Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja fizjoterapeuty w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-02-13, 23:54   Rejestracja fizjoterapeuty w Wielkiej Brytanii

autor: Iwona Huczkowska, Absolwentka studiów magisterskich krakowskiej AWF, pracująca od wielu lat w zawodzie w Wielkiej Brytanii.

Pewnie nie jeden z Nas myślał o pracy w zawodzie w innym kraju. Nie da się ukryć, iż nadal
najbardziej popularnym miejsce jest Wielka Brytania. Ponieważ sama przeszłam ten proces,
postanowiłam podzielić się z Wami doświadczeniem związanym z rejestracją jako fizjoterapeuta.

W Wielkiej Brytanii rejestracja zawodu fizjoterapeuty zajmuje się Health and Care Professions Council do niedawna znany jako Health Profession Council (HPC).

Po wejściu na ich stronę wejdźcie w zakładkę apply (złóż podanie), a następnie International — EEA

Podanie składa się z 12 części, które należy wypełnić czarnym długopisem oraz drukowanymi literami.

Część 1: Należy zaznaczyć o jaką rejestrację się starasz.

Część 2: Ogólne informacje.

Część 3: Dowód rejestracji z lokalną instytucją — w Polsce to jeszcze nie obowiązuje, gdyż zawód fizjoterapeuty jeszcze nie jest uregulowany.

Część 4: Przynależność do organizacji fizjoterapeutycznej.

Część 6: Wykształcenie oraz szkolenia.

Część 7: Potwierdzenie pochodzenia z kraju EEA.

Część 8: Historia pracy.

Część 9: Referencje od pracodawcy, od kogoś z uczelni (pierwszą część wypełnia się samemu, a drugą wypełnia pracodawca/wykładowca).

Część 10: Opłata (cena z dnia 14 października 2013) wynosi £420

Część 11: Potwierdzenie zgodności z prawdą.

Część 12: Referencje osobowościowe: lista odpowiednich osób jest wypisana i pamiętaj, że nie może to być osoba spokrewniona z Tobą (tak jak w części 9).

Ponadto do podania należy załączyć 2 kopie różnych dowodów tożsamości, zmiany nazwiska, dyplomów oraz course information form, który musi być wypełniony przez uczelnię na oryginalnym druku HCPC.

Niektóre uczelnie wystawiają takie zestawienia automatycznie.

Ważne jest aby zgodność kopii z oryginałem została potwierdzona przez odpowiednią osobę (certified copy).

Większość fizjoterapeutów w Wielkiej Brytanii składa podanie do HCPC po ukończeniu studiów licencjackich. Studia na poziomie magisterskimi niektórzy fizjoterapeuci podejmują po paru latach praktyki i najczęściej wybierają kierunek zbieżny z ich specjalizacją. To jest jednak zupełnie oddzielny temat.

Z własnego doświadczenie mogę zasugerować, abyście przygotowali sobie opis paru pacjentów, którym dokonaliście diagnozy, zaproponowali cele rehabilitacyjne i przeprowadzili terapię.

Trzy główne działy, jakie tutejsi studenci muszą zaliczyć to: neurologia, pulmonologia oraz przypadki kostno-mięśniowe (przychodnia). Choć nie jest wymagane w głównym podaniu, może pomóc przy rozpatrywaniu sprawy. Są również ludzie, którzy wolą to zostawić do procesu odwołania, z którym zawsze trzeba się liczyć. Zarówno ja, jak i zdecydowana większość moich znajomych musiała się odwoływać. Ale cóż, może to tylko zbieg okoliczności?

Proces aplikacyjny składa się z trzech etapów

1. Przyjęcie podania - wtedy tez zostaje pobrana opłata. HCPC wysyła Tobie wtedy list potwierdzający przyjęcie sprawy oraz nadaje numer referencyjny w formacie “AA123456”

2. Weryfikacja informacji (4 tygodnie), w którym to HCPC skontaktuje się z Twoja uczelnią,
pracodawcą i wszelkimi referentami. W ten sposób HCPC jest w stanie sprawdzić zgodność informacji.

3. Analiza (kolejne 12 tygodni) dokonana przez dwie niezależne osoby, które porównują Twoje wykształcenie oraz praktyki z lokalnymi the Standards of Profficency — czyli najkrócej mówiąc z tym, co jest oczekiwane od studentów kończących studia w Wielkiej Brytanii.

Po tym okresie HCPC może:

1. Zaakceptować Twoje podanie, a tym samym nadać Ci numer,

2. Poprosić o bardziej szczegółowe informacje,

3. Zasugerować, abyś odbył dodatkowy okres adaptacyjny, tj. praktyki w Wielkiej Brytanii — niestety to będziecie musieli zorganizować tylko i wyłącznie na własną rękę.

Do chwili obecnej HCPC nie wymaga testu praktycznego, choć jeśli okres adaptacyjny jest zasugerowany musisz się liczyć z oceną ze strony przełożonego.

Po zaakceptowaniu podania roczna opłata na dzień 14 października 2013 wynosi £76, a rejestracja jest odnawiana co 2 lata. Na szczęście jest to tylko jeden dokument, który HCPC wysyła na adres wskazany przez Ciebie, w którym potwierdzasz, że (o ile) dalej pracujesz w zawodzie.

Ważne, żeby HCPC miał Twój aktualny adres, gdyż jeśli nie wypełnisz wskazanego dokumentu będziesz musiał się liczyć ze składaniem nowego podania. Nauczyłam się tego na własnej skórze, na szczęście jeśli odwołasz się w ciągu 30 dni od wygaśnięcia rejestracji to nie musisz ponosić kolejnych kosztów.

Najbliższy okres odnawiania rejestracji to 1 maja 2014.

Co dwa lata, w momencie odnowienia rejestracji, HCPC losowo wybiera małą grupę zarejestrowanych fizjoterapeutów, którzy muszą udowodnić, że w ostatnich dwóch
latach podejmowali różne aktywności w celu utrzymania kompetencji I dalszego rozwoju.

W kwestii szukania zatrudnienia polecam oficjalną stronę National Health Service NHS.

Pracę można zacząć bez kwalifikacji na pozycji asystenta (physiotherapy assistant) lub technika (physiotherapy technician).

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam w procesie rejestracyjnym.

Powodzenia!
 
     
Linki sponsorowane
agaola

Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-09-04, 07:53   

massagewarsaw, mam pytanie odnośnie referencji, otóż otrzymałam je od swoich byłych pracodawców, lecz sama musiałam przetłumaczyć z polskiego na ang, bo oni nie znają angielskiego. I teraz boję się że jak hcpc spróbuje się z nimi skontaktować i się nie dogadają, to mi nie uznają tych referencji :( jest na to jakiś sposób?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-09-27, 01:56   

Tlumacz przysiegly (troche kosztuje), ale ktos w twoich bylych firmach bedzie w stanie potwierdzic prawdziwosc tych referencji, bo angielski jest od szkoly podstawowej
 
     
nataliafizjo

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-07-21, 16:36   

Witam
Właśnie przyjechałam do Londynu. Z zawodu jestem fizjoterapeutką z rocznym doświadczeniem w Polsce. Chciałabym podjąć pracę jako asystent fizjoterapeuty lub masażysta. Czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć pracę zanim zarejestruję się w HCPC jako fizjoterapeuta?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB