Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Technika Bowena pomaga przy dyskopatii
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7180
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-03-18, 10:54   Technika Bowena pomaga przy dyskopatii

Henry Wyndham, prezes domu aukcyjnego Sotheby, przez pół roku cierpiał na dokuczliwe bóle pleców - gdy zawiodły wszystkie znane mu metody leczenia, mógł już liczyć tylko na cud...

Przy wzroście niemal dwóch metrów Henry Wyndham przywykł do okazjonalnego kłucia w plecach. Ale w końcu ból stał się nieznośny i nie ustępował przez sześć miesięcy. Dyskopatia, jakże częsta u ludzi starszych, spowodowała u 59-letniego Henry'ego rwę kulszową, a medycyna konwencjonalna oferuje na tym polu niewiele, oprócz ciepłych okładów, odpoczynku, ćwiczeń i leków przeciwbólowych. Kiedyś już podawano mu znieczulenie zewnątrzoponowe, ale nie przynosiło ono większej poprawy. Również medycyna alternatywna niewiele tu zdziałała.

- Próbowałem chyba wszystkiego, od akupunktury, przez chiropraktykę i osteopatię, aż po wizyty u uzdrowiciela w Glastonbury. Byłem tak zdesperowany, że poszedłem nawet do człowieka zajmującego się leczeniem koni! - wspomina Henry.

Nic nie zadziałało, a Henry musiał pogodzić się z faktem, że czeka go operacja. Wtedy właśnie przypadkowa uwaga naprowadziła go na właściwy trop do pozbycia się bólu. Podczas wakacji na Hebrydach znajomy wspomniał mu o technice Bowena, o której Henry nigdy wcześniej nie słyszał, i o specjaliście rezydującym na wyspie, stosującym tę metodę. Henry stwierdził, że nie ma nic do stracenia, postanowił więc zarezerwować wizytę.

Ku jego ogromnemu zaskoczeniu, po pierwszym zabiegu poczuł ulgę. Wyjątkowo zaskakujące wydało mu się to, że podczas masażu nie doświadczył żadnych gwałtownych pociągnięć czy uderzeń, a jedynie bardzo delikatne przesuwanie palcami i kciukami po określonych miejscach ciała. Efektem tego zabiegu, jak twierdzą praktycy techniki Bowena, jest aktywacja naturalnej mocy uzdrawiającej mózgu, o której zapomniano w dzisiejszym świecie pełnym pośpiechu i stresu.

Oczywiście sceptycy twierdzą, że to bzdury, efekt placebo i myślenie życzeniowe pacjenta. Henry też nie był skłonny wierzyć w terapie niekonwencjonalne. Gdyby efekt placebo mógł na nim zadziałać, stałoby się tak już podczas wizyty u kręgarza, uzdrowiciela czy nawet eksperta od koni. Poza tym całe życie zajmował się konkretnymi sprawami, pracował przy handlu dziełami sztuki, gdzie spryciarze tylko czyhają, żeby wykorzystać naiwnych.

Jako prezes europejskiej gałęzi domu aukcyjnego Sotheby sam osobiście kontaktował się z mediami, aby nagłośnić najsłynniejsze aukcje dzieł sztuki. To on prowadził sprzedaż obrazu Rzeź Niewiniątek Rubensa, ustanawiając ówczesny rekord, 49,5 mln funtów, który sam zresztą niedługo później pobił, uzyskując kwotę 65 mln funtów za rzeźbę Idący Człowiek Giacomettiego.

Miał też swoje pięć minut sławy w 2001 roku, gdy zagrał samego siebie w scenie filmu Lara Croft: Tomb Raider z Angeliną Jolie, a pisarka Jilly Cooper włączyła go do swojej książki Pandora, opisując, jak relaksuje się przed aukcją w "głębokiej, angielskiej kąpieli o zapachu paproci". Po powrocie do Londynu, gdzie mieszka wraz z żoną i trzema synami, Henry od razu wyszukał najbliższą klinikę, oferującą zabiegi techniką Bowena, i w ten sposób trafił do Berkeley Clinic, w której pracuje Ghislaine Vaughan.

- Pamiętam, jak Henry po raz pierwszy wszedł do mojego gabinetu - wspomina Ghislaine. - Powiedział, że od miesięcy dokucza mu chroniczny ból pleców i że żadna z pięciu dotychczasowych terapii nie zadziałała.

Większość pacjentów Ghislaine cierpi właśnie z powodu bólu pleców, Henry nie stanowił więc dla niej większego wyzwania. Mimo że od razu po pierwszym zabiegu poczuł ulgę, podobnie jak po wizycie u terapeuty na Hebrydach, to jednak jego leczenie postępowało stopniowo. Dopiero po kilku sesjach mógł przyznać, że całkiem uwolnił się od bólu.

Przez trzy tygodnie Henry przychodził do Ghislaine raz w tygodniu. Jak wyjaśnia terapeutka, warto robić pewne przerwy pomiędzy sesjami, gdyż mózg potrzebuje czasu, by przyswoić sobie komunikaty. W kolejnych miesiącach wizyty stały się zatem jeszcze rzadsze.

- Czułem, jak plecy coraz mniej mnie bolą. To było naprawdę niesamowite. Uważam, że technika Bowena to jeden z najlepiej skrywanych sekretów.

Następnego lata Henry trafił do gazet z innych powodów: znalazł się o w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu. Aż 52 odłamki śrutu z czyjejś strzelby trafiły go w twarz podczas polowania, omal nie stracił wzroku; do szpitala musiał być przewieziony helikopterem. Gdyby nie miał wtedy okularów, jak mówi, z pewnością straciłby wzrok.

Kiedy obudził się w szpitalu i odkrył, że nadal widzi, poczuł się, jakby wygrał los na loterii. Doświadczenie to dało mu do myślenia. Zaczął doceniać, jak ważną rolę w życiu odgrywa wzrok, i jak łatwo ludzie w biedniejszych krajach go tracą. Zapragnął więc coś z tym zrobić. Chociaż całe życie korzystał z usług taksówkarzy i szoferów, postanowił przejść pieszo ponad 300 km od jednego wybrzeża Anglii do drugiego, co zajęło mu 15 dni.

Jego towarzyszem podróży był brytyjski arystokrata Guy Roxburghe; razem zebrali w czasie marszu ponad milion funtów na działalność charytatywną organizacji Orbis, która zapewnia opiekę okulistyczną w rozwijających się krajach. Henry jednaknie cieszył się dobrym wynikiem marszu zbyt długo.

- Kwadrans po tym, jak doszliśmy do celu i mogliśmy wreszcie zamoczyć nogi w Morzu Północnym, kilka żwawych, starszych pań oznajmiło nam, że pokonały trasę o cały dzień szybciej - zażartował. Ale przynajmniej jego plecy wytrzymały taki wysiłek.

-Z plecami nie miałem problemu, ale za to kolana ledwo dały radę - stwierdza. A dyskopatia?

- Wygląda na to, że wszystko wróciło do normy - mówi terapeutka Ghislaine. - My nie stawiamy diagnoz, więc nie mogę tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością. Cokolwiek się wydarzyło, najwyraźniej pomogło, gdyż obecnie Henry chodzi tylko na wizyty uzupełniające. Organizm traci z czasem formę przez stres i trudy życia, warto więc regularnie przypominać mu o dobrych nawykach.

z oczymlekarze.pl
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB