Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Łaskotki podczas masażu
Autor Wiadomość
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-11, 14:38   Łaskotki podczas masażu

Jak poradzić sobie z klientem bardzo wrażliwym na dotyk, który przychodzi na masaż pleców?
Klientka stara się, ale niestety nie może wytrzymać, choć bardzo chce być masowana. Stosowałam różne techniki. Niektóre mniej drażnią, ale niestety jest ich mało.
Jakieś sugestie?

:)
 
     
Linki sponsorowane
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-08-11, 16:19   

Ale co sie dzieje tak bardzo ja boli, ma przeczulice czy ja gilgocze?:)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-08-11, 16:53   kurs masaz tajski

twoj dotyk pradopodobnie jest za lekki, zwieksz go.

Laskotki wystepuja, gdy miesnie glebokie sa spiete. Musisz do nich dotrzec, zeby tak nie reagowaly.

masuj przez ubranie lub recznik.

poluz jej dlon/reke na jej plecach i masuj plecy przez jej dlon/reke (przy okazji tez je troche wymasujesz). Laskotki wystepuje tylko wtedy, gdy ktos nas dotyka, nigdy nie wystepuje, gdy dotykamy sie sami. Masaz przez jej reke/dlon bedzie przez klienta odbierany raczej jako samomasaz, niz masaz przez druga osobe.

zanim zaczniesz masowac plecy, masuj inne czesci ciala, ktore nie laskocza. W trakcie masowania tych czesci naucz klientke rozluznic sie przez cwiczenia oddechowe i elementy wizualizacji. Nastepnie przejdz do plecow.

masuj plecy z klientka lezaca na wznak, wtedy jest kontakt wzrokowy i klientka nie obawia sie, ze za jej plecami ktos wyprawia nie wiadomo co. Bedziesz mogla obserwowac jej mimike, a rowniez latwiej rozpoznasz rytm oddychania - jesli go wstrzymuje, to nakaz ponowne glebokie oddechy przepona.

jesli chcesz poznac wiecej technik do pracy z klientem z laskotkami, to idz na kurs masazu tajskiego
 
     
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-12, 15:47   

RehaT napisał/a:
Ale co sie dzieje tak bardzo ja boli, ma przeczulice czy ja gilgocze?:)


Jak w tytule - łaskotki. Tak to klientka nazywa. Jak dla mnie to przeczulica, chociaż właściwie nie wiem...

Do massagewarsow:
Wiem, że techniki wykonywane głębiej powinny zadziałać, ale niestety nie tym razem.
A masaż tajski nie jest rozwiązaniem na wszystkie dolegliwości, a moja klientka chce, żeby jej zrobić po prostu delikatny masaż klasyczny.
Umówiłyśmy się na kolejny. Po pierwszym, o dziwo, czuje się świetnie. Będziemy próbować dalej :)

Dodam tylko, że robię jej masaż stóp, na który reaguje znakomicie. Ot paradoks? :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-08-12, 16:06   kurs masaz tajski

tajski nie jest rozwiazaniem na zadna dolegliwosc, ale daje dodatkowe techniki, o ktore pytalas.

klientka przychodzi na zrelaksowanie sie, a nie na zabieg leczniczy, wiec mozesz masowac wszystkie inne czesci ciala, oprocz plecow, jesli nadal sa problemy - chodzi o jej rozluznienie, a nie dalsze spiecie (laskotki nie rozluznia, nawet jesli sie smiejemy). Na pierwszym zabiegu masuje plecy jako ostatnie, na kolejnych zabiegach klient ma wybor, czy najpierw plecy czy na wznak.

laskotki sa rowniez uwarunkowane kulturowo. Do 3-4 roku zycia dzieci nie maja laskotek, dopiero od starszych ucza sie w czasie zabawy, ze powinny reagowac na laskotanie.

po jakims czasie systematycznego masowania jej laskotki powinny minac, po prostu uduczy sie tak zachowywac
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-08-12, 18:17   

Łaskotki to nie jest przeczulica. Powinnas ja masowac smialo i dosyc mocno, a bodzce po paru minutach powinny byc mniej drazniace, bo organizm sie do nich przyzwyczai... Najgorsze jest gdy przy takiej osobie sie '' czaimy'' Mialem chyba ze 3 takie pacjetnki, ktorych pierwsze razy nie dalo sie masowac bo sie smialy i rzucaly na stole:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB