massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-03-25, 01:55 Napięciowe bóle głowy
To problem coraz częściej występujący wśród pacjentów.
Ten typ bólów głowy jest najbardziej powszechny (dotyczy 75% osób z bólami głowy) i związany jest ze skróceniem tkanek miękkich, a więc to ból ze zwiększonego napięcia mięśniowego. Zlokalizowany na zewnątrz czaszki i objawem towarzyszącym jest sztywność i ból karku oraz barków. Sam ból może występować codziennie lub epizodycznie.
Jakie są przyczyny powstawania napięciowych bólów głowy?
Jak wynika z naszej praktyki bardzo często są to bóle rzutowane z mięśni pochyłych, podpotylicznych, MOS, górnej części m.czworobocznego i innych mięśni tego regionu. Ponadto nie można zapomnieć o powtarzających się mikrouszkodzeniach odcinka C, dysfunkcjach i uszkodzeniach stawu skroniowo żuchwowego oraz mięśni zaopatrujących tę okolicę,a także skróceniach tkanki łącznej powodujących ucisk nerwów i tym samym prowokujących ból.
Jakie objawy mogą towarzyszyć napięciowym bólom głowy?
Tu powiem z autopsji (tak,tak szewc bez butów często chodzi) – ból często może pojawiać się w okolicach skroni, czoła, potylicy, a także może mu towarzyszyć sztywność karku i barków, do tego stopnia, że następuje ograniczenie ruchomości szyi, z wrażeniem jej całkowitego usztywnienia.
Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie: jak się do takiego stanu doprowadzamy w praktyce?
Jako numer jeden wymienię nieprawidłowe wzorce ruchowe i posturalne – pozycje, które towarzyszą nam przez większość dnia, np. siedzenie z wysuniętą głową przed komputerem czy w samochodzie przez 8h pracy. Ponadto: noszenie ciasnych nakryć głowy czy dłuższe utrzymywanie smartphone’a pomiędzy uchem a barkiem. Widzę, że na Twojej twarzy właśnie pojawił się uśmiech po przeczytaniu ostatniej części zdania poprzedzającego.
Zdarza Ci się, prawda? Nie tylko Tobie.
Zaburzenia oddechowe – włączenie do oddychania górnych partii ciała – szyi, barków, co nierzadko związane jest z zaburzeniami emocjonalnymi,niepokojem czy narastającym stresem.
Oprócz tego nawykowe zaciskanie zębów czy wady zgryzu również wykonują dużą pracę w kierunku m.in. bólu głowy. Poprzez uciśnięcie nerwów i naczyń krwionośnych cała struktura zostaje wytrącona z równowagi i ma to wpływ m.in. na mięśnie głowy, szyi, twarzy.
Idąc dalej mrużenie oczu na słońcu czy podczas nadmiernej ekspozycji na światło, urazy karku, które wywołały jego nadmierne napięcie, zmiany zwyrodnieniowe odcinka C, odwodnienie organizmu.
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12