Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Nogi na stół - Jak sobie radzić z obrzękami nóg
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7180
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-27, 18:36   Nogi na stół - Jak sobie radzić z obrzękami nóg

artykul z Gazety Pomorskiej

- Obrzęki nie są chorobą samą w sobie - wywołują je różne dolegliwości. Podobnie jak ból, są sygnałem ze strony organizmu, ostrzeżeniem, że dzieje się coś złego.

Zamiast lekceważyć ten sygnał należy szybko dowiedzieć się co jest jego przyczyną - mówi Magdalena Kurzawska ze Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno- Rehabilitacyjnego "Synapsa" w Toruniu.

Stany zapalne

Amerykanie wiedzą co robią, trzymając nogi na stole. To dobry sposób na pozbycie się opuchlizny. Jeżeli jednak obrzęk nie ustępuje, należy bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty.

- Nieleczone niepożądane objawy narastają i mogą doprowadzić do ograniczenia ruchomości stawów, stwardnienia i zwłóknienia tkanek podskórnych, uszkodzenia splotów nerwowych. Pojawiają się nawracające stany zapalne, zmiany zwyrodnieniowe, a przede wszystkim ból - wyjaśnia Magdalena Kurzawska.

Obrzęki leczone są chirurgicznie, farmakoterapią i - metodą uważaną za najbardziej skuteczną - fizjoterapią.

W leczeniu chirurgicznym obrzęków chłonnych, najczęściej stosuje się dwa typy operacji chirurgicznych: zmniejszające objętość i poprawiające kształt kończyny oraz zabiegi rekonstrukcyjne, które mają wytworzyć nowe drogi dla drenażu chłonki.
Zabiegi tego typu wymagają drogiego sprzętu, wysoko kwalifikowanego zespołu mikrochirurgów i w związku z tym mogą być wykonywane tylko w nielicznych, wyspecjalizowanych ośrodkach.

Lekarze zalecają też podawanie preparatów zwiększających kurczliwość naczyń i przeciw utleniaczy (antyoksydantów). Pacjenci często nadużywają leków moczopędnych, a ich skuteczność, paradoksalnie, może świadczyć o istnieniu u chorego również innego typu obrzęku.

Bez ingerencji chirurga

- Zabiegi fizjoterapeutyczne w leczeniu obrzęków chłonnych polegają na wykorzystaniu fizjologicznych mechanizmów odpływu chłonki oraz uwzględnieniu patologicznych zmian zachodzących w układzie limfatycznym - wyjaśnia Magdalena Kurzawska.

Międzynarodowe Towarzystwo Limfologiczne (International Society of Lymfhology ISL) rekomenduje terapię obrzęku limfatycznego, która składa się z dwóch faz.

Podczas pierwszej codziennie wykonuje się manualny drenaż limfatyczny (MDL) i bandażowanie obrzękniętej kończyny. Uzupełnieniem są specjalnie dobrane ćwiczenia wspomagające przepływ chłonki. Należy pamiętać również o higienie i pielęgnacji skóry. Czas trwania tego etapu uzależniony jest od rozległości oraz stadium obrzęku, najczęściej to od trzech do sześciu tygodni.

Podczas drugiej fazy wykonuje się manualny drenaż limfatyczny 2-3 razy w tygodniu i terapię ruchową. W dzień zaleca się noszenie odpowiednich rękawów uciskowych, a w nocy bandaży.

Skuteczna metoda

Jednak nie wszystkie obrzęki poddają się opisanemu leczeniu.

Dlatego też w marcu 2008 roku przy Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym"Synapsa" w Toruniu został otwarty ośrodek leczenia obrzęków Synapsa LIMPHOLOGY, w którym wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia w terapii obrzęków. Oprócz manualnego drenażu limfatycznego i bandażowania opaskami elastycznymi, stosuje się tu m.in. zabiegi ultradźwiękowe i prądowe oraz mobilizacje obrzękniętych tkanek.

- Ta ostania metoda, opracowana we Francji przez firmę Thuasne, wykorzystuje specjalne nakładki zmiękczające MobidermŸ, które powodują zwiększenie ruchliwości tkanek podskórnych. Założenie specjalnego opatrunku z wykorzystaniem tych materiałów przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne w krótkim czasie - tłumaczy Magdalena Kurzawska.

Opracowana w "Synapsie" autorska metoda leczenia obrzęków polega na wykorzystaniu wszystkich opisanych metod terapii, a jej skuteczność potwierdzana jest w opracowaniach naukowych.

OBRZĘKI DZIELIMY NA:

obrzęk I stopnia - pojawia się okresowo, głównie w godzinach wieczornych, ulega spontanicznej regresji w ciągu nocy
obrzęk II stopnia - jest bardziej trwały; aby go zlikwidować należy unieść kończynę
obrzęk III stopnia - stały obrzęk nie ustępujący po uniesieniu kończyny
obrzęk IV stopnia - jest trwały i twardy, a zmiany wsteczne skóry są silnie zaznaczone
obrzęk V stopnia - charakteryzuje się dalekim upośledzeniem funkcji kończyny w wyniku zaników mięśniowych i ograniczenia ruchomości w stawach.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7180
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-02, 07:28   kurs masaz tajski

idzie lato, wiec z powodu ciepla wielu doswiadcza nasilenia objawow, dlatego podbijam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB