Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy masażu
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-24, 11:43   kurs masaz tajski

dziewczynka napisał/a:
, sprzęt jest nowy, oliwki, skrypty itp. wszytsko jest w cenie kursu, a poza tym dostałam zaświadczenie na druku MEN, a w innych szkołach nie ma. Prowadzący był fajny, był po studiach fizjoterapii, nie wydaje mi się, żeby zatrudniali osoby po 2 letniej szkole masażu. Także ja jak najbardziej polecam!!!

dziewczynko, wiemy juz ze pracujesz w gowork, bo w poprzedniej wypowiedzi (do ktorej admin raczyl sie ustosunkowac) nie omieszkalas wstawic linku do nich, podszywajac sie tylko pod kursanta, i oczywiscie z peanami och i ach.

probujesz podwazyc niezalezna opinie o waszych kursach, napisana przez ucznia, ktorego wvrafi cytuje - twoja wiedza o kursach jest wiedza pracownika biura, ktory wie gdzie, kiedy i na jak dlugo kurs zostal przesuniety, i broni firmy.

nie ma nic zlego w przesunieciu kursu, jesli nie zebrala sie odpowiednio liczna grupa - zdarza sie wszedzie i czesto, szczegolnie taraz, w kryzysie. Natomiast negowanie faktow do niczego nie prowadzi.

tak, jak napisala ta pani w swojej opinii - lepiej wydac troche wiecej i miec kurs w renomowanej szkole, z doswiadczeniem organizacyjnym, bez przesuwania terminu w nieskonczonosc.

gdy chodzilem na rozne kursy, to sami przynosilismy wszystkie podreczne materialy (oliwki, reczniki, przescieradla etc), nauczyciel wtedy koncentruje sie na nauczaniu, a nie sprawach organizacyjnych. Takie podejscie jest czescia procesu nauki, uczy odpowiedzialnosci za przygotowanie zabiegu.

zaswiadczenie MEN sa standardem na kursach klasycznego, ale wcale nie stanowia o poziomie nauki i czesto nie jest wpisywana liczba godzin. Jest wiele kursow trwajacych tylko 50-60h, czasami jeszcze mniej - glownie robione przez szkoly kosmetyczne.

jesli chodzi o sprzet w gowork, to zapewne jest on nowy (bo nowa szkola), ale jego jakosc moze byc niska, tj najtansze, kupione bez rozeznania rynku i potrzeb kursu. Wiedza o sprzecie do szkoly idzie z doswiadczeniem, ktorego na poczatku brak.

poniewaz nadal probujesz wciskac kit, ze sie uczylas w gowork, to wstawiam 2 ostrzezenia - za ten post i za zalegly. Chcesz pisac, to pisz od siebie.
 
     
Linki sponsorowane
Ilocko 

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-04-11, 22:52   

Witam Wszystkich Niedawno zakończyłam edukację I i II stopnia masażu w Gowork, decyzja o wyborze kursu była kompletnie spontaniczna, nie wiedziałam czego mam oczekiwać po takim kursie, o co się zapytać etc ... wygrały dobry termin, jego intensywność (2 razy w tyg po 6h) łącznie bodajże 160h, lokalizacja, cena porównywalna do każdej innej oferty dostępnej na rynku, więc nie miała znaczenia. Dla osób chcących rozpocząć kursy opisuje poniżej to na co napewno bym zwróciła uwagę teraz, poza elementami, które wymieniłam oczywiście powyżej:
- prowadzący (najtrudniejsza rzecz do zweryfikowania, ale można się dopytać chociażby o doświadczenie), w moim przypadku był to absolwent państwowej wyższej szkoły medycznej, poza pracą w szpitalu, wykonujący masaże prywatne, szczerze to jedyny atut zorganizowanego kursu, bardzo zaangażowany (np. przygotowywanie dodatkowych materiałów, uzupełnianie wiadomości ponad to, co było zaplanowane w programie kursu), przekazujący rzetelnie swoją wiedzę i zdeterminowany na to, aby każdy wyszedł z kursu przygotowany do wykonywania poprawnie masażu (nie "patrzył przez palce" i nie odpuszczał nikomu)
- materiały (w przypadku skryptu przygotowanego na zajęcia, chaotyczny, z błędami, bez przykładów, czarno - biała zbindowana kserówka, większość tematów i zagadnień nie zilustrowana, wiadomości w nim zawarte bardzo podstawowe), żadnego dostępu do innych szkoleniowych materiałów. Teraz wybierając kurs, poprosiłabym do wglądu cały program i materiały w oparciu o które będzie realizowany kurs.
- wyposażenie sali, standardowe, na taki kurs to co jest proponowane całkowicie wystarcza, jeżeli ktoś się spodziewa osobnej łazienki, miejsca do przebrania etc.. to nie tutaj, ale jest to rzecz dla mnie drugoplanowa
- godziny - ja jestem zdania, że wymienione 160h powinno być przeznaczone przede wszystkim na klasyk, jest to zdecydowanie za mała liczba godzin aby nauczyć się dodatkowo jeszcze masażu sportowego, centryfugalnego, drenażu limfatycznego, kontarlateralnego, odchudzającego, relaksacyjnego i izometrycznego. Może mi ktoś zarzucić, że po klasyku, znając techniki, można doczytać i wymienione masaże wykonać. Oczywiście każdy z nich był omówiony i parę godzin na niego przeznaczyliśmy i lepiej/gorzej go wykonam, ja mam jednak niedosyt, poczucie, że zbyt pobieżnie temat był potraktowany. Jedynie masaż klasyczny, był naprawdę przećwiczony kompleksowo.
Niestety przeglądając oferty innych kursów zakres programowy i godzinowy był porównywalny.

Będę zobowiązana za polecenie mi szkoły bądź kursów, z których byliście zadowoleni i warto rozważyć doskonalenie umiejętności w danej szkole. Myślałam o wakacyjnych kursach wyjazdowych, czy możecie mi wskazać sprawdzonego organizatora?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 23:08   kurs masaz tajski

dobra relacja.

w jakim miescie? poniewaz moze byc kilku nauczycieli w tej samej szkole, to zapodaj co najmniej imie.

za skrypt odpowiedzialny jest z reguly nauczyciel, zwroc mu uwage, zeby dopracowal. Powinny byc tam odnosniki do zrodel, ktore dalej mozna czytac.

tak, 160h lekcyjnych, czyli 120h zegarowych, to w przyblizeniu tylko na klasyka. Kazda inna technika powinna byc na kursach dodatkowych, minimum 1 dzien (drenazu trzeba kilka/kilkanascie dni).

robie orientalne w kampinosie w polowie sierpnia, juz wpisuje na wstepna liste.
 
     
Michał203 

Wiek: 30
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Wielgus
Wysłany: 2011-04-12, 16:54   

Witam
Z góry przepraszam jeśli to zły temat na zadawanie podobnych pytań ale nie za bardzo wiem gdzie takowe zadać.
Jestem jeszcze uczniem liceum ale wiem że chce zostać masażystą. Mam tylko problem ponieważ nie wiem co kończyć później. Jedni mówią że najlepsze 2 letnie studium inni twierdzą że lepsze są studia fizjoterapii a potem dorabiać sobie kursy specjalistyczne. Proszę o opinię kogoś doświadczonego w tym zawodzie. (jednak każda jest miło widziana)

PS: Biorę pod uwagę jeszcze prace rehabilitanta ale zdecydowanie wolę masaż
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-12, 17:49   kurs masaz tajski

dobrze jest zrobic co najmniej licencjat.

niektorzy w czasie studiow robia tez technika masazyste, wieczorowo czy dziennie
 
     
Michał203 

Wiek: 30
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Wielgus
Wysłany: 2011-04-12, 19:42   

Licencjat jak dobrze rozumiem z fizjoterapii tak?? A "technika masażystę" to jak bo nie kojarzę?? (wiem ze pewnie to banalne pytania ale wolę się upewnić)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-12, 20:40   kurs masaz tajski

tak, licencjat z fizjoterapii. Mozna go robic rowniez zaocznie. Technik masazysta jest policealny, nie jest konieczna matura, trwa 2 lata.

moze przeczytaj tez inne watki na forum, np

Szkoły masażu
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=55

Kursy, Studium czy Studia. Proszę o opinie
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=153

i wiele innych, rowniez w podforum ogolnym
 
     
Ilocko 

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-04-13, 19:50   Re: kurs masaz tajski

w jakim miescie? poniewaz moze byc kilku nauczycieli w tej samej szkole, to zapodaj co najmniej imie.

za skrypt odpowiedzialny jest z reguly nauczyciel, zwroc mu uwage, zeby dopracowal. Powinny byc tam odnosniki do zrodel, ktore dalej mozna czytac.


--- W warszawie, instruktor ma na imię Paweł, a skrypt niestety przygotowany przez organizatora, a nie prowadzącego, bez zalecanej literatury uzupełniającej.
 
     
fizjo82man 

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-05-15, 18:51   Technika Nerwowo-Mięśniowa, Masaż Indiński

Kurs odbędzie się 25-26 czerwca 2011 r. w Częstochowie, Al. NMP 14, łączny koszt uczestnictwa 300 zł, uczestnicy otrzymują certyfikat zgodny z wymogami MEN.
Szczegółowe informacje pod adresem e-mail: pasza@autograf.pl lub 669755300
Dla "forumowiczów" zniżka 10%
 
     
fizjo82man 

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: 2011-05-17, 20:27   Techniki Harmoniczne Wg. E. Ledermana

Kurs prowadzony przez mgr Zdzisława Drobnera M. C.
Szkolenie odbędzie się w Częstochowie (AL. NMP 14) 2-3 lipca 2011r., cena 350 zł. Wszelkie informacje u organizatora - Paweł Skoczewski, pod numerem 669755300 lub pasza@autograf.pl
Dla forumowiczów zniżka 10%
 
     
kinia1988_20

Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-05-25, 21:39   

witam czy ktos moze wie gdzie można zrobić kurs masażu antycellulitowego w warszawie
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-05-25, 21:51   kurs masaz tajski

Ilocko napisał/a:
W warszawie, instruktor ma na imię Paweł

ze strony ze spisem ichnich nauczycieli wynika, ze pawel juz tam nie pracuje, czyli jest spora wymiana kadry.

rowniez wynika, ze niektorzy nauczyciele prowadza cos 10 roznych technik, a nawet ten sam kurs prowadzony przez jednego nauczyciela odbywa sie w tym samym czasie w 5 miastach, a terminy sa przesuwane systematycznie na odleglejsze. Cos mi tu bardzo nie gra.

skonczy sie, jak bylo tu i na sasiednich watkach wspomniane, na wplatach zaliczek i na czekaniu miesiacami na zebranie sie grupy, bez mozliwosci wycofania sie z kursu, bo po podpisanej umowie.
 
     
AxelWhaitZZZ

Wiek: 34
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2011-06-09, 15:06   Kursy Masażu

Siemanko wszystkim :P mam pytanie związane z kursami jakie mniej więcej robić jakie ceny są tych kursów ? i dodam jestem z okolic Rzeszowa wiec jeżeli ktoś jest z okolic proszę o napisanie mi gdzie takie kursy są itp z góry dziękuje :)
 
     
adagiomj 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-06-14, 17:28   Masaż Muungano* nowy wymiar holistycznej terapii

„ Masaz Muungano* ”

Nowy, niespotkany do dziś punkt widzenia na Świat Masażu, oparty na mocy i magii scalenia.
Masaż relaksacyjny połączony z Masażem tkanek głębokich.
Pasja połączona z doświadczeniem.
Dwoje Masażystów.
Dwa Światy !

Masaż wykonywany przez dwoje Masażystów w jednym momencie, obejmujący całe ciało. Inspirowany esencją najlepszych elementów, wybranych z kilku rodzajów Masażu. Jego celem jest indywidualna walka z nieuniknionym w dzisiejszym trybie życia codziennego stresem oraz likwidacja objawów wynikających z jego nadmiaru. Może pełnić rolę zarówno przygotowania do okresu wzmożonej pracy jak i regeneracji po jego zakończeniu. Wyróżniają go takie elementy jak niesamowity przebieg, zastosowane w nim techniki, klimat panujący w trakcie, nastawienie na kreatywność co wręcz zmusza do jego niekończącego się rozwoju, dając jednocześnie możliwość dostosowania go do aktualnych potrzeb. Przeznaczony jest również dla osób ceniących w Masażu kreatywność idącą w parze z pasją doprowadzając do oczekiwanego efektu.

„ Masaz Muungano* ”
Nowy wymiar holistycznego podejścia.


*Muungano - scalenie ( jęz. Swahili )
Szczegółowe informacje i zapisy na terenie całego kraju:
adam.puda@gmail.com
Dla forumowiczów 20% zniżki!!!
 
 
     
annagrzedzka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 12:22   kurs masaz tajski

hej, tak jak tu jakaś koleżanka wcześniej pisała znalazłam bardzo fajny kurs masażu, mi się podobało i naprawdę czuję, że wiele z niego wyniosłam, da się nauczyć naprawdę sporo tylko trzeba chcieć! no i bardzo fajny prowadzący kursu, spokojnie można o wszystko zapytać i liczyć na indywidualne podejście. grupy też niewielkie, co jest super.
o tutaj można poczytać

[massagewarsaw - link usuniety]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB