Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż kamieniami działa uspokajająco i relaksująco.
Autor Wiadomość
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2013-11-24, 14:43   Masaż kamieniami działa uspokajająco i relaksująco.

Masaż ten łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu jak i aromaterapii. Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż wpływa pozytywnie na skórę, ułatwia jej oddychanie, odżywia ją, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, usuwa cellulit, poprawia zdolność mięśni do wysiłku fizycznego ponadto ułatwia odpływ krwi żylnej , zmniejszając opór krwi w tętnicach poprawiając pracę serca.

Działa uspokajająco i relaksująco, zmniejsza objawy stresu.

Połączenie ciepłych kamieni z technikami masażu pozwala na pełen relaks i odprężenie dla zmęczonego i zestresowanego ciała i umysłu.
Główne cele masażu:

ogólne rozluźnienie
duże przekrwienie miejscowe i ogólne
oczyszczenie organizmu z toksyn
podniesienie progu odczuwania bólu
zwiększenie progu przemiany materii
poprawia elastyczność i jędrność skóry

Wskazania:

w zaburzeniach układ krążenia, nerwowego, hormonalnego, trawiennego
zanik energii witalnej
stres, bezsenność, nerwice, stany depresyjne
problemy z koncentracją i pamięcią
wzmożone napięcie mięśniowe
zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
stany przeciążeniowe
w zaburzenia menstruacyjne u kobiet, słaba potencja i zaburzenia seksualne

Przeciwwskazania:

stany zapalne i alergiczne skóry
wszelkie postacie nowotworów
zapalenie węzłów chłonnych
gorączka
zapalenia żylne
ciąża
zakrzepy

Historia masażu gorącymi kamieniami

Człowiek nierozłącznie związany jest z naturą od początku istnienia i z natury czerpie siłę i zdrowie.

Dla jednych dawcą energii był Bóg ,gwiazdy , przyroda, drzewa, kwiaty dla innych kultur - posągi z brązu lub kamienie szlachetne.

Aby ciało i umysł człowieka mógł normalnie funkcjonować musi mieć energię do życia
, przebyte schorzenia czy negatywne emocje niszczą strukturę energetyczną człowieka.
Dlatego jednym z filarów, koniecznych dla doskonalenia się na każdej ścieżce duchowej, jest dbałość o higienę struktury psychoenergetycznej.

Terapia kamieniami obejmuje terapię oczyszczania czakr przy pomocy kamieni półszlachetnych. Opiera się ona na filozofii Dalekiego Wschodu obejmującej terapię meridianów, która zakłada istnienie 14-stu ścieżek energii życia Qi która to energia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Działając kamieniami na odpowiednie punkty meridianów poprawiamy przepływ energii Qi. Człowiek mający dużo energii Qi cechuje się aktywnością, lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Oddziaływując kamieniami na czakry odbieramy i przetwarzamy energię zmieniając pole energetyczne odpowiedzialne za złe samopoczucie fizyczne, psychiczne a nawet chorobę.

Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania.

Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Pielgrzymi kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania stóp. Energia roztaczająca się wokół terapii kamieniami nie dużo różni się od prostej przyjemności której doświadczamy w dzieciństwie.

Kiedy jesteśmy dziećmi, kochamy kłaść się na dużych głazach będąc w górach bądź bawić się na trawie. Te niewinne dziecięce doświadczenia są ładowaniem duszy i zdobywaniem energii ukrytej w kamieniach . Podczas gdy, ciepłe kamienie dostarczają kojącego ciepła do głęboko położonych tkanek, i wymieniają w nich krew i limfę, tak zimne kamienie, są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Stosowanie na przemian ciepłych i zimnych kamieni podnosi efektywność terapii

Technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że jest starsza niż akupunktura. Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich nie tylko specjaliści od akupunktury, lecz także od masażu kamieniami. Podczas zabiegu kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi właśnie mapami i przesuwu wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm.
Czarne białe ciepłe, zimne

Do masażu kamieniami wykorzystuje się czarny bazalt (skałę pochodzenia wulkanicznego) i biały marmur. Kamienie są owalne i mają idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali). By zachowały swe naturalne właściwości i pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub w wodzie z dodatkiem soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je ze złej energii, którą odebrały choremu lub zmęczonemu organizmowi. Przed zabiegiem czarne kamienie rozgrzewa się w specjalnych podgrzewaczach do temperatury 50"C. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie dodatkowo schładza się w lodzie.
Kamień przy kamieniu

Przed masażem trzeba się rozebrać (można pozostać tylko w bieliżnie). W zależności od rodzaju dolegliwości, na jakie cierpisz, masażysta poleci, żeby położyć się na brzuchu lub plecach. Następnie ułoży na twoim ciele kilka kamieni w okolicach czakr, np. na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Do masażu kamieniami różnych części ciała stosuje się kamienie różnej wielkości - największe do tułowia, mniejsze do twarzy. Najmniejsze kamyki umieszcza się miedzy palcami dłoni i stóp, a nie co większe na policzkach, wzdłuż żuchwy i miedzy brwiami. Obłożony kamieniami pacjent odpręża się, leżąc na wygodnym stole do masażu. Terapeuta bierze do rąk dwa spore kamienie, które wcześniej leżały w oliwie z oliwek, wzbogaconej olejkiem eterycznym wykorzystywanym też w aromaterapii. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło płynące z kamieni rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna swobodnie krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona i bardziej elastyczna. Zimne kamienie najczęściej układa się w miejscach podatnych na obrzęki, kontuzjowanych lub przekrwionych - z reguły pod oczami i na stopach.
Masaż kamieniami dobry na wszystko

Terapię kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś - ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Poprawia metabolizm, ponieważ oczyszcza ciało z substancji trujących. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Gwarantuje równowagę fizyczną i duchową, zdrowie, dobre samopoczucie, ukojenie nerwów. Ma też zbawienny wpływ na nasz wygląd - po kilku zabiegach obserwuje się wyraźną poprawę kondycji skóry. Warto poddać się terapii, szczególnie jeśli cierpi się na dolegliwości stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Gorące kamienie pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu komórek organizmu i dotlenieniu skóry.
Wyciszenie w okamgnieniu

Masaż kamieniami pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim przemęczonym. To metoda relaksacji na najwyższym poziomie. Harmonijne połączenie kilku technik masażu z ciepłem i zimnem pochodzącym z kamieni jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu. Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej, zaradzić bezsenności, smutkowi, przygnębieniu i codziennej bezradności. Jednak najlepsze, bo długotrwale, rezultaty osiąga się po trzech półtoragodzinnych zabiegach. Na seans trzeba się umówić po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Po zabiegu bowiem najlepiej położyć się w wygodnym łóżku, aby przedłużyć czas wewnętrznego wyciszenia.

Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.
Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.

Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Zabiegi relaksacyjne z użyciem kamieni

Do zabiegów tych zaliczamy terapię przy pomocy rozgrzanych kamieni z wykorzystaniem olejków zapachowych. Jest to oddziaływanie na ośrodki energii zwane według staroindyjskiej tradycji czakrami. Czakry to punkty na ciele odbierające i przetwarzające energię, która wnika do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za jej prawidłowy przepływ przez całe ciało. Zablokowane czakry, mogą powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, a nawet chorobę.
W ciele człowieka znajduje się siedem najważniejszych czakr, które rozmieszczone są od podstawy kręgosłupa aż do głowy:

1. czakra korony mieści się na czubku głowy i odpowiada za życie duchowe

2. czakra trzeciego oka mieści się w środkowej części czoła i odpowiada za wyobraźnię, a blokady w niej mogą wywoływać bóle głowy i problemy ze wzrokiem

3. czakra gardła znajduje się na szyi i odpowiada za twórczość, a jej blokada może powodować astmę i bóle gardła

4. czakra serca mieści się na piersi i odpowiada za energię miłości, zaburzenia w jej obszarze mogą wywołać problemy z ciśnieniem

5. czakra splotu słonecznego kieruje życiem uczuciowym, jej zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie, problemy z trawieniem

6. czakra seksu znajduje się w podbrzuszu i odpowiada za życie seksualne

7. czakra korzenia mieści się u podstawy kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej i odpowiada za układ odpornościowy i energię życiową, jej blokada ma wpływ na powstawanie zwyrodnień stawów

Terapia kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych

Drugim rodzajem terapii jest zabieg z wykorzystaniem energii kamieni półszlachetnych i olejków eterycznych. Łączy on w sobie działanie kamieni z aromaterapią.

Zabieg rozpoczyna się wykonaniem masażu relaksującego lub drenującego. Następnie skórę w miejscu czakry smaruje się olejkiem eterycznym i układa odpowiedni kamień półszlachetny. Z odpowiednio ułożonymi na ciele kamieniami wypoczywa się przez około pół godziny.

Po takiej terapii człowiek czuje się zrelaksowany, odprężony i wyciszony

D o masażu w zależności od problemu z jakim przyszedł pacjent używa się olejków zapachowych oraz wtłaczamy muzykę relacyjną Spa
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-01-25, 21:01   

no tak, w artykulach o masazu pisane przez kosmetyczki, zawsze jest o uspokajaniu I relaksowaniu okrapianymi olejkami eterycznymi i drenazem limfatycznym.

Nalozenie olejku eterycznego na skore, opisane w artykule, grozi poparzeniem skory. A do drenazu potrzebny jest kontakt dloni ze skora i specyfczny, powolny i delikatny ruch, a nie suwanie kamieniami
 
     
Masażystka90
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-24, 13:39   

gdzie moża kupić dobre kamienie do masażu? i internecie mnóstwo jest złych kamieni
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2014-06-24, 15:42   

Masażystka90 napisał/a:
gdzie moża kupić dobre kamienie do masażu? i internecie mnóstwo jest złych kamieni

http://sklep.habys.pl/kam...-o_c_268_1.html lub http://sklep.e-masaz.pl/
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 18:10   

Uzywane na allegro za ulamek ceny
 
     
bukiet 

Wiek: 50
Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-07-10, 10:42   

masaż kamieniami jest świetny, jeśli jest odpowiednio wykonany, a oprócz tego tego typu masaż powinien być dostępny tylko w miejscach gdzie można po nim trochę poleżeć, uzupełnić płyny, zregenerować się, a nie wyjść po masażu na zatłoczoną ulicę, smród, hałas
 
     
benimed 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-15, 11:21   

Zastanawiam się nad takim masażem, brzmi świetnie.
 
     
Pandora

Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-09-29, 12:56   

Znacie dobry salon w Krakowie, który się specjalizuje w takim masażu? :)
 
     
ola.1218

Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-11-06, 14:35   Re: Masaż kamieniami działa uspokajająco i relaksująco.

Kosmetyczka napisał/a:
Masaż ten łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu jak i aromaterapii. Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż wpływa pozytywnie na skórę, ułatwia jej oddychanie, odżywia ją, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, usuwa cellulit, poprawia zdolność mięśni do wysiłku fizycznego ponadto ułatwia odpływ krwi żylnej , zmniejszając opór krwi w tętnicach poprawiając pracę serca.

Działa uspokajająco i relaksująco, zmniejsza objawy stresu.

Połączenie ciepłych kamieni z technikami masażu pozwala na pełen relaks i odprężenie dla zmęczonego i zestresowanego ciała i umysłu.
Główne cele masażu:

ogólne rozluźnienie
duże przekrwienie miejscowe i ogólne
oczyszczenie organizmu z toksyn
podniesienie progu odczuwania bólu
zwiększenie progu przemiany materii
poprawia elastyczność i jędrność skóry

Wskazania:

w zaburzeniach układ krążenia, nerwowego, hormonalnego, trawiennego
zanik energii witalnej
stres, bezsenność, nerwice, stany depresyjne
problemy z koncentracją i pamięcią
wzmożone napięcie mięśniowe
zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
stany przeciążeniowe
w zaburzenia menstruacyjne u kobiet, słaba potencja i zaburzenia seksualne

Przeciwwskazania:

stany zapalne i alergiczne skóry
wszelkie postacie nowotworów
zapalenie węzłów chłonnych
gorączka
zapalenia żylne
ciąża
zakrzepy

Historia masażu gorącymi kamieniami

Człowiek nierozłącznie związany jest z naturą od początku istnienia i z natury czerpie siłę i zdrowie.

Dla jednych dawcą energii był Bóg ,gwiazdy , przyroda, drzewa, kwiaty dla innych kultur - posągi z brązu lub kamienie szlachetne.

Aby ciało i umysł człowieka mógł normalnie funkcjonować musi mieć energię do życia
, przebyte schorzenia czy negatywne emocje niszczą strukturę energetyczną człowieka.
Dlatego jednym z filarów, koniecznych dla doskonalenia się na każdej ścieżce duchowej, jest dbałość o higienę struktury psychoenergetycznej.

Terapia kamieniami obejmuje terapię oczyszczania czakr przy pomocy kamieni półszlachetnych. Opiera się ona na filozofii Dalekiego Wschodu obejmującej terapię meridianów, która zakłada istnienie 14-stu ścieżek energii życia Qi która to energia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Działając kamieniami na odpowiednie punkty meridianów poprawiamy przepływ energii Qi. Człowiek mający dużo energii Qi cechuje się aktywnością, lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Oddziaływując kamieniami na czakry odbieramy i przetwarzamy energię zmieniając pole energetyczne odpowiedzialne za złe samopoczucie fizyczne, psychiczne a nawet chorobę.

Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania.

Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Pielgrzymi kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania stóp. Energia roztaczająca się wokół terapii kamieniami nie dużo różni się od prostej przyjemności której doświadczamy w dzieciństwie.

Kiedy jesteśmy dziećmi, kochamy kłaść się na dużych głazach będąc w górach bądź bawić się na trawie. Te niewinne dziecięce doświadczenia są ładowaniem duszy i zdobywaniem energii ukrytej w kamieniach . Podczas gdy, ciepłe kamienie dostarczają kojącego ciepła do głęboko położonych tkanek, i wymieniają w nich krew i limfę, tak zimne kamienie, są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Stosowanie na przemian ciepłych i zimnych kamieni podnosi efektywność terapii

Technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i była stosowana już w starożytności. Specjaliści twierdzą, że jest starsza niż akupunktura. Masaż kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Są w nim rozmieszczone ośrodki energii zwane w jodze czakrami. Każdy znajduje się w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących hormony potrzebne do sprawnego funkcjonowania organizmu) i stymuluje jego działanie. Dawni medycy chińscy i hinduscy opracowywali szczegółowe mapy rozmieszczenia punktów energetycznych i łączących je kanałów zwanych meridianami. Od stuleci korzystają z nich nie tylko specjaliści od akupunktury, lecz także od masażu kamieniami. Podczas zabiegu kamienie układa się na ciele zgodnie z tymi właśnie mapami i przesuwu wzdłuż meridianów, co pozwala usprawnić przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm.
Czarne białe ciepłe, zimne

Do masażu kamieniami wykorzystuje się czarny bazalt (skałę pochodzenia wulkanicznego) i biały marmur. Kamienie są owalne i mają idealnie gładką powierzchnię, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali). By zachowały swe naturalne właściwości i pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub w wodzie z dodatkiem soli morskiej. W ten sposób oczyszcza się je ze złej energii, którą odebrały choremu lub zmęczonemu organizmowi. Przed zabiegiem czarne kamienie rozgrzewa się w specjalnych podgrzewaczach do temperatury 50"C. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie dodatkowo schładza się w lodzie.
Kamień przy kamieniu

Przed masażem trzeba się rozebrać (można pozostać tylko w bieliżnie). W zależności od rodzaju dolegliwości, na jakie cierpisz, masażysta poleci, żeby położyć się na brzuchu lub plecach. Następnie ułoży na twoim ciele kilka kamieni w okolicach czakr, np. na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Do masażu kamieniami różnych części ciała stosuje się kamienie różnej wielkości - największe do tułowia, mniejsze do twarzy. Najmniejsze kamyki umieszcza się miedzy palcami dłoni i stóp, a nie co większe na policzkach, wzdłuż żuchwy i miedzy brwiami. Obłożony kamieniami pacjent odpręża się, leżąc na wygodnym stole do masażu. Terapeuta bierze do rąk dwa spore kamienie, które wcześniej leżały w oliwie z oliwek, wzbogaconej olejkiem eterycznym wykorzystywanym też w aromaterapii. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło płynące z kamieni rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna swobodnie krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra jest dobrze dotleniona i bardziej elastyczna. Zimne kamienie najczęściej układa się w miejscach podatnych na obrzęki, kontuzjowanych lub przekrwionych - z reguły pod oczami i na stopach.
Masaż kamieniami dobry na wszystko

Terapię kamieniami można polecić każdemu. Zdrowym przyniesie odprężenie, chorym zaś - ulgę w cierpieniu. Łagodzi napięcie mięśni i stawów oraz wspomaga ich regenerację. Poprawia metabolizm, ponieważ oczyszcza ciało z substancji trujących. Pozwala uwolnić się od stresu, zneutralizować negatywna energię, a naładować się pozytywną. Gwarantuje równowagę fizyczną i duchową, zdrowie, dobre samopoczucie, ukojenie nerwów. Ma też zbawienny wpływ na nasz wygląd - po kilku zabiegach obserwuje się wyraźną poprawę kondycji skóry. Warto poddać się terapii, szczególnie jeśli cierpi się na dolegliwości stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Gorące kamienie pobudzają krążenie krwi, co sprzyja lepszemu odżywieniu komórek organizmu i dotlenieniu skóry.
Wyciszenie w okamgnieniu

Masaż kamieniami pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim przemęczonym. To metoda relaksacji na najwyższym poziomie. Harmonijne połączenie kilku technik masażu z ciepłem i zimnem pochodzącym z kamieni jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu. Wystarczy jeden zabieg, żeby poczuć się lepiej, zaradzić bezsenności, smutkowi, przygnębieniu i codziennej bezradności. Jednak najlepsze, bo długotrwale, rezultaty osiąga się po trzech półtoragodzinnych zabiegach. Na seans trzeba się umówić po pracy i załatwieniu ważniejszych spraw. Po nim nie myśli się już o kłopotach. Po zabiegu bowiem najlepiej położyć się w wygodnym łóżku, aby przedłużyć czas wewnętrznego wyciszenia.

Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.
Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.

Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Zabiegi relaksacyjne z użyciem kamieni

Do zabiegów tych zaliczamy terapię przy pomocy rozgrzanych kamieni z wykorzystaniem olejków zapachowych. Jest to oddziaływanie na ośrodki energii zwane według staroindyjskiej tradycji czakrami. Czakry to punkty na ciele odbierające i przetwarzające energię, która wnika do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za jej prawidłowy przepływ przez całe ciało. Zablokowane czakry, mogą powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, a nawet chorobę.
W ciele człowieka znajduje się siedem najważniejszych czakr, które rozmieszczone są od podstawy kręgosłupa aż do głowy:

1. czakra korony mieści się na czubku głowy i odpowiada za życie duchowe

2. czakra trzeciego oka mieści się w środkowej części czoła i odpowiada za wyobraźnię, a blokady w niej mogą wywoływać bóle głowy i problemy ze wzrokiem

3. czakra gardła znajduje się na szyi i odpowiada za twórczość, a jej blokada może powodować astmę i bóle gardła

4. czakra serca mieści się na piersi i odpowiada za energię miłości, zaburzenia w jej obszarze mogą wywołać problemy z ciśnieniem

5. czakra splotu słonecznego kieruje życiem uczuciowym, jej zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie, problemy z trawieniem

6. czakra seksu znajduje się w podbrzuszu i odpowiada za życie seksualne

7. czakra korzenia mieści się u podstawy kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej i odpowiada za układ odpornościowy i energię życiową, jej blokada ma wpływ na powstawanie zwyrodnień stawów

Terapia kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych

Drugim rodzajem terapii jest zabieg z wykorzystaniem energii kamieni półszlachetnych i olejków eterycznych. Łączy on w sobie działanie kamieni z aromaterapią.

Zabieg rozpoczyna się wykonaniem masażu relaksującego lub drenującego. Następnie skórę w miejscu czakry smaruje się olejkiem eterycznym i układa odpowiedni kamień półszlachetny. Z odpowiednio ułożonymi na ciele kamieniami wypoczywa się przez około pół godziny.

Po takiej terapii człowiek czuje się zrelaksowany, odprężony i wyciszony

D o masażu w zależności od problemu z jakim przyszedł pacjent używa się olejków zapachowych oraz wtłaczamy muzykę relacyjną Spa


Zgadzam się, masaż gorącymi kamieniami jest jednym z najczęściej wybieranych przeze mnie masaży :) Jako miłośniczka masaży orientalnych polecam masaż tajski gorącymi kamieniami w samui spa w konstancinie - regularnie tam bywam i za każdym razem wychodzę zachwycona :) Warto skorzystać z ich oferty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB