Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów.
Autor Wiadomość
dragoman 

Wiek: 50
Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-25, 23:33   Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów.

Szanowni koledzy!
Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów w Polsce. Jestem poloniuszem z Rosji, mieszkam w kaliningradzie. Rozważam ideę przeprowadzić się do Polski. Ukończyłem uczelnię medyczną dla osób niewidzących i niedowidzących, kierunek Masaż leczniczy. Staż pracy 18 lat. Pracowałem przez długi czas w centrum diagnostycznym dla dzieci i nastolatków. Teraz jako masażysta prywatny. Zajmuję się głównie niemowlętami, ale i osobami dorosłymi też. Chciał bym dowiedzieć się bliższych informacji o warunkach pracy w Polsce - jakie są zarobki, ile kosztuje masaż leczniczy u prywatnych masażystów, czy mam w ogóle szans znalezienia pracy? Wszystkie wskazówki i rady są mile widziane. I jeszcze jedno- nie mam własnego gabinetu, natomiast wykonuję masaż doma u pacjentów, czy w Polsce tak się robi? :smile: Chyba nie potraktujecie mnie jako przyszłą konkurencje, dopiero się zastanawiam o przeprowadzce za rok lub dwa.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-08-26, 03:53   kursy masazu tajskiego

w zaleznosci od regionu 30-100zl/h (ta wyzsza stawka w duzych miastach, regionach turystycznych, sciana zachodnia). Jest kryzys, wiec z praca ciezko, niemniej niektorzy pracodawcy szukaja niepelnosprawnych masazystow, bo maja z tego powodu dotacje panstwowe i upusty podatkowe. Nie proponuje na poczatek otwieranie wlasnej dzialalnosci, dopoki nie wyrobisz sobie renomy w srodowisku.

przetlumacz na polski dyplom, referencje od pracodawcow, rowniezwez oryginalne referencje od pacjentow.

jest cos 9 regionalnych sekcji masazystow przy polskim zwiazku niewidomych, obejmuja one po kilka wojewodztw. Mozesz kontaktowac sie z sekcjami, zeby wkrecic sie w srodowisko. Organizuja oni rowniez szkolenia. Sekcja krajowa ma strone i tam kontakty do regionow.

na forum jest watek dla niewidomych http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=336 Mozesz tam wstawic swoje ogloszenie i sprawdzac ogloszenia o prace.

rowniez istnieje internetowa lista dyskusyjna dla niewidomych http://groups.google.pl/g...amanualnapolska Jesli masz problem z zapisaniem sie tam, to wyslij mi wiadomosc i cie dodam
  
 
     
dragoman 

Wiek: 50
Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-30, 23:12   

Wielkie dzięki za odpowiedź, to jest to, czego właśnie oczekiwałem! Nawiasem mówiąc tajski masaż bardzo mnie interesuje, używam niektóre chwyty jakie zobaczyłem na video lub w książkach. Przy okazji chcę pojechać do polski na kursy. Pozdrawiam!
 
     
Maestro 

Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-09-23, 22:26   

Wlasnie moze podzielibys sie swoimi wrazeniami zza wschodniej granicy ;p
 
     
dragoman 

Wiek: 50
Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-09-24, 23:50   

Maestro napisał/a:
Wlasnie moze podzielibys sie swoimi wrazeniami zza wschodniej granicy ;p
Skoro są ciekawscy chętnie napiszę jak to jest u nas. Za czasów ZSRR masażystów było niewiele i wszyscy pracowali wyłącznie w zakładach państwowych, dorabiając jeszcze na czarno. wykształcenie wtedy było dobre i stąd ten zawód cieszył się i szacunkiem i popytem. od początku lat 90-tych powstało dużo różnego rodzaju kursów nauczania masażu, gdzie za 2+3 miesiąca człowiek mógł dostać "międzynarodowy" dyplom, a jak cena nauczania była wyższa to nawet po angielsku. no i było tech "masażystów" jak grzybów po deszczu. teraz z tym już lepej - każdy normalny pracodawca nie nie weźmie do pracy aby kogo. w państwowych szpitalach i przychodniach masażystów brakuje z powodu niskiej pensji ale tam można i zarobić na czarno bo kolejki do masażysty są 2-3 miesąca i komu pilno to placi. taka sytuacja jest najczęściej w przychdniach dla dzeci. było wiele takich, którzy pootwierali gabinety prywatne, ale prawie nikomu sie nie powiodło bo i podatki i łapówki i bez współpracy z medycyną czy kosmetologią gabinet się nie opłaca. przynajmniej ja nie znam nikogo, komu by się udało utrzymać własny gabinet przez dlóższy czas. Ci, któży nie pracują w zakładach państwowych, zarabiają w centrach medycznych lub kosmetologicznych, albo pracują na czarno. U nas w kaliningradzie masaż kosztuje prawie tak samo, jak w Polsce - to znaczy, naprzykład 50-70 zł plecy, w Moskwie chyba 3-krotnie więcej, a w malych miastach 20-30. Nie brakuje kanciarzy, oszukujących chorych ludzi, ale sa i prawdziwi pasjonaci masażu. w sprzedaży jest wiele książek i płyt na temat masażu, ale większość to przedruk i kompilacje, tzw "encyklopedie masażu". zdarza się też, że pod szyldem "masaż" czy "wypoczynek" w gazetach jest po prostu reklama bajzla. takie rzeczy jak referencje od klientów nie są jeszcze zbyt popularne i, jak mi się wydaje, w Polsce wśród ludzi wiedza o tym czym jest masaż i kiedy jest potrzebny, jest większa niż w Roscji. no to wkrótce jest tak, jak napisałem. jeśli są pytania, chętnie odpowiem.
 
     
serse77
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-09, 15:52   

Przykro, że tak ciężko wybić się w tym zawodzie za naszą wschodnią granicą... To naprawdę trudna i odpowiedzialna praca, a z powodu łapówek i nieuczciwości być może wielu zdolnych ludzi nie dostanie swojej szansy
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-10-26, 09:27   kurs masaz tajski

podobnie jest w kraju, korupcja to nie tylko domena wschodu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB