Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż Klasyczny - przeprowadzanie TECHNIK (WAŻNE!!!)
Autor Wiadomość
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
  Wysłany: 2016-11-03, 00:58   Masaż Klasyczny - przeprowadzanie TECHNIK (WAŻNE!!!)

Witam, zacząłem właśnie naukę na kierunku Technik Masażysta i oczywiście rozpoczeliśmy praktyczne zajęcia od MASAŻU KLASYCZNEGO. :razz:
Mam jedno zasadnicze pytanie co do kolejności wykonywanych technik.

Chodzi mi o masaż grzbietu. Rozumiem że w ogólnym uproszczeniu obowiązuje kolejność wykonywani technik po sobie, czyli: GŁASKANIE/ ROZCIERANIE/ UGNIATANIE/ OKLEPYWANIE/ WIBRACJA/ WSTRZĄSANIE. :smile:
Teraz pytanie - czy masaż można wykonać w taki sposób że najpierw przeprowadza się masaż powierzchownych mięśni grzbietu ich głaskanie/ rozcieranie/ ugniatanie a następnie przejść do masażu prostownika grzbietu i przestrzeni przykręgosłupowiej ich głaskania/ rozcieranie/ ugniatania a dopiero na końcu wykonać ogólne dla całego grzbietu oklepywanie i wstrząsanie kończąc przegłaskaniem?

Wszędzie w "internecie" jest pokazane że np najpierw wykonuje się GŁASKANIE łączne powierzchownych mięśni i prostownika (oczywiście CHWYTY oddzielne dla obu tych grup), dopiero potem łączne ROZCIERANIE itd. a nie jak wyżej opisałem opracowywanie powierzchownych mięśni i tylko 3 pierwsze techniki a potem głębokie mięśnie i też tylko 3 pierwsze techniki a dopiero na końcu OKLEPYWANIE i WSTRZĄSANIE.

Może to dla was banały i bzdety ale chciałbym się nauczyć prawidłowo już od początku nauczyć masować. Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi. :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Linki sponsorowane
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-03, 20:44   

Czy jest na tym forum jakiś odważny który sprosta temu pytaniu? :)
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-04, 18:17   

witam,
akurrat tak sie składa ze jestem na fizjoterapii i udzielam też korków z tego przedmiotu. mieliśmy już o tym. jesli chcesz to ci chetnie pomoge.
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-04, 18:31   

wstrząsania konczyn nie robimy. miedzy ugniataniem, uciski, oklepywania, wibracja. glaskan i rozcieran 15, ugniatan 7 to nie musisz robic wszystkich miesni powierzchownych i glebokich. rozcieranie powierzchowne i grzebyczkowe jest ok bo i tak nalezy to do glebokich. najpierw lzejsze a potem ciezsze techniki. nie musisz na koncu robic przeglaskan
 
     
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 01:28   

Dzięki :) o to fajnie,myślałem że już nikt nie odpowie. :mrgreen: Na jakiej uczelni jesteś i który to już rok nauki? :)
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 12:13   

ja zawsze ci pomoge. poszlam dlatego na fizjoterapie bo nikt sie nie chce podjaac wykonywania masazy u mnie na kregoslupie i chce sama dociec jak sobie mam pomoc. jestem po 3 kursach: pierwszej pomocy- za egzamin dostałam certyfikat i zaproszenie do współpracy, masaż shiatsu i masaż klasyczny. uczelnia w rzeszowie studiium zawodowe medycznej szkoly policealnej Medyk i 2 rok nauki. potem studia w krakowie byc moze. to jest mój numer telefonu 570316320.
moze kiedys jakbyś mial za jakis czas wolne to bys wpadl zrobic masaz?
 
     
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 14:11   

okej, jakbym był gdzieś kiedyś w okolicach Rzeszowa to z miłą chęcią zobaczę Twój masaż. :) Co do pytania w temacie, może są jeszcze jakieś inne osoby które przedstawiłyby swój sposób na masaż klasyczny?

Piszcie śmiało!!!
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 14:18   

witaj. to mozesz mi tez masaz zorbic na kregoslup? z checia moge byc twoim modlem do nauki. mogę ci równiez tu przesłać notatki o masażu kalsycznym jeśli chcesz na forum?
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 14:18   

jak coś to dzwon do mnie na komorke
 
     
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 18:44   

oka oka pomyślimy jak będę w okolicy :P ktoś z masażystów może się jeszcze wypowie i przedstawi swoje spostrzeżenia odnośnie pytania z tematu? Chętni? :) :mrgreen:
 
     
gabdan

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-05, 19:06   

o jaki ci chodzi? masaż tkanek głebokich czy o inny i inne miesnie?
 
     
matimasażysta 

Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-11-07, 00:02   

Ktoś inny z masażystów może się jeszcze wypowie i przedstawi swoje spostrzeżenia odnośnie pytania z tematu? Chętni? :) :mrgreen:
 
     
TicTac 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2016
Posty: 63
Wysłany: 2017-01-15, 17:56   

Można zrobić tak jak piszesz, tylko po co robić sobie podwójna robotę :?:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB