Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę być masażystą?
Autor Wiadomość
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 19:10   Chcę być masażystą?

Witam. Za rok zamierzam iść na studia zaoczne na AWF w Krakowie na kierunek wychowanie fizyczne. W tym roku niestety nie pójdę, bo mam problemy finansowe. W związku z tym, że nie chcę tego roku zaprzepaścić i chcę się kształcić, chciałbym sobie zrobić jakiś kurs masażu lub iść do szkoły policealnej. Chciałbym sobie dorabiać kiedyś jako masażysta w jakiś ośrodkach sportowych lub założyć własny zakład. Mam rok czasu do studiów. Mam do Was kilka pytań:
-Jaką szkołę w Krakowie polecacie?
- Polecacie kurs czy szkołę policealną roczną,?
- Czy ten rodzaj edukacji (roczna szkoła policealna, kurs) pozwoli mi na pracę jako masażysta, i czy w ogóle się opłaca do szkoły policealnej iść?
- Ile taka nauka kosztuje?

Proszę o odp. Pozdrawiam.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-17, 19:18   

Polecacie kurs czy szkołę policealną roczną,?

odp. Bezpłatna szkole policealna masz technika masażystę po jej ukończeniu

- Czy ten rodzaj edukacji (roczna szkoła policealna, kurs) pozwoli mi na pracę jako masażysta, i czy w ogóle się opłaca do szkoły policealnej iść?

odp. Wszystkie ci pozwala na prowadzenie własnej działalności lecz nie wszystkie dadzą ci zatrudnienie u pracodawcy. Preferowane to technik masażysta licencjat fizjoterapii i wyżej.

- Ile taka nauka kosztuje?

odp. Kusy nie wiem. 2 letnia szkoła dzienna za darmo jaki i prywatne 2 letnie studium np cosinus lub inne tego typu.
 
     
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 19:30   

Ale ja nie mam 2 lat czasu. Za rok wybieram się na studia jak pisałem wyżej, a technika się robi 2 lata.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-17, 19:44   

Ciekawski21 napisał/a:
Ale ja nie mam 2 lat czasu. Za rok wybieram się na studia jak pisałem wyżej, a technika się robi 2 lata.

Studia dzienne czy zaoczne sadze ze nawet jak będziesz miał oby dwa zaoczne to pogodzisz jakoś. Jak ci nie odpowiada to szukaj kursów. Trochę jet ich na forum. Poszukaj w google. Np Biostudio i inne.
 
     
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 19:46   

Ciężko będzie pogodzić bo na AWFie zjazdy są co tydzień na zaocznych.

[ Dodano: 2011-10-17, 20:52 ]
A jeśli zrobię dwa stopnie kursu (I i II) np w Biostudio to mam szansę znaleźć pracę jako masażysta? Czy pracodawcy zatrudniają po takich kursach? Znasz przypadki?
I czy te kursy solidnie przygotowują do zawodu? Czy będę miał już duże umiejętności? Bo zależy mi na tym, a nie na papierku. Chcę być dobry w tym. :mrgreen:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-17, 19:55   

Ciekawski21 napisał/a:
Ciężko będzie pogodzić bo na AWFie zjazdy są co tydzień na zaocznych.

[ Dodano: 2011-10-17, 20:52 ]
A jeśli zrobię dwa stopnie kursu (I i II) np w Biostudio to mam szansę znaleźć pracę jako masażysta? Czy pracodawcy zatrudniają po takich kursach? Znasz przypadki?
I czy te kursy solidnie przygotowują do zawodu? Czy będę miał już duże umiejętności? Bo zależy mi na tym, a nie na papierku. Chcę być dobry w tym. :mrgreen:

Niestety nie znam. Ale moim zdaniem taki kurs możesz zrobić dla siebie prywatnie do działalności. W dzisiejszych czasach nawet po technikum jest problem ze znalezieniem pracy. Zatrudniają fizjoterapeutów licencjonowanych i wszej.
 
     
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 19:59   

Wiem, bo skończyłem też technikum informatyczne. Nie mogę znaleźć pracy. :razz:
Więc nie wiem, czy się opłaca w ogóle robić te kursy, skoro dużo fizjoterapeutów jest a i oni pracy też nie mają.

[ Dodano: 2011-10-17, 21:02 ]
Taką działalność też ciężko będzie rozwinąć, żeby ludzie do mnie przychodzili, bo w końcu to kto cię masuje też się liczy. Czy jest to człowiek po studiach (fizjoterapeuta), czy ktoś tylko po kursach. Ludzie też na to patrzą. Do byle kogo nie pójdą.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 20:21   kurs masaz tajski

rob jakis dobry kurs masazu, w krakowie w szkole na miodowej zaczynaj, zdaje sie, 19.10, mala grupa. Po pierwszym stopniu mozesz probowac masowac zarobkowo, ale prywatnie, bo bez duzych zdolnosci i znajomosci, to nigdzie nie przyjma.

przez pare lat nie traktuj tego jako glowne zrodlo utrzymania, ale dorobienia do stalych dochodow. Oczywiscie, rowniez do dalszego ksztalcenia na kolejnych kursach, np masaz sportowy.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-17, 20:23   

Ciekawski21 napisał/a:
Wiem, bo skończyłem też technikum informatyczne. Nie mogę znaleźć pracy. :razz:
Więc nie wiem, czy się opłaca w ogóle robić te kursy, skoro dużo fizjoterapeutów jest a i oni pracy też nie mają.

[ Dodano: 2011-10-17, 21:02 ]
Taką działalność też ciężko będzie rozwinąć, żeby ludzie do mnie przychodzili, bo w końcu to kto cię masuje też się liczy. Czy jest to człowiek po studiach (fizjoterapeuta), czy ktoś tylko po kursach. Ludzie też na to patrzą. Do byle kogo nie pójdą.

Czyli już wiesz ze trzeba robić licencjat. Chodź w dzisiejszych czasach po tym nie ma pracy absurd ;) Wiesz musisz być dobry w swoim fachu ;)
 
     
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 20:29   

Tak wiem, ale umiejętności często podczas rekrutacji schodzą na drugi tor, bo najpierw pracodawca patrzy na papier. Jeśli nie masz studiów po dobrej uczelni, nie masz dalszego zainteresowania, od razu odrzuca. A mnie nie interesuje fizjoterapia, tylko wychowanie fizyczne :smile:

[ Dodano: 2011-10-17, 21:34 ]
Zapomniałem dopisać jeszcze doświadczenia, które jest ważne, tylko jak tu je nabrać, skoro szukają od razu z doświadczeniem. :cool:

[ Dodano: 2011-10-17, 21:35 ]
Dziwne czasy :neutral:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-17, 20:42   

Ciekawski21 napisał/a:
Tak wiem, ale umiejętności często podczas rekrutacji schodzą na drugi tor, bo najpierw pracodawca patrzy na papier. Jeśli nie masz studiów po dobrej uczelni, nie masz dalszego zainteresowania, od razu odrzuca. A mnie nie interesuje fizjoterapia, tylko wychowanie fizyczne :smile:

[ Dodano: 2011-10-17, 21:34 ]
Zapomniałem dopisać jeszcze doświadczenia, które jest ważne, tylko jak tu je nabrać, skoro szukają od razu z doświadczeniem. :cool:

[ Dodano: 2011-10-17, 21:35 ]
Dziwne czasy :neutral:

Nic dodać nic ując dziwne czasy wyznacznikiem jest papier potem umiejętności. Powiem tak technik masażysta zawsze ci się przyda jako dodatkowa umiejętność.
 
     
Ciekawski21

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-17, 20:51   

Chciałbym się zapytać czy w technikum masażu jest ciężki egzamin zawodowy pod koniec? Ciężko jest zdać? jakie są statystyki? Bo z informatyki jest najciężej zdać zawodowy, tu są najgorsze statystyki, zresztą sam wiem.

[ Dodano: 2011-10-17, 21:53 ]
Najcięższy jest praktyczny z informatyki gdzie trzeba mieć 75%
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 20:58   kurs masaz tajski

zalezy od szkoly/roku/klucza - praktyczny (pisemny) okolo 60%, teoretyczny lepiej.

troche statystyk ubieglo i tegorocznych
http://forum.e-masaz.pl/v...er=asc&start=60
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB