Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Własny gabinet, kto ma proszę o odpowiedź
Autor Wiadomość
dex22

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-09-27, 00:14   Własny gabinet, kto ma proszę o odpowiedź

Mam zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą, posiadam tytuł technika.
Pytanie najważniejsze czy jest sens się w to bawić.

1. Krótko o mnie. Lubię masować, jest to moja pasja
2. Chcę otworzyć gabinet masażu leczniczego z elementami terapii manualnej miękkiej (nie mylić z kręgarstwem, nic nie wykracza po za kompetencje masażysty).
3. Oferta to ty przychodzisz a ja mówię co dla Ciebie dobre ile będzie to trwać ile zabiegów.Ja dostosowuje się do klienta, a nie klient do cennika. Cena powiedzmy na start 1 zł za min,zaokrąglone na korzyść klienta do 5 zł.
4. Żadnych relaksacyjnych masaży, kamieniami, stemplami. Bo na około jest dużo spa-miejscowość turystyczna.
5. Wizerunek gabinetu typowa działalność medyczna- coś cie napieprza wpadaj do mnie.
6. Marketing: zniżki na serie zabiegów. Przyprowadź mi klienta a będziesz miał z tego profit. Zniżki dla emerytów, rencistów i przewlekle chorych. Reklama- dużo reklamy.
7.Jak ktoś jest leżący to wizyta domowa.
8. Najważniejsze- jestem eleganckim facetem, elokwentnym z empatią. Pełen profesjonalizm :mrgreen: .

A teraz o tym gdzie to ma działać i koszta jakie będę ponosił w zaokrągleniu co miesiąc. Jak czegoś nie ma to podpowiadajcie.

1.Miasto 40 tyś. W promieniu 20 km od kolejne 120 tyś ludzi
2. konkurencja 2 kobitki- marketing zerowy. Jedna jakoś ciągnie i ma klientów z tego co słyszałem druga brak info. Dużo spa mazury ale w takich klientów nie celuje.
3.Wynajem 500-600
4 Rachunki 200
5. Paliwo 200
6. księgowa 150
7. Oliwka nakrycia etc - 250
8. Zus ok 400 - pierwsza firma
9. Podatek od tego wszystkiego nie mam pojęcia, rejestracja na dział fizjo. jedni mówią zero inni 7 jeszcze ktoś 8.5. Czekam na opinie
10. Reklama powiedzmy 200 na miecha - przypominam konkurencja nie ma praktycznie żadnej reklamy.

razem: ok 2000 koła na miesiąc na samo utrzymanie firmy

Teraz pytanie do was. Na ilu klientów mógł bym liczyć powiedzmy po 3 miesiącach. Gdzie reklama była by rozpowszechniona, gabinet rozpoznawalny solidnie urządzony. I co najważniejsze usługa wykonana rzetelnie i profesjonalnie.
Czy ma to sens istnieć zarabiać na siebie. A dla mnie puki mieszkam z rodzicami powiedzmy 1000 zł. Gabinet otwarty powiedzmy pn-pt 10-18, sob 10-14/15
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-09-28, 03:32   kurs masaz tajski

jesli nie jestes pewien, czy warto otwierac gabinet, to znaczy, ze za wczesnie.

Potrzebny ci kapital na otwarcie (urzadzenie gabinetu, sprzet) i na pierwsze pare miesiecy rozkrecania, kiedy nie bedziesz miec dochodu.

w tym roku zdales egzamin, nie masz doswiadczenia i bazy klientow. Twoj wiek moze utrudniac zdobycie pacjentow - mlody, z reguly, jest bez doswiadczenia.

Sproboj sie gdzies zahaczyc do pracy, nawet do spa, nawet dorywczo. Rownoczesnie rob dojazdy do pacjentow.

nie wykluczaj na przyszlosc zabiegow nie stricte leczniczych, to zapotrzebowanie bedzie ksztaltowac profil twojej dzialalnosci. Klienci ze spa moga przychodzic do ciebie, bo ceny w spa sa czesto wysokie (wygorowane). Stemple ziolowe nie koniecznie nie sa lecznicze, na ten przyklad borowine, na rozny sposob, serwuje sie w sanatoriach.

zabiegi lecznicze sa bez podatku.
  
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2012-09-28, 10:26   

Nie bez podatku tylko bez Vat, a to róznica. Podatek dochodowy normalnie, doradzam książkę przychodów i rozchodów, bo można bardzo dużo odliczać (także wyposażenie i kursy), więc przynajmniej z początku rzeczywiście praktycznie bez podatku, bo wychodzi na zero.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2012-09-29, 09:27   

PUP na pierwszą działalność daje 20tyś, plus możesz wziąć w takim razie na kurs do 13 tyś, później dofinansowanie na doposażenie, też dużo kasy.
Sam mało wiem i chcialbym sie wiecej dowiedzieć jak otworzyć dzialaność itp
a druga sprawa, chciałbym aby ktoś się tutaj wypowiedział kto zna się na temaci ;-)

pt. Jak ciągnąć kase z Unii. Czyli pisanie projektów itp gdzie się zgłosić itp :)
WIELKIE DZIĘKI
 
     
fizjo-limf 

Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: 2012-09-29, 22:03   

Wyliczyłeś koszty utrzymania gabinetu na ok. 2000 zł. plus ok. 1000 zł dla Ciebie.To raczej sporo kasy. Jeżeli jesteś świeżo po szkole, bez doświadczenia w pracy z pacjentem, bez dłuższego zabezpieczenia finansowego, to może być problem. Moim zdaniem lepiej byłoby gdzieś się zatrudnić (oczywiście w zawodzie), zdobyć trochę doświadczenia w pracy z pacjentem (tym samym reklamujesz siebie). Na początek postawiłbym na wizyty domowe (małe koszty), a dopiero później po rozeznaniu lokalnego rynku i jego zapotrzebowania, starał się o uzyskanie np. dotacji unijnej. Dotacje unijne są znacznie większe niż RUP-ie, bo chyba około 40 tyś, Pisałeś o małej konkurencji (dwie kobitki), ale dookoła dużo ośrodków SPA i to jest wg mnie duża konkurencja. No i twoje pytanie: na ilu klientów po 3 miesiącach mógłbyś liczyć. Na to pytanie nikt rozsądny nie jest stanie Ci odpowiedzieć. W miesiącu może to być np. 20 osób, a w następnym tylko 5, a w jeszcze innym żadnej. Nie ma reguły.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB