Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Akupunktura
Autor Wiadomość
tezapl 

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2012-07-19, 13:15   Akupunktura

Witam
Co myślicie o akupunkturze? Stosujecie ją?
Wiem, że naukowo nie jest udowodnione, że ma właściwości lecznicze ale w Polsce od 2010 został zarejestrowany zawód akupunkturzysty.
Myśle, że to dobre połączenie pracy masażysty z dodatkową akupunkturą, która ma więcej zalet od masażysty:
- wyższe zarobki
- dużo mniejszy wysiłek fizyczny
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-07-20, 09:32   kurs masaz tajski

jest w polsce zwiazek akupunktury, do ktorego naleza tylko lekarze, wiec moze jest udowodniona naukowo. Wedlug nich akupunkturzysta moze byc tylko lekarz, bo igla przerywa ciaglosc skory. Nie wiem, jak jest w ustawie.

zeby byc dorym, potrzeba sporo nauki i doswiadczenia, wiec moze zacznij od akupresury, nastepnie rozwijaj sie, jesli ci sie podoba i ma wziecie wsrod klientow.

osobiscie boje sie igiel, ale mialem jeden zabieg, nie jestem pewien, czy byl skuteczny
 
     
jasiolas 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-20, 18:09   akupunktura

Dla ścisłości pod linkiem http://www.akupunktura.edu.pl/pliki_do_pobrania znajduje się plik: ANALIZA OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW PRAWA DOT. STOSOWANIA ZABIEGÓW AKUPUNKTURY W POLSCE . Było już chyba kiedyś trochę przepychanek z tym tematem w konkurencyjnym serwisie.
Tak jak przedmówca Ci radzi zacznij od prostszej akupresury. Aby stosować akkupunkturę nalezy posiąść dużą wiedzę i umiejętności oraz precyzję (igła to trochę inna powierzhcnia oddziaływania niż palec), a do tego jest potrzebne porządne szkolenie . Poszukaj opracowania o 12 punktach mistrza MA, które mogą być dobrym wstępem do ewentualnej dalszej nauki. W mojej opinii zarówno akupresura jak i akupunktura są metodami objawowymi choć uwzględniają pewne aspekty systemu energetycznego człowieka czyli cialo eteryczne i system kanałów meridianowych. Ich zaletą jest to iż w przeciwienstwie do farmacji nie wprowadzasz do organizmu całej gamy związków, które docelowo stworzą wiele innych problemów oraz mają za zadanie Cię uzależnić od stałego finansowania przemysłu farmaceutycznego i lobby za tym stojącego oraz to , że odblokowanie kanałów meridianowych faktycznie może usuwać ból, a nie blokować jego odczuwanie w mózgu, co robią farmaceutyki. Faktem jest, że w zależności od problemu może być to działanie krótkotrwałe.
Powodzenia
 
     
tezapl 

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2012-07-20, 19:10   

Dziękuje, zapytałem z ciekawości bo w masażu jestem dopiero świeżak i szukam swojej "drogi"
Myśle, zeby zrobić sobie fizjoterapie i jako hobby Akupresure/Akuunkture a pozniej jak dobrze pojdzie szkołe zrobić w Bydgoszczy akupunktury.

Pozdrawiam
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2012-07-21, 16:11   

drogie hobby...

a jezeli chodzi o akupresure to znacie kursy szkolenia szkoly ? cwy jedyna droga to ksiazka ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-07-28, 19:19   kurs masaz tajski

to bardziej rozwoj zawodowy, niz hobby. Tak, akupunktura to droga i dluga nauka, ale tez mniejsza konkurencja, wyzsza stawka godzinowa i lzejsza fizycznie praca (w porownaniu z masazem).

jesli igly maja byc wbite przez kilka czy kilkanascie minut, to w tym czasie mozna obslugiwac innych klientow. Bylem kiedys w gabinecie akupunktury i akupunkturzysta przez caly czas (dobre ponad godzine) mial wbita igle w czubek swojej glowy.

nie znam kursow, ale nauka z ksiazki to jako dodatek do kursu
  
 
     
tezapl 

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2012-07-29, 11:33   

średnio to wygląda tak:
Kurs TCM 2012/2013 liczy 20 spotkań weekendowych i trwa 18 miesięcy.
Koszt: 11000zł netto

Bydgoszcz - 3 lata - weekendowo co 2 tygodnie
Opłata semestralna wynosi 3300PLN

oczywiście są i jednioniowe czy przez weekend za ~2 tysy
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 19:58   kurs masaz tajski

cena za dzien szkolenia moze byc do przyjecia, ale problem jest, jesli po jakims czasie nauki odechce sie/nie bedziesz mogl/skoncza sie fundusze.
 
     
akupunktura

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: 2013-09-22, 13:54   akupunktura

Wszystkich Państwa którzy są zainteresowani tematem akupunktury zapraszamy na I Międzynarodową Konferencję Akupunktury która odbędzie się 4 października 2013 roku w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ul. Kopernika 1.
Rejestracja uczestników trwa do 27 września 2013 roku. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.
serdecznie zapraszam
Janusz Zerbst
dyrektor
Szkoły Akupunktury Tradycyjnej
 
     
drhouse

Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 25
Wysłany: 2015-02-28, 20:19   

fajna sprawa, szkoda że to juz było..
 
     
mosma

Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 12
Wysłany: 2015-04-15, 14:28   

Nie znalazłam informacji czy można ją stosować wspomagająco przy odchudzaniu. Schudłam co prawda z acetomale ale mam świadomość że leki które biorę przysporzą mi jeszcze trochę problemów z wagą, do tego jeszcze wiosenna alergia na pyłki daje w kość. :???:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-04-15, 15:23   

powyzej nigdzie nie ma o akupunkturze i odchudzaniu.

Moze zle szukalas na necie, ale jest ona wykorzystywana i w przypadku odchudzania i alergii - jest wiele artykulow
 
     
mosma

Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 12
Wysłany: 2015-04-15, 17:22   

Dziękuję, postaram się poszukać jeszcze, mam nadzieję że coś wpadnie mi w oko. :grin:
 
     
mirek7 

Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-04-17, 11:19   

Też kiedyś myślałem o takim szkoleniu:)
 
     
huberta22 

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2017-04-06, 10:56   

ja się boje takich zabiegów
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB