Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Fizjoterapia Ćwiczenia na bóle kręgosłupa
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-05, 19:29   Fizjoterapia Ćwiczenia na bóle kręgosłupa

Cel -ćwiczenia mają ułatwić profilaktykę, czyli zapobieganie występowaniu dolegliwości, nasilaniu się zniekształceń oraz utrzymywać w dobrej kondycji kręgosłup, przy występujących bólach zmniejszać dolegliwości i je likwidować. Aby przyniosły pożądany skutek muszą być wykonywane systematycznie.

Miejsce ćwiczeń – salka gimnastyczna
Liczba ćwiczących – 16
Czas trwania – 30 – 40 min
Pomoce – materace , piłki

1.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKD ugięte w stawach kolanowych pod kątem prostym, stopy wsparte o ścianę, KKG w bok.
Dociskanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa do podłoża.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 15 x

2.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem , KKG wzdłuż T, KKD
Podobna praca 85%

Fizjoterapia ogólnie
zgięte w stawach kolanowym i biodrowym, stopy mocno oparte na podłożu.Jednoczesne uniesienie głowy i nogi zgiętej w kolanie, opieranie rąk na kolanie, noga stawia opór.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ:10-15x
Wytrzymać 6 sek.

3.OPIS ĆWICZENIA
P.w. leżenie tyłem, kolana i biodra lekko zgięte, złączone stopy mocno oparte na podłożu, ręce ułożone na brzuchu. Uniesienie głowy, barków i splecionych rąk z jednoczesnym dociśnięciem odcinka lędźwiowego do podłoża.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ:10x
Wytrzymać 5 sek.

4.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, kolana ugięte w stawach kolanowych, stopy wsparte na podłożu lub ścianie, KKG wzdłuż T. Wznoszenie górnej części T /głowa, barki/.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 – 15 x
Wytrzymać 3 - 5 sek.

5.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, kolana ugięte, stopy wsparte na podłożu, kkg w bok. Wznos bioder w górę - wdech, opuścić na podłoże- wydech.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 15 x

6.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KD P przyciągnięta za kolano do klatki piersiowej, KD L prosta na podłożu. Wznos KD L w górę. Zmiana KKD
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 20 x

7.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKG w bok, KD P ugięta w kolanie oparta stopą o podłoże w okolicy kolana nogi wyprostowanej KD L. Próba dotknięcia kolanem KD P do podłoża ponad KD L. Zmiana KKD. ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 20 x

8.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKG wzdłuż T, KKD ugięte w kolanach pod kątem prostym. Przeniesienie KKD w prawo i lewo.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 3 x 10

9.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKG w bok. Przeniesienie KD P w kierunku KG L. Zmiana KD.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 20 x

10.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKD ugięte w kolanach, stopy wsparte na podłożu. Przyciągnięcie dłońmi kolan do klatki piersiowej
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ:
Wytrzymać 3-5 sek10-20 x

11.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKD wsparte wyżej /pufa, taboret/ KKG w bok. Przyciągnięcie kolana do brzucha, druga KD prosta w kolanie uniesiona nisko nad taboretem. Zmiana KKD.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 20 x

12.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie tyłem, KKG w bok , KKD wsparte wyżej. Wznos KKD do pionu. Wykonać nożyce pionowe - odcinek lędźwiowy kręgosłupa przylega do podłoża.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 4 x 10

13.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie przodem, dłonie wsparte obok barków. Przejście do siadu klęcznego i powrót do p. w.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 15 x

14.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie przodem, KKG pod brodą. Zrolowany kocyk pod brzuchem. Nieznaczny wznos T w górę, KKG ugięte w łokciach, dłonie na wysokości barków.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 12 x
Wytrzymać 8 sek.

15.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie przodem, wałek pod brzuchem, nogi w lekkim rozkroku, ramiona wyprostowane. Wznoszenie do góry KD P i KG L , powrót do p.w.Zmiana KD i KG.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 x
Wytrzymać 6 sek.

16,OPIS ĆWICZENIA:
P.w. klęk podparty- wykonać “koci grzbiet”, przejście do ukłonu japońskiego/siad na piętach ze skłonem T w przód/.Powrót do p.w.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10-15 x

17.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. klęk podparty. Unoszenie raz KD P, raz KD L.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10x
Wytrzymać 6 - 8 sek.

18.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. klęk podparty. Naprzemienne unoszenie rąk na wysokość głowy z jednoczesnym wciągnięciem brzucha.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10x
Wytrzymać 5-6 sek.

19.OPIS ĆWICZENIA:
P.w . klęk podparty. Unoszenie KG P i KD L z równoczesnym wciągnięciem brzucha. Zmiana KG i KD.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10x
Wytrzymać 5-6 sek.

20.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. siad klęczny.Wysunięcie KG P w przód, siad na prawej pięcie, wysunięcie KD L w tył. Zmiana KG i KD
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10 - 15 x
Wytrzymać 5 sek.

21.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. leżenie na piłce,nogi w lekkim rozkroku,ramiona na piłce.Wznoszenie ramion w bok do poziomu kręgosłupa, głowa na przedłużeniu T.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ: 10x
Wytrzymać 6 sek.

22.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. j.w.Naprzemienne wznoszenie ramion do przodu.Po 10 x

23.OPIS ĆWICZENIA:
P.w. stanie przy ścianie , plecy oparte na piłce, KKG wzdłuż T, KKD w lekkim rozkroku. Przejście do pozycji półprzysiadu z napięciem mm pośladkowych, dociskanie piłki do ściany.
ILOŚĆ POWTÓRZEŃ 10 x
Wytrzymać 6 sek.

24.OPIS ĆWICZENIA:
Pozycja wypoczynkowa - leżenie tyłem, KKD ugięte w stawach kolanowych oparte stopami na podłożu, KKG ułożone pod głową.Spokojne oddychanie.
Po ćwiczeniach -5 min.
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB