Wysłany: 2010-08-18, 18:28 Masażer, proszę o pomoc
witam
jestem zainteresowany kupnem jakiegoś ręcznego masażera. Jego przeznaczenie to wspomaganie leczenia drobnych urazów sportowych (np. nadciągnięcia mięśni nóg).
Jestem skłonny wydać na to 300-400zł, nie znam się na tym, ale po przeglądaniu stron w necie wpadł mi w oko Beurer MG 80.
chciałbym wiedzieć jakie jest wasze na temat:
- czy tego typu masażery sprawdzałyby się w celu do, którego chcę je przeznaczyć?
- czy podczerwień(w tym wydaniu) ma jakiś leczniczy wpływ na organizm?
- czy warto kupić model, którym jestem zainteresowany, bądź proszę o rekomendację innego
lysy200 trafiłeś chyba na zły grunt:D Ja także jestem zdania że masaż to masaż ręczny a nie jakieś wynalazki które mają za zadanie obijać wszystko jak leci....
Inna sprawa.. Wypadałoby się przywitać w odpowiednim wątku i dopiero prosić o radę...
jeśli ktoś poczuł się urażony, że nie przywitałem się ze wszystkimi to bardzo przepraszam, ale jako, że nigdy nie interesowałem się masażem(jako teoretycznie wykonywana przeze mnie czynność) nie zagłębiałem się w wasze forum i nie trafiłem na ten temat.
przeglądałem już wcześniej wątki(do których zostały podane te 3 linki) i muszę przyznać, że niczego w moim problemie nie wniosą. Ale oczywiście zauważyłem hasło " żaden masażer nie dorówna masażowi wykonanemu przez masażystę", czy jakoś tak (który jest chyba dla was (masażystów) myślą przewodnią) i jestem wstanie to zrozumieć, co i tak nie zmienia faktu, że nadal chcę kupić masażer ręczny i proszę was o radę...
Decyzje i tak już chyba podjąłeś więc w końcu i tak go zapewne kupisz. Daj link do upatrzonych urządzeń.
Rozluźni troszkę takie coś ale nie spodziewa się że będzie lepsze od masażu ręcznego.. Dopóki nie boli nic to będziesz myślał że jest fajnie ale potem i tak pójdziesz na masaż do człowieka:) Takie jest moje zdanie
mam jeszcze jedno pytanie, lekko odbiegające od tematu:
większość ludzi na forum swoją wiedzę zdobyło poprzez jakieś kursy, szkolenia czy też są zawodowymi rehabilitantami, fizjoterapeutami?
Ile ludzi tyle dróg:) Dużo osób po kursach, dużo po szkole...
Co do tego urządzenia Beurer MG 80 ciężko coś powiedzieć bo niewiele osób chyba go zakupiło bo chwalić się nie chcą jego działaniem:D
też to zauważyłem...
chodzi mi pokrótce o to, czy z medycznego punktu widzenia stosowanie tego typu masażerów przynosi jakiekolwiek( oczywiście efektywniejsze, niż gdybym kupił masażer za 50 zł) pozytywne skutki w leczeniu drobnych urazów (za drobny uraz uważam np. naciągnięta czwórka, pachwina)
i dlatego kierowałbym to pytanie do osób, którzy moją szerszą wiedzę z dziedziny ludzkiego ciała, czyli po jakiś studiach.
uważam skromnie, że osoby po kursach masażu, mogą tylko gdybać, i ich odpowiedź brzmi:
" na pewno nie zaszkodzi, trochę pomoże, zrelaksuje miejsce urazu, ale na pewno nie zastąpi masażu wykonanego przez masażystę"
a mnie taka odpowiedź nie zadowala...
Poczekaj może ktoś odpowie. Wiesz sprawa rozbija się o to że my tutaj robimy raczej ręczne masaże i rzadko stosujemy tego typu sprzęty( przynajmniej ja nie stosuję) bo jak mam możliwość wymasować to nie bawię się takimi zabawkami.
Co do tego upatrzonego masażera to zapewne jest lepszy od jakiegoś za 50zlotych, mocniejszy trwalszy i praktyczniejszy. Poczekamy zobaczymy, też jestem ciekaw opinii innych na ten temat.
Od strony, technicznej tzn jakościowej masażery firmy Beurer są w porządku.
Przy wyborze masażera należy zwrócić uwagę na drgania przenoszone na rękojeść. Często ostukiwania w modelach tańszych nie są wyczuwalne przy mocnym ucisku masażera, ponieważ drgania przenoszą się na trzymającą ręke, a nie na masowaną część ciała, przez to nie ma możliwości takimi masażerami mocniej pomasować.
Konkretnie tego modelu nie miałem w rękach więc tego efektu nie sprawdze.
Pozdrawiam
Masaż ręczny jest jedną z metod osiągania skutków leczniczych, które można osiągnąć też w inny sposób, czasami mniej skutecznie, a czasami bardziej skutecznie. Zależy to od konkretnego przypadku. Mam tu na myśli szczególnie elektrostymulację, która może być bardzo dobrym uzupełnieniem normalnego masażu, w szczególności przy nadciągnięciach i innych urazach, czy w celu wzmocnienia mięśni.
Proste elektrostymulatory bazują na dwóch rodzajach stymulacji:
* nerwowo-mięśniowej (EMS)
* przeciwbólowej (TENS)
Bardziej zaawansowane mogą wykorzystywać jeszcze prądy interferencyjne, czy mikroprądy.
W pewien sposób masażery może i pomagają, choć to pewnie też zależy w czym ma pomóc, komu, w jakim stanie,w kilkuletnim swoim doświadczeniu w przychodni zauważyłem że jednym pacjentom pomagają tylko i wyłącznie masaże, inne zabiegi wogóle nie maja na nich wpływu, innym znowu tylko fizyko(lasery, prądy itp) i sami pacjenci z swojego doświadczania od razu proszą lekarzy o te zabiegi które mieli wcześniej i wiedzą ze im pomagają:)
Ja myślę ze jesli ktoś ma kasę,stać go niech spróbuje a nuż będzie pomocne.
Jesli chodzi o fizykanlen zabiegi to duzy efekt daja wtedy gdy zabieg wykonywany jest praktycznie odrazu a nie po 6 miesiacach bo jest taka kolejka , albo pacjent mysli ze samo przejdzie... z doswiadczenia wiem ze jak mnie bola plecey i skocze na 5 tensow albo ddm to mam na dlugi czas spokoj...Masazem czy manualka mozna poradzic sobie ze '' starym'' problemem a z fizyko juz nie...Wtedy idealna opcja jest polaczenie zabiegow fizykalnych i masazu/manualki/ kinezy
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13