Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masażer niemalże do wszystkiego
Autor Wiadomość
para

Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: inter
  Wysłany: 2009-01-03, 20:32   Masażer niemalże do wszystkiego

Czy można uwierzyć temu co piszą o
"Sanoquell" Masażer Shiatsu , że masuje kark, plecy, uda i brzuch? Warto kupić takie urządzenie ?
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-04, 00:44   

Może i do karku ok ale do reszty części ciała to trochę taki nie wymiarowy nie znam się na takich urządzeniach wiec nie będę zniechęcał. Może koledzy wypowiedzą się dokładniej na ten temat.

,, Żadne urządzanie nie zastąpi rąk masażysty ''

ps. Zapraszam tez tutaj jako nowa użytkowniczka forum :
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6

Pozdrawiam ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-04, 03:09   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

wiele tam nie napisali.

mam dokladnie taki sam - czasami uzywam do szyi czy stopy. Jest bardzo silny i moze uszkodzic niewielkie miesnie czy byc bolesnym na duzych - musi byc stosowany z wyczuciem i nie za dlugo (latwo na nim "przedobrzyc" i wyladowac u fizjo z powaznym problemem).

zdecydowanie nie do brzucha.

najlepszy masazer jaki mam - warto go miec, ale i tak sie znudzi po paru miesiacach. Ja teraz go uzywam godzine na rok.

ps poniewaz jest to kolejny watek o masazerach w ostatnich kilku tygodniach, proponuje, zeby polaczyc te watki, bo oba sa komercyjne i nie maja na celu dyskusje, a promocje swojego sprzetu - i przeniesc do ogloszen. Jest to juz trzeci watek na tym forum o masazerach. Tak samo mozna zrobic z pozostalymi komercyjnymi watkami (o fotelach i o novigen body detox)

rowniez proponuje, zeby wprowadzic zakaz wstawiania linkow dla uzytkownikow ponizej 5 sensownych wypowiedzi.
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-04, 11:41   

Poczekamy czy ktoś się jeszcze wypowie jak nie to zamykamy watki związane z masażerami i ich reklamowaniem. ;)
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2009-01-16, 01:05   

z tą iloscia postow to sie zgadzam :) cos powinno byc a nie nowe konto i juz jakies linki podsyłaja podejrzane to.

przy okazji na konkursy tez powinny byc limity :) jakies 10-20 postow :)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-16, 13:12   

Adam P napisał/a:
z tą iloscia postow to sie zgadzam :) cos powinno byc a nie nowe konto i juz jakies linki podsyłaja podejrzane to.

Jestem za tak ;)

Adam P napisał/a:

przy okazji na konkursy tez powinny byc limity :) jakies 10-20 postow :)

Jestem za nie :P

Koniec ot :D
 
     
asia2000 

Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-12-11, 19:12   Masażery?

Chciałabym kupić na święta mamie masażer. Chciałabym żeby był on w miare dobry, a nie jakiś badziew. Żeby ona mogła go sama używać i żeby czuła efekty (bardzo bolą ją nogi).
Myślałam o
http://www.domasazu.pl/p/...ia+paq-30h.html
http://www.domasazu.pl/p/...cego+pa-mh.html
ale za bardzo się na tym nie znam. przejrzałam bardzo dużo stron, jednak zeby trafić na jakieś opinie to ciężko. ten pierwszy jest droższy i ma podczerwień, piszą że jest fajny jeżeli chodzi o masowanie ale za ciężki i potrzeba drugiej ossoby do pomocy. mojej mamie za bardzo nie ma kto pomóc, chce zeby ona sama mogła masować sobie plecy ale jak nie uniesie masażera to bez sensu... wagi masażera nie znalazłam (żeby ocenić czy naprawde taki ciezki czy przesadzają ludzie)
o drugim tańszym jest jedna opinia zachwalająca. jest mniejszy, lekki, poręczny, ale nie ma podczerwieni.
sama nie wiem. chce kupić cos co bedzie nie tyle co dobre ale i poręczne do samodzielnego masażu. bo jak pisałam mamie nikt nie wymasuje pleców . a jak ma leżeć na półce i sie kurzyć to bez sensu.

proszę poradźcie mi coś. od tygodnia sie zastanawiam, chce jej 'ulżyć'.

pozdrawiam forumowiczów :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-12-11, 20:06   kurs masaz tajski

jesli pierwszy jest ciezki, to oczywiscie bierz pierwszy, lzejszy (podczerwien sie nie liczy - wazny jest masaz i mozliwosc samoobslugi masazera przez mame).

na twoim miejscu wybral bym masazer, ktorego nie trzeba trzymac w rekach, bo to jest meczace - natomiast sa masazery/maty, na ktorych sie kladziemy, a do glebszego masazu stacjonarne, stojace masazery nazywane shiatsu.

maty glownie opieraja sie na wibracji/drganiu, a shiatsu na dwu krecacych sie kulkach (tak, jak te dwa twoje - ale roznica jest, ze sie kladziemy na tych kulkach i nacisk jest znaznie silniejszy). Masazery shiatsu nie powinny byc uzywane przez wiecej nic przez kilka/kilkanascie minut za jednym razem, bo mozna zranic miesnie (szczegolnie miesnie mniejsze, jak na plecach czy na szyi).
 
     
aplimedica

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-24, 15:02   

Większość chorób ma swój początek związany z kręgosłupem dlatego masaż jest bardzo ważny przy leczeniu lub wspomaganiu leczenia wielu schorzeń, nawet tych które na pierwszy rzut oka mogą się w żaden sposób nie związane z kręgosłupem. I zgadzam się też że dobry masażer nie zastąpi dobrego masażysty. Ale masażysta w swojej praktyce korzysta z wielu masażerów i ważna jest umiejętność posługiwania się nimi. Ważne jest też żeby masażer, w który chcecie się zaopatrzyć miał stosowne certyfikaty, posiadał wyniki badań klinicznych, posiadał pozytywne opinie specjalistów. Mogę tutaj polecić Aplikatory "Lyapko", które posiadają takie badania, opinie lekarzy, szczegółowo opisane metodologie stosowania.[/list]
 
     
Medivers_pl 
Masażery


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-25, 14:20   

Większosc sprzedawanych masażerow posiada odpowiednie certyfikaty,bez tego nikt by ich nie kupował. Ale zgadzam sie z tym,ze nie liczy się tak bardzo samo urządzenie jak technika masowania,to jest chyba ważniejsze.
 
     
isabella 

Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-08-20, 08:27   

ja bym temu tak nie wierzyła w końcu to tylko urządzenie, lepszy IMHO jest prawdziwy masaż
 
     
Trzaskalik

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-11-03, 11:05   

Im cięższy masażer tym lepszy, ponieważ mniejszej siły trzeba użyć żeby docisnąć go i wykonać intensywny masaż. Warunek jeszcze że nie przenosi drgań na rękojeść. Niestety ciężkie, dobre masażery powinny być obsługiwane przez drugą osobę, a stosowanie przez osoby starsze jest niemalże wykluczone.

Co do masażu łydek i stóp to polecam dedykowane do tego urządzenia najlepszych japońskich producentów czyli SANYO i Panasonic. Co prawda nie są tanie, ale naprawdę warte swojej ceny.

Maty masujące shiatsu to wg mnie ogromna pomyłka i zaprzeczenie podstawowych zasad masażu. Wbudowane archaiczne wypuski kręcą sie i przemieszczają po lini prostej pionowo po plecach. AFIK przecież nikt nie ma kręgosłupa prostego jak kij do szczotki, tak więc masaż poczujemy na łopatkach (bo najbardziej odstają), a możemy zapomnieć o lędźwiach czy ramionach. Jakiekolwiek wyginanie się do masażu tych zaniedbanych części ciała powoduje napinanie mięśni więc nie ma co liczyć na rozmasowanie. Inna sprawa że masujące wypustki w żaden sposób nie poddają się przeszkodom, czyli jak ktoś ma kościste łopatki to pocierpi z bólu.
 
     
adamb 

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-11-07, 14:03   

Oprócz masażerów mechanicznych istnieje jeszcze inna klasa urządzeń do masażu wykorzystujących elektrostymulację. Na skórę nalepia się specjalne elektrody, które pobudzają do skurczu odpowiednie grupy mięśniowe. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom impulsu może zmusić mięsień do odpowiedniej pracy i uzyskamy efekt podobny do masażu ręcznego. Nie zastąpi to oczywiście masażu ręcznego, ale efekt jest naprawdę skuteczny.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-11-07, 14:41   kurs masaz tajski

adamb napisał/a:
zmusić mięsień do odpowiedniej pracy i uzyskamy efekt podobny do masażu ręcznego.

cala wypowiedz wydaje sie nie na temat i jak samoreklama, cytat z ulotki promocyjnej.

w masazu chodzi generalnie o rozluznienie miesni i powiezi, "uplastycznienie" ich i rozciagniecie, np przez stretching.

elektrostymulatory sa stosowane w rehabilitacji po kontuzji, zeby zbudowac czy utrzymac mase miesni, a nie obciazyc stawow czy zrastajacych sie kosci albo u pacjentow zupelnie uziemionych na lozku - i traktowane sa raczej jako koniecznosc niz wybor.

jesli ktos chce zbudowac mase miesni, to przez cwiczenia, a nie przez masaz czy elektrosymulacje - bo chodzi rowniez o rozwoj serca, pluc i innych organow wewnetrznych odpowiedzialnych za wydolnosc, ktore sa zwiazane ze zwiekszona masa. Organizm bedzie sie probowac pozbyc tej sztucznej masy.

Brus Lee zmarl ponoc wlasnie z naduzywania elektrostymulacji miesni, wysiadlo mu serce - cos jak powolna, rozlozona na lata elektrokucja.
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-07, 15:06   

dokładnie, elektrostymulacja- a masaż czy to wykonywany ręcznie czy np aquavibron to zupełnie inna ,,bajka,,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB