawet szczotkowanie zębów.

W celu wyleczenia kontuzji zaczęła 7-miesięczny kurs fizjoterapii i terapii zajęciowej. Ledwie udało jej się dotrwać do końca programu treningowego i otrzymać licencję. Niedługo potem, za radą lekarza i fizjoterapeuty całkiem zaprzestała masażu, by wyleczyć kontuzję. Jej kariera masażystki skończyła się zanim zdołała się tak naprawdę rozpocząć. Dojście do mniej więcej normalnego stanu zajęło jej następny rok, a całkowite pozbycie się bólu łącznie trzy lata. Teraz, sześć lat później, wykonywanie intensywnej pracy rękami, jak pisanie na komputerze, powoduje, że ból się odnawia. Autorka nadal nie może wykonywać masażu bez bólu.

Techniki zapobiegania urazom w masażu

Ważne jest zapobieganie urazom spowodowanym powtarzalnym obciążeniem. Kiedy uraz już nastąpił, droga do wyzdrowienia jest bardzo długa. Kariera masażysty może być przerwana a nawet przedwcześnie zakończona.

Te techniki pomogą ci ocalić twoje dłonie i twoją karierę:

Bądź w formie: planuj treningi przynajmniej trzy razy w tygodniu, włączając w nie stretching, wzmacnianie i aerobic. Utrzymywanie dobrego krążenia krwi pomoże wyleczyć urazy w ich stadium początkowym i nie dopuścić do ich zaostrzenia.

Rozwiń dobrą mechanikę ciała: wydajne korzystanie ze swego ciała w celu wyprodukowania najbardziej efektywnego ruchu przy najmniejszym wysiłku zredukuje obciążenie przy pracy masażysty. Utrzymuj pozycję wyprostowaną tak często jak tylko się da, pilnuj aby stawy ręki i ramienia były ustawione w linii prostej i używaj dużych mięśni pleców oraz barków tak, aby ciężarem ciała tworzyć nacisk.

Unikaj innych czynności obciążających ręce: organizm ma swoje granice i nie może przyjąć więcej pracy. Granie zawodowo na instrumencie lub intensywne pisanie na komputerze w połączeniu z pracą masażysty najpewniej spowoduje kontuzję.

Dbaj o swoje dłonie codziennie: dłonie są twoim narzędziem, a więc traktuj je dobrze. Unikaj otwierania słoików, uprawiania sportów rękami, wbijania gwoździ – wszystko to może być traumą i stresem dla twoich dłoni.

Pracuj w zgodzie z naturą swego ciała, a nie przeciwko niej: jeśli masz hipermobilne dłonie, nie używaj ich nadmiernie w masażu. Jeśli miałeś wcześniej schorzenie lub kontuzję rąk, pleców albo szyi, pomyśl o wykonywaniu masażu, który nie wymaga siły i nacisku.

Różnicuj swoje techniki masażu: używaj różnych części dłoni i ramion do wykonywania masażu, aby uniknąć powtarzalnego ruchu w jakiejkolwiek części ciała. Na przykład używaj czasem łokcia do przyciskania, raczej niż zawsze robiąc to kciukiem.

Nie masuj technikami, które sprawiają ci ból: zaprzestań wykonywania jakichkolwiek technik, które powodują ból lub dyskomfort – masz do wyboru tysiąc innych technik.
Obserwuj swoje nawyki w pracy: staraj się utrzymać regularny plan pracy, tak że nie nastąpią nagłe zmiany w liczbie i intensywności masaży. Eksperymentuj z wysokością stołu, aż znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienie. A jeszcze lepiej, kup elektryczny stół, który można regulować w trakcie pracy.

Nie śpiesz się pomiędzy masażami: jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu między masażami, żeby odpocząć, rozciągnąć się, pooddychać i zmienić prześcieradła, narażasz się na ryzyko kontuzji.

Używaj innych środków w masażu: hydroterapia, aromaterapia, równoważenie energii i zabiegi spa mogą przyciągnąć nowych klientów i dodać nowej jakości twoim masażom. To również zredukuje intensywność pracy rękami i da twojemu ciału czas na odpoczynek.
Bądź realistą: są granice pracy, jaką możesz wykonać dla swoich klientów. Jesteś tylko człowiekiem ze swoimi silnymi i słabymi stronami. Respektowanie swoich ograniczeń jest zdrowe i pozwoli utrzymać ci kończyny zdrowe.

Lecz kontuzje natychmiast i efektywnie: już przy pierwszych oznakach bólu czy dysfunkcji idź do lekarza. Jeśli czujesz ból, najprawdopodobniej doznałeś urazu. Zignorowanie go pogorszy sprawę.

Kontuzja to skoplikowany temat. Nie ma magicznego środka, który ochroni nas przed urazami. Poprawianie mechaniki ciała jest niezmiernie ważne, ale nawet najlepszy terapeuta może doznać urazu.

Najefektywniejszy sposób na uchronienie się przed kontuzjami łączy wiele czynników i bierze pod uwagę ciebie całego jako człowieka, zarówno twoje ciało, jak i umysł.
  
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-05-12, 19:50   

Super artykuł warto sobie wziąć do serca te wskazówki
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-06-20, 20:58   kurs masaz tajski

ponizsze opracowanie wydaje sie skrotem/streszczeniem powyzszego artykulu, niemniej zamieszczam go dla tych, ktorym nie chce sie czytac artykulu oryginalnego

Urazy wsród masażystów

Masaż – ulga w chorobie i relaks dla pacjenta – dla masażysty nierzadko przyczyna komplikacji zdrowotnych. Większość terapeutów przynajmniej raz w przebiegu swojej kariery zawodowej doznaje urazów lub doświadcza bólu. Poza lekkimi technikami, które nie wymagają dużego wysiłku, masaż jest znacznym obciążeniem dla rąk i kręgosłupa. Na podobne dysfunkcje narażone są zresztą również inne osoby pracujące rękoma, jak kasjerzy, budowlańcy, osoby wiele godzin pracujące przy komputerze.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że nasze dłonie i ręce, zbudowane z drobnych mięśni i więzadeł nie są przystosowane do tak znacznych wysiłków. Do urazów i bólu dochodzi bowiem w sytuacji, gdy intensywność wysiłku przekracza dawkę, jaką może przyjąć ciało.

Co zatem robić, żeby do takiego stanu nie dopuścić?

Okazuje się, że jest wiele metod pozwalających uniknąć urazów.

Bądź świadomy własnego ciała – wsłuchaj się w sygnały, jakie ci wysyła, poznaj swoje mocne i słabe strony, dowiedz się co cię ogranicza. Ta świadomość pozwoli ci zauważyć drobne kontuzje, zanim dojdzie do poważniejszych dysfunkcji.

Myśl o sobie jak o sportowcu. Podobnie jak sportowiec, używasz swoich kończyn górnych w sposób ekspansywny, narażasz je zatem na kontuzje – więc jak każdy sportowiec musisz trenować, by utrzymać ciało w dobrej kondycji. Urazy których doświadczasz w trakcie masażu traktuj jak kontuzje w czasie gry – i tak jak w sporcie, wycofaj się na ten czas z aktywności i pozwól na pełne wyleczenie.

Zdobądź wiedzę na temat fizjologii urazów, tak byś mógł dokonać właściwej oceny ryzyka – pozwoli ci to podjąć kroki chroniące cię przed kontuzją i odpowiednio szybko zareagować, gdy już do niej dojdzie.

Bądź wierny zasadzie, że “gdy pojawia się ból, należy przestać".

Co sprzyja powstawaniu urazów?

Słaby aparat mięśniowo-więzadłowy ręki, nie przystosowany do wielokrotnego powtarzania tych samych ruchów oraz do znacznych obciążeń.

Powtarzany wielokrotnie ten sam ruch. Każda część ciała ma ograniczenia, które mówią ile razy można wykonać ten sam ruch, zanim dojdzie do zmęczenia mięśni i w dalszej kolejności do uszkodzenia tkanek.

Dodawanie nacisku do wykonywanych ruchów – wykonując ruch kciukami z użyciem nacisku potrzebujesz. Trzymając kciuki w prostej linii z resztą dłoni i ręki, możesz wytworzyć nacisk i zapewne część z tych powtarzalnych ruchów używając większych mięśni reszty ręki. Jeśli wykrzywisz kciuk, odetniesz pomoc idącą z większych mięśni ręki i stworzysz dodatkowe obciążenie dla delikatnych stawów kciuka. Brak wyrównania linii między stawami podczas masażu znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia urazu.

Cechy osobnicze – wiek, wcześniejsze urazy, wydolność aparatu mięśniowo-więczadłowego ręki, siła i sprawność aerobowa. Co ciekawe, na urazy narażeni są bardziej terapeuci z ponadprzeciętnymi zdolnościami manualnymi. Wynika to z faktu, że trudniej im utrzymać stabilną pozycję.

Przeciążenie pracą – zbyt wiele masaży wykonywanych w ciągu dnia, brak przerw pomiędzy kolejnymi masażami.

Nieodpowiednia wysokość stołu, skutkująca przyjmowaniem nieprawidłowej pozycji.
Zasada „no pain, no gain” (bez bólu nie ma wysiłku) – nierzadko masażyści błędnie uważają, ze ból jest integralną częścią ich pracy.

Nieprawidłowa technika masowania – wielu masażystów wierzy, że istnieją prawidłowe i nieprawidłowe techniki wykonywania masażu, w efekcie uparcie trwają przy technikach, które szkodzą ich rękom i powodują ból, wierząc, że tylko one są skuteczne.

Najczęstsze kontuzje u terapeutów

Urazy tkanki miękkiej, powszechne u masażystów dzielą się na dwie kategorie: mięśniowo-ścięgnowe i naruszenie nerwu. Uważa się, że zaburzenia te powodowane są przede wszystkim nadwyrężeniem lub użyciem części ciała ponad jego granice normalnego funkcjonowania. Ogólnie o tych urazach mówi się, że są urazami spowodowanymi powtarzalnym obciążeniem i wysiłkiem (RSI), narastającym zaburzeniem po-traumatycznym (CTD) lub po prostu syndromem nadużycia. Jeśli zostawimy je nieleczone lub doprowadzimy do stanu chronicznego, urazy te mogą doprowadzić do zapalenia kostno-stawowego i częściowej lub nawet całkowitej niezdolności do pracy oraz utraty funkcji rąk.


Najczęstszym pośród masażystów urazem mięśniowo-ścięgnowym jest syndrom nadużycia.
Zazwyczaj dotyka kciuka, nadgarstka i przedramienia. Objawy nasilają się wraz z nagłym zwiększeniem intensywności pracy (więcej i z mniejszymi przerwami). Wystąpienie objawów może wywołać zmiana techniki, wypróbowywanie nowych, a nawet stres emocjonalny.

Pierwsze objawy syndromu nadużycia to rozproszony tępy ból oraz napięcie w jednej części ręki, sporadycznie występuje ostry ból w konkretnym miejscu. Inne objawy to: utrata funkcji i parestezja. Niezwykle rzadko pojawiają się klasyczne oznaki zapalenia, takie jak obrzmienie, zaczerwienienie i uczucie palenia. Syndrom ten zwykle ujawnia się po wielu latach.

Zapalenie ścięgna (tendinitis) i zapalenie pochewki ścięgna (tenosynovitis) są stanami, których ujawnienie się następuje bardziej gwałtownie. Urazy te spowodowane są nadrywaniem (naciąganiem) włókien ścięgna lub podrażnieniem pochewki ścięgna. W odróżnieniu od syndromu nadużycia tutaj widoczne są wyraźnie cechy zapalenia, takie jak obrzmienie, zaczerwienienie, palenie.

Głównym objawem jest zlokalizowany ból. Tendinitis and tenosynovitis zwykle goją się szybciej niż syndrom nadużycia.
  
 
     
wiki00003 

Wiek: 35
Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-10-20, 10:43   

Witam to opracowanie bardzo może mi się przydać w innych moich pracach ale chciałabym was prosić żeby ktoś mi pomógł znaleźć jakieś informacje na temat " stresu zawodowego masażysty" . Przeszukałam już chyba wszystkie strony ale tam jest tylko o urazach a nie ma nic wspomnianego na jaki stres jest narażony masażysta . Proszę pomóżcie mi , z góry dziękuje
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-22, 23:02   Siła w rękach

Skąd więc brać bądź jak wyrobić sobie siłę w rękach?Czy ćwiczenia z piłeczką wystarczą?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-22, 23:12   kurs masaz tajski

Danka napisał/a:
Skąd więc brać bądź jak wyrobić sobie siłę w rękach?Czy ćwiczenia z piłeczką wystarczą?

wydaje mi sie, ze w zadnym z powyzszych dwu tekstow nie ma nic o wyrabianiu sily. Sila przyjdzie przez wykonywanie masazy, nie ma powodu obciazania miesni i stawow cwiczeniami wzmacniajacymi, jak sugerowana pileczka. Mozesz tez uczyc sie masazu przedramieniem i lokciem, zeby nie uzywac dloni.

jesli uwazasz, ze twoje dlonie sa slabe, to koncentruj sie na technikach delikatnych, np drenazu limfatycznym. Jest tez wiele innych technik, np terapia czaszkowo-krzyzowa, technika bowena, ktore nie wymagaja niemal zadnej sily rak, natomiast sa skuteczne dzieki dobrej znajomosci tych technik i wyrobieniu wyczucia.

jest to wyzsza szkola jazdy, ale przedluzy twoja profesjonalna kariere do poznej starosci.
 
     
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-01-21, 22:20   

Polecam jogę. świetnie przełamuje monotypię ruchową masażysty, gdyż taka niestety występuje. Postawa w skręceniu i pochyleniu kręgosłupowi nie służy a więc nie tylko kończyny górne są narażone.
 
     
drhouse

Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 25
Wysłany: 2015-03-14, 18:56   

Masz rację. Kiedy ćwiczyłem jogę regularnie, to czułem się znacznie lepiej:)
 
     
pati80

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-08-22, 10:15   

Aby zapobiec kontuzjom, dobrze jest ćwiczyć jogę, stretching, wzmacnianie i aerobic co najmniej 3 razy w tygodniu. Masażysta jest praktycznie sportowcem, musi trenować i wiedzieć kiedy odpoczywać :)
 
     
Weronikamach

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-07-04, 08:47   

Ja uważam że bardzo ważne jest rozciąganie i ćwiczenia ogólnorozwojowe które pomagają wzmacniać układ kostny człowieka.
 
     
kameleon 

Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-06, 12:01   

Ciekawe kompendium informacji zawarte w powyższym artykule. Bardzo istotne jest wykonywanie swojej pracy w pozycjach ergonomicznych, z obciążeniem, które jesteśmy w stanie tolerować. Praca kobiety 50 kg chcącej rozluźnić mięśnie zbudowanego mężczyzny 120 kg jest możliwe, ale okupione będzie dużo większym wysiłkiem niż wykonanie tej pracy przez mężczyznę.
Pamiętajcie aby nie pracować będąc przemęczonym, "ponad miarę" a jeśli dojdzie już do urazu waszego narządu ruchu działajcie szybko, aby uszkodzenie tkanek się nie pogłębiało a stan zapalny nie rozszerzał. Warto wówczas pamiętać o zasadzie PRICE (mówiącej o ochronie chorych tkanek, odpoczynku, chłodzeniu uszkodzonej okolicy itd.).
Warto korzystać z pomocy innego fizjoterapeuty lub właśnie masażysty.
Na urazy, stany przeciążeniowe, stany zapalne i inne schorzenia świetnie działa fala uderzeniowa - możecie tutaj o niej poczytać https://www.reha-help.pl/fala-uderzeniowa-poznan/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB