Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu
Autor Wiadomość
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-02-06, 17:41   Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu

Witam.Prowadzę firmę PHU czyli przedsiebiorsto handlowo uslugowe.Postanowiłem dopisań do regonu działalnosc fizjoterapetyczna do ktorej zalicza się masaż bo mam już dosc robienia na czarno;)

Teraz tak znalazłem kod PKD i nie wiem czy jest wlasciwy: 08690A

Druga sprawa jest taka: działam na codzień jako Vatowiec więc jak ktoś poprosi o rachunek mam mu wystawić uproszczony czy fakture Vat?

Ile jest procent opodatkowania na masaż?

A wogóle masaż da się wciągnać w koszty-bo mam niekiedy takie pytania?

Dziękuje bardzo zyczliwie za pomoc;)

[massagewarsaw - poprawiony blad ortograficzny w tytule]
 
     
Linki sponsorowane
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-07, 16:31   

Jeśli jesteś vatowcem, to zawsze wystawiasz faktury vat.
Działalność fizjoterapeutyczna (86.90.A) jest zwolniona z podatku vat, ale tu powstaje pytanie, czy możesz świadczyć takie usługi (jesteś fizjoterapeutą,lekarzem rehabilitacji ruchowej, rehabilitantem , technikiem masażystą?)
Masaż wykonywany przez masażystów, jeśli nie jest to masaż leczniczy podchodzi pod 93.04.Z - działalność związana z poprawą kondycji fizycznej i zdrowia -stawka vat 23 %.
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-02-07, 18:52   

Witam.Jestem jak najbardziej technikiem masażystą więc rozumiem,że nie płace vatu czy jak dokładnie?

Dziękuje :wink:
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-07, 19:40   

Bardzo to przykre, ale wg Ministerstwa Finansów masaż leczniczy też jest "ovatowany"
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-02-08, 17:29   

To jakie jest to oprocentowanie? bo też mnie to interesuje
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2011-02-08, 19:09   

23% :(
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-02-08, 22:29   

co do tematu mam pytanie.

Pracuje w firmie brata.On posiada firme zarejestrowaną jako phu.

Jesli podobnie zrobie jak pisał założyciel tematu,tzn mój brat doda w wydziale dzialalnosci gospodarczej dzialalnosc fizjoterapeutyczną to ja jako jego pracownik mogę wystawić fakture na ktorej pisze: uslusa masazu leczniczego mimo to ,że on jako szef nie posiada uprawnien a ja jako pracownik je mam?
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-09, 09:06   

wystarczy ze doda kod dzialanosci fizjoterapeutycznej w urzedzie... moze tez robic szydelkowanie jesli doda odpowiedni kod

[ Dodano: 2011-02-09, 09:23 ]
co do podatku vat to z tego co wiem nie ma pkd jako masaz leczniczy, tylko pkd gdzie wchodzi masaz, uslugi fizjoterapeutyczne itp. Wiec masaz leczniczy jak i fizjoterapia jest zwolniona z podatku vat


usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone przez:

a) lekarzy i lekarzy dentystów,
b) pielęgniarki i położne,
c) osoby wykonujące inne zawody medyczne, o których mowa w art. 18d ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89, z późn. zm.),
d) psychologów;
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-09, 23:34   

Może niejasno się wyraziłam,jeśli założyciel wątku wpisze do działalności PKD 86.90 A - działalność fizjoterapeutyczna - (pamiętając o tym,że już jest vatowcem) ,masaż leczniczy jest zwolniony z vatu, w fakturze wpisuje zw. natomiast jeśli chce również wykonywać inne masaże , nazwijmy je ogólnie "nielecznicze", winien też zgłosić 93.04.Z, wtedy masaż leczniczy może podciągnąć pod tą działalność i ovatować ją 23% (tylko po co ? ), a wszystkie masaże "nielecznicze" wykonuje w ramach tego PKD i musi je ovatować 23% podatkiem.
Inaczej sytuacja by wyglądała, gdyby nie był płatnikiem vat.
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-02-11, 14:37   

A ja osobiscie nic nie rozumiem-to w końcu masaż leczniczy jest objęty vatem 23% czy nie? :cool:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-11, 17:57   

Bossman napisał/a:
A ja osobiscie nic nie rozumiem-to w końcu masaż leczniczy jest objęty vatem 23% czy nie? :cool:

Jeśli dobrze rozumiem to tak a resztę nie. Poprawcie mnie tez jeśli jestem w błędzie?
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2011-02-11, 19:34   

Z tego co mi powiedział mój "rachunkowiec" pokazując instrukcję Ministerstwa Finansów, to wszystkie masaże są objęte Vatem. Dobrze, że masuję jedynie na czarno...
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-11, 23:22   

W naszym przypadku to nie zabieg jest ovatowany, lecz rodzaj działalności.
Zależy pod jaką działalnością wykonujesz masaż.



zbyszek napisał/a:
Dobrze, że masuję jedynie na czarno...


dla kogo dobrze?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-12, 10:30   

RehWellness napisał/a:

Zależy pod jaką działalnością wykonujesz masaż.

A jak się ma do tego książeczka przychodów i rozchodów przecież nie jesteś vatowcem wtedy?
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-12, 15:10   

Jak nie jesteś vatowce,to co Cię obchodzi vat :)
Autor wątku jest vatowcem i dlatego mu się trochę pokomplikowały sprawy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB