Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Czy podpórki lędźwiowe pomogą w zwalczaniu bólu plecow?
Autor Wiadomość
red2425 

Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-24, 19:40   Czy podpórki lędźwiowe pomogą w zwalczaniu bólu plecow?

Mam problemy z kręgosłupem chudziałam na masaże ... moj masazysta polecił mi podpórki / poduszki lędźwiowe INA , ponoc dzieki nim bedzie mi sie lepiej siedzialo w pracy na krzesle - i bedzie mnie mniej bolał kregosłup . Czy to prawda??
na allegro znalazłam taką oferte http://allegro.pl/poduszk...2039431057.html
czy warto ja kupic?? nie droga -tansza niz masaże ....
pomozcie mi prosze
 
 
     
Linki sponsorowane
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-26, 09:29   

Prawda:)
Sam zaopatrzyłem moją dziewczynę w taka poduszkę. Ona nieraz po 11h przed komputerem siedzi i do tej pory jak już nie dawała rady to się najzwyczajniej w świecie garbiła. Teraz jak dobrze się usadowi i podłoży ww. poduszkę problem jest w zdecydowanej mierze niwelowany bądź nie ma go wcale. Poducha kosztuje niewiele a naprawdę przyniesie ulgę. To co pisze na tej aukcji że pomaga leczyć to troszkę na wyrost. Bardziej zapobiega pogłębieniom już powstałego problemu niż leczy, ale nie zmienia faktu że dasz dzięki niej odpocząć swoim plecom. Ale do tego masaże rozluźniające żeby maksymalnie odpuścił obecny stan powinieneś wybrać. Sama poducha cudu nie zdziała.
 
 
     
red2425 

Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-03-27, 11:11   

dziekuje za pomoc :grin:
a jak inni myslą?
 
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-27, 13:00   

Jeżeli duzo czasu przebywasz w pozycjii siedzącej (praca biurowa, za kółkiem) to jak najbardziej jest wskazane wykorzystanie tego typu wałków. Ich zadaniem jest zadbanie o prawidłowy kształt kręgosłupa o którym często zapominamy właśnie np siedząc przed komputerem itp.
Dodatkowo zaleciłbym wykonywanie krótkich przerw w pracy na gimnastyke. W tej przerwie wykonaj kilka przeprostów do tyłu co będzie przeciwwagą dla pozycji siedzącej. Pracodawca na pewno się nie obrazi a Ty z uśmiechem na twarzy wrócisz do pracy:)
Faktycznie używanie tego typu przyborów może ograniczyć ilość pobieranych przez Ciebie masaży. Jednak ja bym z nich całkowicie nie rezygnował, ponieważ musimy pamiętać o ich fantastycznych walorach profilaktycznych.

W skrócie:

używaj poduchy -> przerwy w pracy na ćw. -> profilaktyczne masaże -> w czasie wolnym basen

To tyle moich uwag.

Mam nadzieję że się przydadzą:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 
 
     
red2425 

Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-04-03, 17:08   

a cena jest ok?? to drogo czy nie??
  
 
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-03, 19:34   

Na zdrowiu się nie oszczędza:) Będzie Ci służyć przez lata! Może znajdziesz jakąś firmę która ma taniej.

Pozdrawiam
 
 
     
edyta45 

Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-03, 20:47   

hej,
zgadzam się z wypowiedzą Qi
ja zaryzykowałam i warto bylo :) polecam
teraz ją wszedzie biore ze sobą ( do auta, biura.....) i dzieki temu jest mi wygodniej i nareszcie nie boli mnie kregosłup !
 
     
Qi 
Qi

Wiek: 39
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-05, 14:57   

Nie jestem tylko teoretykiem w tej materii. Sam odczuwam dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa lędźwiowego i stosuje podpórkę lędźwiową. Oczywiście nie poprzestaje na stosowaniu jedynie tych podpórek. Jako profilaktykę uzupełniającą stosuję również basen,
ćwiczenia z terapii Mckenzie no i oczywiście masaż:)
Cieszę sie że chociaż jedna osoba podziela moją opinię.

Pozdrawiam
 
 
     
gorajf 

Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-06, 17:49   

Poduszka firmy PPHU INA Michał Marcinek jest rewelacyjna :) Jako jedyna na allegro ma możliwość regulacji rozmiaru z większego na mniejszy i odwrotnie. Korzystałam kiedyś z innej ale ta jest o niebo lepiej wykonana.

Ja również podzielam opinie Qi (poduszka + ruch )
 
     
gtq77 

Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-07-05, 16:28   

Witam, nie będę zakładał nowego tematu. Czytałem trochę na temat higieny pracy i dowiedziałe się m.in, że jeżeli chodzi o czytanie książek, to pozycja leżąca nie jest dobra dla wzroku (powoduje jakieś napięcie). Zdrowsze jest czytanie na siedząco i warto zakupić poduszkę lędźwiową ortopedyczną.

Nie mam większych problemów z plecami i chciałem tak profilaktycznie zakupić takie usztywnienie, ale które będzie najlepsze? Mam nadzieję, że ktoś na tym forum będzie w stanie pomóc. :)

1. Tanie i najczęściej kupowane na allegro podpórki lędźwiowe za ok 10zł

2. Poduszka qmed z wyprofilowanym miejscem na kręgosłup. 60zł (z przesyłką) to sporo jak za poduszkę.

3. Opcja trzecia. Poduszka wałek (37zł)

[niestety nie mogę na razie wklejać linków]

Dodam, że ma ona służyć do krzesła i fotela.
 
     
baca

Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-07-07, 13:54   

Ja stosuje podkładkę ergonomiczną, która zakłada się na fotel, no i jak dla mnie bomba, bo przy nadwadze miałem tendencję do garbienia, odkąd w pracy zainstalowałem podkładkę lędźwiową za 7 zł pozbyłem sie problemu. Spróbujcie!
 
     
zrelaksowana 

Wiek: 34
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-15, 16:51   

Ja większość czasu spędzam w pozycji siedzącej i zainwestowałam w to.
 
     
wiosnazielona 

Dołączyła: 17 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: Krakow
Wysłany: 2022-04-24, 18:28   

Poduszki spoko, ja mam takie w łóżku dla wsparcia lędzwi. A do chodzenia kupilam taką orteze apmed.eu/Orteza-kregoslupa-ledzwiowo-krzyzowego-2068-p457 bez niej bol plecow dezorganizuje mi zycie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB