Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dbać o urodę?
Autor Wiadomość
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2014-07-31, 14:41   Jak dbać o urodę?

Każda kobieta powinna w odpowiedni sposób dbać o swój wygląd, jest to niezwykle ważne, bo kobiety, które są zadbane nie mają problemu z tym, żeby czuć się po prostu dobrze czy żeby nawiązać kontakty z innymi ludźmi. Kobiety w dzisiejszych czasach mają ułatwioną sytuację, ponieważ posiadają dostęp do różnorodnych kosmetyków, których jak wiadomo jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu nie było na rynku. Żadna kobieta nie powinna wychodzić z domu, bez odpowiedniego zadbania o swój wygląd, chociaż nie można też zatracić się w tej pogodni do piękna i tak jak ze wszystkim również z dbałością o urodę należy zachować odpowiedni rozsądek.

Na co zwrócić uwagę?

Istotny jest codzienny prysznic i depilacja widocznych partii ciała, tak aby poczuć się bardziej kobieco. Po porannym prysznicu niezbędne jest odpowiednie nawilżenie kobiecego ciała, najlepiej balsamami, które zawierają niezbędne dla ciała witaminy. Oczywiście balsam trzeba dopasować do rodzaju skóry i unikać tych, które mają substancje uczulające. Dobór odpowiednich kosmetyków przeważnie wykonywany jest metodą prób i błędów, chociaż można też wybrać się do kosmetyczki, czy dermatologa i uchronić się przed przykrymi skutkami uczuleń.

Troska o fryzurę

Praktycznie każda kobieta ma problem z „okiełznaniem” swoich włosów, najgorzej mają panie z długimi włosami, bo dodatkowo trzeba o nie zadbać. Jeżeli włosy myte są stosunkowo często, to ważne jest ich odpowiednie nawilżenie, zwłaszcza gdy do ich ułożenia używamy suszarki i prostownicy. W drogeriach można kupić wiele dobrych produktów nawilżających, dodatkowo można poprosić o poradę jakie kosmetyki będą dobre do odpowiedniego przypadku. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego jak mocno prostownica, suszarka czy lokówka niszczy włosy, tak że bez odpowiednich odżywek bardzo szybko ulegają zniszczeniu.

Makijaż

Na koniec zostaje makijaż, nie każda kobieta potrafi zrobić sobie ciekawy wyjściowy makijaż, zazwyczaj jest to fluid i tusz do rzęs, jednak aby w interesujący sposób podkreślić oko warto jest użyć kredki, która jest dosyć prosta w użyciu. Ogólnie nic nie wygląda lepiej jak kreska narysowana elelinerem, który nadaje oku idealny wygląd i charakter. Problem jest taki, że ciężko jest wykonać równą kreskę tym kosmetykiem, trzeba dużo ćwiczyć a efekt na pewno będzie zadowalający. Ogólnie makijaż sam w sobie wymaga wiele wprawy, ale przecież wszystkiego można się nauczyć. Czy jest on taki istotny? Przecież wielu panów woli bardziej naturalne kobiety, warto się nad tym zastanowić.

Źródło: eaktywni.pl
 
     
Linki sponsorowane
alonia

Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-02-02, 20:41   

wiem, że trzeba dbać o urodę jak się jest kobietą, tylko czemu to zajmuje tyle czasu :/
 
     
Strefa Rozwoju

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-04-16, 18:55   

Tendencyjny artykuł, który właściwie nic nie mówi, a to co mówi po prostu zapędza panie w kozi róg.

Nic nie trzeba, żeby poczuć się bardziej kobieco. Takie uczucie nie wynika z zabiegów zewnętrznych, a wypływa ze środka, dlatego warto raczej skupić się na zastanowieniu czego brakuje w naszym wnętrzu, co podkopało naszą samoakceptację, zamiast zastanawiać się, czy pokochamy siebie, jeśli regularnie będziemy używać odżywki do włosów.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-04-17, 03:44   

racja, przemysl kosmetyczny bazuje na braku akceptacji siebie.

masaz moze rozwiazac wiele problemow zarowno cielesnych (np na porost wlosow i na bujne wlosy), jak i emocjonalnych (np zaakceptowanie siebie jakim sie jest)
 
     
frania 

Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2017
Posty: 43
Wysłany: 2018-05-11, 12:30   

Niestety, żyjemy w czasach gdy obowiązuje kult piękna i nie dotyczy to tylko kobiet. Według mnie dbanie o siebie jest ważne, ale bardzo chodzi mi o dbanie o zdrowie niż o ty każdego dnia wyglądać perfekcyjnie (makijaż, strój, itp.). Na takie rzeczy szkoda mi zazwyczaj czasu. Co do kosmetyków, to też staram się z nimi nie przesadzać i to zarówno jeśli chodzi o ich ilość, jak i o to ile na nie wydaje. W zupełności wystarcza mi fajny, pachnący żel pod prysznic (ten to mój ulubiony- http://www.le-petit-marse...k-i-kwiat-tilii ) do tego mleczko do ciało i dobry dezodorant. Na większe wyjście - wiadomo makijaż. I w zupełności to dla mnie wystarczy, żeby czuć się dobrze.
 
     
Van_Halen 

Dołączyła: 01 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-08-24, 15:55   

Jak myslicie, czy doklejanie rzęsy u kobiety powyżej 50-tego roku zycia nie będą nie na miejscu? Znalazłam takie ładne i jak mniemam skromne sztuczne rzęsy w multipacku marki SOSU Luxury Sara. To rzęsy dzienne, zatem ani nadmiernie nie sa długie, ani pogrubione. Chciałabym je załozyc na jubileusz szwagierki. Czy to wypada w moim wieku?
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-29, 11:09   

W sumie jak sa to delikatne rzęsy to czemu nie? Kobieta w każdym wieku powinna dbać o swoja urade a niestety bardzo często kobiety w tym wieku przestają sie o siebie starać oraz nie używają makijazu.

Ze swojej strony polecam szczególnie przylożyć się do wieczornej pielęgnacji. Codziennie stosowac kremy oraz serum na twarz. Na doładnie oczyszczona twarz.

Skóra w nocy najbardziej się regeneruje i dzieki temu można zyskac najwięcej. Na tej stronie jest opisane czemu jest to tak wazne pollenaewa.com.pl/blog/pielegnacja/krem-na-noc-dlaczego-warto-go-stosowac/
 
     
Kristy 

Dołączyła: 16 Gru 2015
Posty: 29
Wysłany: 2018-12-15, 19:04   

Według mnie, warto od czasu do czasu wybrać się do kosmetyczki. One w swoich usługach często posiadają możliwość zrobienia peelingu. Kiedys chcialam też otworzyć wlasny salon i tego typu sprzęt importmania.pl/pol_m_Urzadzenia-kosmetyczne-148.html mnie interesował. U mnie w miescie czesto mozna bylo spotkać, koleżankę która wraca od kosmetyczki. Kobiety lubią o siebie dbać, taka ich natura.
 
     
mpire24

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 39
Wysłany: 2019-06-05, 14:42   

Niezbędne są regularne wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie moglibyśmy oczyścić naszą skórę bądź pozbyć się wyprysków. Naprawdę pomocna może się również okazać medycyna estetyczna. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby sprzęt wykorzystywany podczas niej był naprawdę wysokiej jakości.Takiej, jak ten dostępny w ofercie firmy maxmedik.pl/422-medycyna-estetyczna
 
     
Madil

Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 18
Wysłany: 2021-07-31, 20:37   

Moja mama ostatnio zaczęła korzystać z pomocy gabinetów kosmetycznych i jest bardzo zadowolona. W ubiegłym tygodniu była na kwasach. Super efekt, ale przez pierwsze kilka dni skóra jednak podrażniona. Stosuje po zabiegach do pielęgnacji krem dexeryl, który nawilża i łagodzi.
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-30, 07:22   

Starzeć się z godnością" to taki wytrych dla tych, których drażni, że robimy to, co chcemy, jak chcemy. Żyjemy własnym życiem. W dupie mamy opinie innych. I niektórym to bardzo przeszkadza, bo nie mają odwagi żyć tak, jakby chcieli.

Regularnie chodzę na przykład na oczyszczanie twarzy w Krakowie
http://ego-medspa.pl/oczyszczanie-manualne-twarzy/

Samodzielnie nie jestem w stanie tak zadbać o twarz jak w dobrym gabinecie.
 
     
Annie 

Dołączyła: 14 Kwi 2019
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-07, 08:16   

Szukam kremu do twarzy na noc do cery naczynkowej, suchej, bardzo wrażliwej, dojrzałej.
Lubię kremy początkowo raczej ciężkie, odżywcze, mocno nawilżające, wręcz jak maska, ale jednocześnie dobrze się wchłaniające. Jakiś czas temu wycofano z produkcji krem, który spełniał moje kryteria i działał cuda na moje naczynka, teraz szukam czegoś zamiast niego.
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 295
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-07, 08:57   

Ja dla przetestowania kupiłam krem na noc od Resibo i aż się zdziwiłam jak bardzo wycisza skórę i łagodzi zaczerwienienia, jestem z niego bardzo zadowolona (używam jakoś od miesiąca). Moim zdaniem tez dobrze nawilża, sama nie mam wprawdzie mocno suchej cery, ale widze różnicę na plus.

Zresztą firma ma inne bardzo dobre kosmetyki naturalne do twarzy - warto zajrzeć sobie na ich stronę i zobaczyć jakie mają promocje ( aktualnie mają zniżki na zestawy kosmetyków, dobrze jest rónież czekać na targi ekocuda, wtedy również mają spore promocje).

Polecam również unikac częstego nakładania kwasów na twarz, może to zaburzać równowagę hydrolipidową, dla mnie idealne jest nakladanie kwasów max 2-3 razy na tydzień.
 
     
mpire24

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 39
Wysłany: 2022-11-10, 16:33   

Uważam, że podstawą dbania o swój wygląd jest odpowiednia pielęgnacja. Im prostszy i bardziej naturalny skład tym też lepiej (ja przynajmniej wychodzę z takiego założenia). Na fajne kosmetyki natrafiłam ostatnio, dokładnie na serię odmładzającą od Herbapol Polana.
 
     
Annie 

Dołączyła: 14 Kwi 2019
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-07, 09:06   

- (Demakijaż) - opcja niewymagana, ja zmywam dwuetapowo, najpierw olejem, płynem mineralnym oczy, potem zmywam olej żelem do mycia twarzy. (Płyn mineralny też należy zmyć) Świetnie sprawdzają mi sie plyny micelarne od Garnier https://www.cocolita.pl/p...rne/0,garnier-2
- Oczyszczenie - tutaj jeszcze raz żelem do twarzy albo gdy jest to pierwszy etap to po prostu zaczynam od tego by ją oczyścić.
- Tonizowanie - by przywrócić pH skóry. Niektórzy uważają ten etap za niepotrzebny, ja psikam sobie hydrolatem.
- Serum - ten etap traktuje jako coś specjalnego na twarz, ja wmasowuje serum. To też etap niewymagany.
- nawilżenie - krem nawilżający, same serum może wysuszyć twarz a nawilżenie jest bardzo ważne
- SPF - krem z filtrem, całkowicie wymagany w pielęgnacji.
Raz w tygodniu stosuje peeling, po oczyszczeniu twarzy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB