Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Własny gabinet odnowy
Autor Wiadomość
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-13, 20:17   Własny gabinet odnowy

Witam Panie i Panów
Tak jak w temacie myślał ktoś z Was nad przekwalifikowaniem się z masażu leczniczego na masaż w odnowie??
Pytam się bo widzę co się dzieje w zawodzie....:(
A takie jakie dostaje informacje z salonów odnowy biologicznej i innych typu spa tam kasa cały czas kreci się w dużych kwotach...
Stąd moje pytanie odnośnie założenia salonu spa.. No może nie salonu ale chociaż gabinetu z kilkoma rodzajami zabiegów na początek do tego kapsuła spa, miły klimacik i kaska leci:)
Jaki macie stosunek do tego??
 
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 20:46   Własne spa

kryzys jest na calego, rowniez w spa. Banki nie dadza ci kilkuset tysiecy kredytu na piekne oczy.

w spa sprzet jest najmniej rentowny (najwiecej kosztuje, najwiecej zabiera miejsca i jest niewiele uzywany), natomiast najwiekszy dochod jest na zabiegach masazu i kosmetycznych.

nie pal sie, czekaj az koniunktura sie zmieni, zdobywaj doswiadczenie w roznych miejscach, ksztalc sie, buduj swa wlasna renome i baze klientow.

a moze ty rozminales sie ze swoja karma i w przyszlym wcieleniu bedziesz bankierem?
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-14, 18:13   

Z ta karmą to dołożyłeś:)
Może jesteś w stanie określić czas tego kryzysu??
Bo odpowiedź powiedzmy kilka lat nie jest dosyć precyzyjna..:(

Co do sprzętu to jednak jakiś musi być..
W gabinecie odnowy kapsuła spa być musi..(koszt takiej przeciętnej 9-12tyś.)
Na zabiegi kosmetyczne także ,nie mówię o samych paznokciach i manicure i pedicure tylko o jakiegoś rodzaju sprzęcie do np. depilacji..
Więc chcąc nie chcąc sprzęt musi być
Co do zabiegów przy użyciu "masażysty":) można wymyślić masę kuracji. Zależne jest tylko jakim półproduktem operować się będzie:)
Zabieg z zasady taki sam ale przy użyciu powiedzmy czekolady alg morskich czy kremów detoksyzujących będzie się inaczej nazywał a przebiega identycznie...
Tu masz chyba racje mówiąc że popyt na takie zabiegi byłby większy niż na sprzęt...
A ceny od 100zl w górę:) Tylko żeby chętne były...:(
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-12-14, 19:18   masaz warszawa

z karma to byl zart, nie mam nic do czynienia z ta filozofia, jak wiesz - po prostu nie chcialem dosadnie powiedziec, ze slowa ktorych uzywasz nie pasuja do terapeuty a do bankiera.

o czas kryzysu to idz do wrozki, bo zaden z ekonomistow nie jest w stanie okreslic kiedy sie skonczy, tak samo jak zaskakuje ich poczatek kazdego kryzysu - po prostu pewnego dnia spada im on na glowe.

jak dostaniesz pozyczke (nie jestem bankierem, ale przypuszczam, ze jej nie dostaniesz), to starczy ci ona na jedna kapsule i na nic wiecej. Raczej zastanow sie, jak prowadzic gabinet bez kosztownego sprzetu albo jak ten sprzet zdobyc bez jednorazowego nakladu finansowego.

oczywiscie, ze do wykonywania zabiegow kosmetycznych czy fizjo sprzet musi byc - ja mowilem o sprzecie wodnym, bo z tym w pierwszej kolejnosci kojarzy sie spa, i jest to sprzet bardzo kosztowny, zabierajacy duzo miejsca, trudny w uzyciu (obsluga, konserwacja) i zracy energie. Bez kosmetyczek spa moze sie obyc - bez wody nie.

jesli masz zamiar wykonywac ten sam zabieg, tylko z uzyciem innych srodkow i pod roznymi wymyslnymi nazwami, to nie wroze powodzenia.

jako chlop nie nastawiaj sie klientki, kobiety zrobia to lepiej od ciebie - moze sprobuj znalesc klientele niszowa, np panow
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-14, 20:36   

Jasna sprawa ze spa kojarzy się z wodą.. Mój błąd źle nazwałem wątek....
Chodzi mi o gabinet odnowy.
Co do różnych zabiegów, ich inne nazwy ale przebieg zabiegu taki sam to jest cała masa takich miejsc gdzie jest to praktykowane z wielkim powodzeniem:)
Nie podam nazw np. z łodzi bo nie będę się narażał:) ale mam kontakt z osobami tam pracującymi i wiem jak ta maszyna działa.
Jasne jest ze nie dostane pieniędzy na otwarcie takiego fachowego i wielkiego ośrodka ale myślałem o małym gabinecie gdzie będzie kapsuła spa 3-4 leżanki do robienia zabiegów ujędrniających np. smarowanie algami i później zawinąć w folie i pod kocyk czy jakieś pilingi, stół do masaży i może jakiś kawałek miejsca na pielęgnacje stóp i rąk. Tak na początek..
Oczywiście to luźna rozmowa i szkoda że tylko ja takie tematy zakładam i że odpowiadasz tylko Ty massage...
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-12-14, 22:01   

Truskawa nie amrtw sie to ze Ty we 2 piszecie nei znaczy ze tylko we 2 to czytacie ;-)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-12-16, 13:16   

Fajna sprawa ale kosztowa oraz poświęcająca dużo czasu. Może lepiej zacznij od własnego gabinetu. Zabiegi klasyczne masażu potem dodatkowo kamieniami gorącymi a później sie szarpnij na własny ośrodek spa :D Może wtedy będą pożyczki rozdawali :D

ps. czytamy wątki czytamy nie martw się ;)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-21, 20:32   

Calego spa to napewno nie postawie:) Ale Od czegos zaczac trzeba..
Zastanawiam sie nad zabiegami zwiazanymi z pilingiem. Jest ich cala masa np. z alg morskich, miodowo-cytrusowy, kawowy ,czekoladowy, rozany itd...
Metodyka taka sama ale zestaw kosmetykow sie zmienia i juz inaczej:)

Rowniez zabiegi masazu mozna urozmaicic:)
np: masaz modelujacy z olejkiem z ekstraktem z papryki albo masaz z olejkami z ekstraktu z miety i rozmarynu:)
masaz z olejkami z ekstraktow z czekolady migdalow itp...
Powiedzcie mi czy dzialaliscie z takimi wynalazkami??
Najlpsze jest to ze do tego trzeba tylko stolu do masau, kabiny prysznicowej, i lezanki do tego aby zawinac w koc zwykly lib elektryczny osobe na tzw zabieg kosmetyczny na cialo:)
A mam jeszcze jedno pytanko raczej do wyjadaczy.. Macie moze jakies foty z wygladem salonow odnowy i jakis spa. Tak zeby mozna bylo w miare wyraznie zobaczyc jak to wyglada??
I prosze nie pisac ze sa na googlach bo to wiem ale sa niezadawalajace...
przynajmniej dla mnia...
pozdrawiam
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-12-22, 18:16   masaz warszawa

po raz dziesiaty pewnie ci powtorze - jak masz zaczynac to od nauki i od zbierania doswiadczenia, kontaktow i bazy klientow. Majac je wszystkie, bedziesz mial zupelnie inna perspektywe. Jesli masz dobry, innowacyjny pomysl, mozliwe ze znajda sie nawet inwestorzy czy latwa pozyczka. Takich "spa" mnozacych zabiegi jak kroliki z kapelusza, jest od groma. Ostatnio widzialem takie, ktore mialo "az" ponad 40 zabiegow, liste zaczynaly 4 rodzaje masazu klasycznego: "30 minut", "45 minut", "60 minut" i "75 minut" - tak samo bylo z innymi zabiegami.

rob jedna czy dwie rzeczy, ale dobrze, na najwyzszym poziomie.

te wszystkie "dodatki" to spory wydatek, pomysl, ze bedziesz musial je miec caly czas na stanie, kupowane wprawdzie po niskiej cenie, hurtowo, ale w duzych opakowaniach. Po jakims czasie traca one wartosc i waznosc i musisz je wyrzucic do kosza.

sama broszura z wyliczeniem wszystkich zabiegow zajmie ci pare stron, pomnoz to przez tysiace i wyjdzie ci kilkaset kilo makulatury do skladu i dystrybucji.

Pozwol, zeby twoi istniejacy klienci ksztaltowali rozwoj twoje praktyki, pytaj ich o ich oczekiwania.

Czyli wszystko powoli, z rozmyslem, organicznie. Nie pali sie, zbieraj pieniadze na firme, nie probuj ich teraz wyrzucac w bloto, gdy masz ich niewiele.

najlepsze obrazki to w naturze, przespaceruj sie po gabinetach w Lodzi, np przy okazji nawiazania wspolpracy - oprocz wygladu, bedziesz miec pojecie jak funkcjonuja. Pewnie nie pozwola ci na robienie zdjec, ale przy okazji rozmowy mozesz robic notatki i szkice. Jak cos ci sie wybitnie spodoba, spytaj kto im zaprojektowal.
 
     
mpire24

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 39
Wysłany: 2020-04-19, 14:33   

Ja to bardziej myślę nad własnym gabinetem kosmetycznym i chciałabym w nim wprowadzić nowość, jaką jest opalanie natryskowe. Zyskuje to popularność, jest to świetny sposób bez szkody na zdrowie, aby uzyskać piękną opaleniznę. Już na ten moment wiem, że będą to usługi na wysokim poziomie, bo skorzystam ze współpracy z tanexpert.pl.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB