Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż za granicą - co się dzieje w środowisku na świecie
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-26, 23:29   Masaż za granicą - co się dzieje w środowisku na świecie

dzisiejszy artykul z gazety o masazystach w Korei - zamiast sie zorganizowac w jeden zwiazek zawodowy, to masazysci widomi i niewidomi zwalczaja sie.

http://wiadomosci.gazeta...._niewidomy.html

Chcesz być masażystą w Korei? Musisz być niewidomy
Choe Sang-Hun

W Korei Południowej trwa spór między niewidomymi masażystami, którzy mają monopol na wykonywanie tego zawodu, i widomymi masażystami, którzy pracują na czarno i domagają się legalizacji ich pracy. W wyniku protestów zginęły już trzy osoby, a rząd zmienia stanowisko w zależności od nastroju.

Zanim w 2005 roku u Lee Hye-gyeong zdiagnozowano jaskrę, utraciła ona już w znacznym stopniu wzrok. Dzisiaj Lee, była sprzedawczyni, widzi tylko bezkształtne, barwne plamy, kiedy próbuje rękami wymacać drogę wśród tłumu kłębiącego się w Seulskim metrze.

Od półtora roku dojazd do pracy jest dla niej częścią codziennej rutyny. Wstaje o 5.30, szykuje śniadanie dla męża i dwóch nastoletnich synów, po czym wsiada do metra dowożącego ją do państwowej szkoły. Tam 42-letnia Lee przygotowuje się do jedynego zawodu, który przez ostatnie stulecie był zarezerwowany wyłącznie dla osób prawnie uznanych za niewidome - masażystki.

Jednak ostatnio zaczęła się obawiać, że perspektywy podjęcia przez nią nowej pracy są zagrożone. Ludzie widzący, którzy praktykują, ale nie posiadają licencji, zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego Korei Południowej przepisy umożliwiające zostanie profesjonalnymi masażystami tylko osobom oficjalnie uznanym za niewidome. Uważają, że regulacje te ograniczają ich prawo do zatrudnienia.

Emocje są silne po obu stronach. W związku z protestami związanymi z utrzymaniem ograniczeń dotyczących wykonywania zawodu, zmarły już trzy osoby.

Lee martwi się, że prawo może ulec zmianie, przez co jej szanse na pracę spadną: - Masaż jest jedyną rzeczą, jaką my - niewidzący - możemy robić. W imię wolnej konkurencji chcą nam odebrać prawo do przetrwania.

Masaż legalny i nielegalny

Pomysł, by zarezerwować rolę masażystów dla niewidomych, przywieźli do Korei w 1913 roku japońscy kolonialiści. Zakaz wykonywania tego zawodu przez osoby widzące został zniesiony przez amerykański rząd wojskowy w 1946 roku, ale w 1963 wprowadzono go ponownie. W państwie, w którym uprzedzenia i brak wsparcia prawnego przez lata ograniczały możliwości niepełnosprawnych, niewidomi żarliwie bronili zdobytej wyłączności.

W około 1000 południowokoreańskich salonów masażu pracuje około 7 100 osób oficjalnie uznanych za niewidome i są to jedyni legalnie zarejestrowani masażyści w kraju. Mają jednak trudności ze sprostaniem popytowi, więc powstają dziesiątki tysięcy tzw. centrów masażu sportowego, salonów pielęgnacji skóry, zakładów fryzjerskich i łaźni publicznych, zatrudniających widzących, lecz nielegalnych masażystów. Ich liczbę szacuje się na 150 do 700 tys.

Masażystów ze zdrowym wzrokiem zatrudniają drużyny sportowe reprezentacji narodowej. Podczas azjatyckiego kryzysu gospodarczego w późnych latach 90. rząd oferował darmowe kursy masażu dla bezrobotnych, niezależnie od stanu ich wzroku. - Każda panna młoda przed ślubem otrzymuje masaż całego ciała, prawie zawsze wykonywany przez masażystów bez licencji - mówi Park Yoon-soo, prezes Stowarzyszenia Koreańskich Masażystów, prowadzącego kampanię prawną na rzecz zlikwidowania obowiązujących restrykcji. - To pokazuje, jak absurdalne jest prawo.

Członkowie stowarzyszenia Parka, reprezentującego 120 tys. nielicencjonowanych masażystów, działają otwarcie, jawnie łamiąc prawo. Jego biuro posiada wciąż rosnącą bazę danych osób oskarżonych o praktykowanie bez zezwolenia. Na ludzi tych zazwyczaj nakładane są grzywny w wysokości odpowiadającej 450-4 500 dolarów, chociaż kodeks karny przewiduje za taką działalność do 3 lat więzienia.

- Serce mi pęka, kiedy myślę, że to co robię codziennie, co uważam za swoje powołanie, jest przestępstwem - mówi Park, którego silne palce, w ciągu ostatnich 25 lat, ugniatały plecy wielu polityków i gwiazd. - Nie chcemy ukraść pracy niewidomym. Chcemy tylko dzielić z nimi rynek. Chcemy żyć jak normalni obywatele, a nie jak kryminaliści.

Monopol na masaż

Konstytucja Korei Południowej gwarantuje ludziom wolność wyboru wykonywanego zawodu, ale jednocześnie wymaga od państwa, by chroniło niepełnosprawnych. Te dwie zasady zderzyły się w 2003 roku, gdy widzący masażyści zaskarżyli zakaz do Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy sąd utrzymał obowiązujące restrykcje.

Jednak w 2006 roku nowy trybunał wydał korzystne dla widzących orzeczenie mówiące, że ograniczanie dostępności zawodu za pomocą dyrektywy rządowej - zakaz nie był wtedy formalnie obowiązującym prawem - jest "nad wyraz" dyskryminujące.

Wywołało to wielotygodniowe protesty niewidomych masażystów. Zdarzały się przypadki skakania z budynków lub rzucania się pod pociągi metra. Zginęły dwie osoby. Seulska policja wyławiała z rzeki Han niewidomych aktywistów, którzy skakali z mostu, by bronić swojej sprawy. Protesty trwały tak długo, aż Zgromadzenie Narodowe usankcjonowało monopol na zawód masażysty.

Wtedy, w odpowiedzi na nowe prawo, wybuchły protesty osób widzących. Jeden z aktywistów popełnił samobójstwo skacząc z tego samego mostu. Najnowszy pozew do Trybunału Konstytucyjnego - o zniesienie przepisów z 2006 roku - złożyło ponad 7 300 widzących masażystów.

Wcześniej w tym miesiącu niewidomi znowu skakali z mostu na rzece Han, tym razem w proteście przeciwko rządowej propozycji, aby udzielić licencji na wykonywanie masaży także specjalistom z salonów pielęgnacji skóry. Protestujący żądali, by ich pracownicy byli uprawnieni tylko do masowania głów i stóp, pozostawiając resztę ciała niewidomym.

Niewidomi w Korei

Ogólnie rzecz biorąc, warunki życia osób niepełnosprawnych w Korei Południowej uległy w ciągu paru ostatnich lat poprawie. Metro i budynki stają się dla nich łatwiej dostępne. Przedsiębiorstwom zatrudniającym inwalidów przysługują zniżki podatkowe.

Jednak niepełnosprawni uważają, że wciąż jeszcze pozostaje wiele do zrobienia. Jest zbyt mało autobusów przystosowanych do przewozu osób na wózkach, a ludzie używający lasek i wózków często skarżą się, że taksówki nie chcą zatrzymywać się na ich wezwanie.

Niektórzy niewidomi czują się bezustannie napiętnowani przez społeczeństwo. - Wielu z nas nie chodzi na zakończenie roku szkolnego w obawie, że dzieci będą się nas wstydzić - mówi Lee Gyu-song, sekretarz generalny Koreańskiego Stowarzyszenia Masażystów.

Ostatnio niewidomy masażysta Dong Seong-geun samotnie pikietował budynek Trybunału Konstytucyjnego.

- Mam na utrzymaniu żonę i dwoje dzieci - mówił. - Jeżeli stracę pracę, będę musiał żebrać na ulicy. Jak można porównywać odbieranie niewidomym jedynej dostępnej dla nich pracy z odebraniem jednego z możliwych zajęć ludziom widzącym, którzy mogą wybierać spośród setek ofert zatrudnienia?

Z kolei widzący masażyści argumentują, że prawo ogranicza niewidomych poprzez skazywanie ich na wykonywanie jednego tylko zawodu.

- Ludzie niewidomi muszą zrozumieć, że trzymając się kurczowo jednego przywileju łaskawie przyznanego im przez rząd, w rzeczywistości odbierają sobie możliwość osiągnięcia dobrobytu - tłumaczy Kim Myong-bo, widzący masażysta.

Źródło: New York Times
  
 
     
Linki sponsorowane
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2008-09-27, 16:05   

Taż u nas do niedawna było to samo przecież!! Jeszcze kilka lat temu w wykazie zawodów MEN przy określeniu "technik masażysta" była gwiazdka a na dole komentarz "zawód zastrzeżony dla inwalidów wzroku". I szkolono ich praktycznie tylko w Krakowie na 10 stycznia (dziś Królewska), w Bydgoszczy i w Laskach (chyba tylko tam).
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-27, 16:51   masaz warszawa

przy okazji dyskusji o korei dobrze sie dowiedziec czegos ciekawego o polsce.

dla nas to juz historia, biurokratyczny przezytek, nie slyszalem tez, zeby ktos skakal z mostow, z budynkow czy pod pociagi - dla nich (koreanczykow) to terazniejszosc i niepewna przyszlosc, jak sie skonczy ten nieszczesny konflikt, bo rzadowi jakby nie zalezalo na jego zalogodzeniu.

Zdecydowanie prawo nie przystaje do rzeczywistosci - na jednego "legalnego" masazyste (jest ich 7100) moze byc nawet ponad 100 masazystow "nielegalnych". Jest pewne, ze 7100 masazystow nie wystarcza na zapewnienie poziomu uslug w 50 milionowym spoleczenstwie, w dodatku w spoleczenstwie przywiazanym do masazu, z dluga tradycja leczenia metodami naturalnymi.

Instytucje rzadowe i spoleczne (wlaczajac oba stowarzyszenia masazystow) powinny prowadzic kampanie uswiadamiajaca przeciwko uprzedzeniom kulturowym i dyskryminowaniu niewidomych i niepelnosprawnych.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-10-31, 01:14   masaz warszawa

w finale niewidomi 1 - widzacy 0

w ofiarach - 3 niewidomych i 1 widomy, ale mozna sie obawiac, ze to zaslepienie moze jeszcze trwac u przegranych i moze byc co najmniej remis albo zalosna przewaga widomych.

swoja droga, to cyfry w kazdym z tych i poprzednich artykulach sa od sasa do lasa, rozniace sie miedzy soba wielokrotnie.

trybunal konstytucyjny korei utrzymal monopol niewidzacych na legalne wykonywanie masazu.

http://news.yahoo.com/s/n...gfnyp8ogPftiBIF

http://www.koreatimes.co..../117_33572.html

http://www.straitstimes.c...ory_296487.html
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-15, 04:41   masaz warszawa

taki cyrk pewnie tylko tylko w USA - niezadowolony z masazu pacjent podaje sie za gline, zakuwa w kajdanki masazystke i odbiera swoje pieniadze.

Ta uwalnia sie z kajdanek, wybiega z gabinetu na ulice z podszytym glina w poscigu - zostaje on aresztowany przez przypadkowo przechodzacych nie-podszytych gliniarzy.

Jest oskarzony o rabunek i podszywanie sie pod gline - pare dobrych lat pod cela.

http://news.stv.tv/entertainment/39844-massage-cop

A dissatisfied massage parlour customer's revenge backfired and he was arrested after chasing a masseuse down the street.

Salvador Solis, 40, felt he didn't receive the service he had paid for at the parlour in Texas, US after he handed over $60 for a massage. Solis was massaged but then requested a sex act from the masseuse.

The lady in question says she refused and Solis pulled out badge, claiming he was a policeman, and handcuffed her and took his money back. The masseuse managed to break free of the cuffs and fled the building, but Solis gave chase.

Two nearby police officers saw the woman running and screaming and promptly arrested Solis. He now stands charged of robbery and impersonating a police officer.
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-11-15, 21:58   

USA to ogolnie zakrecony naród :) tam pewnie masażyscie mozna by bylo zrobic sprawe o jakas naprawde głupią rzecz :) ze oliwka byla za śliska :P i komus to na psychice zostalo :) wazne zeby to udowodnic :P


Ale nie ma co :) masaz z tego co slyszałem od znajomych i rodziny ceni sie tam :) i te napiwki :)
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-21, 16:42   

A dlaczego by nie? Może lepiej taka skrajność niz bezkarne pozostawianie w Polsce pacjentów ze siniakami, popekanymi naczynkami bo tak ma być. Nie wspominając o uczestnictwie w weekendowym kursie dającym podstawy masażu :cry:

USA to kolego nie naród tylko kraj. Kraj w którym jest zlepek przeróżnych narodów no i dlatego min jest tak wiele prawnych regulacji. Masażysta w fektycznie CTM lub MT, wymaga odpowiedniego przygotowania i jest bardzo prestiżowym zawodem. Oczywiście są wyjątki, ale ten zawód traktuje się z nalezytym szacunkiem.

We współpracy środowisk nie ma mowy np o plagiatowaniu artykułów, ściaganiu pomysłów innych czy wstawianiu nieautoryzowanych artykułów.

Pamiętam w szkole bodaj dwa dni rozmawialiśmy o prawie, przepisach itd, u nas młodzież po kursie zresztą po studiach podobnie, nie ma pojęc`ia jak się rejestruje firmę.

Byłem, widziałem i jeśli chodzi o stronę prawną mam do wielu amerykańskich ustaleń głęgoki szacunek, min do tego jak funklcjonuja stowarzyszenia.

Najdziwniejsze że nie mam pojęcia co miałoby oznaczać pojęcie"wolnaamerykanka" :cry:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-21, 18:20   masaz warszawa

artykul nie jest o dziwnych czy slusznych prawach w usa, sa one inne niz w polsce i specyficzne dla tego kraju - ale o przypadku zlamania prawa, ktorego nie moge sobie wyobrazic w europie (podszyty gliniarz zakuwa w kajdanki masazystke i odbiera pieniadze -to fabula jak z westernu).

Paradoksem jest, ze w kraju, gdzie istnieja szczegolowe prawa regulace masaz poprzez licencje stanowe, dochodzi do jego nagminnego omijania i lamania - wystarczy poczytac naglowki doniesien prasowych dotyczacych masazu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-23, 01:20   masaz warszawa

slowaccy studenci medycyny beda sie uczyc tradycyjnej medycyny chinskiej:

Slovak health minister wants China and Slovakia Co-operating in Traditional Medicine
November 20, 2008.
Slovak health minister Richard Rasi, taking part in the official visit to Beijing headed by Slovak Parliamentary Chairman Pavol Paska, met Chinese Deputy Health Minister Liu Qian on Thursday to discuss further liaison between the respective healthcare systems of China and Slovakia.

"We'd like to support the communication, development, exchange of experts and information in the field of the traditional Chinese medicine," Rasi described as main talking point of the meeting.

Interested doctors and medical students should have the opportunity to learn about these areas, Rasi said, and he offered to educate Chinese medical students at Slovak universities.
http://www.sktoday.com/co...tional-medicine
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-23, 01:28   masaz warszawa

refleksologia jest w 93% skuteczna na 78 schorzen fizycznych i psychicznych - analiza 168 badan z 23 krajow.

Study Finds Reflexology 93% Effective
Reflexology is 93% effective in its application to 78 physical and mental conditions. This finding comes from a year-long analysis of 168 studies from twenty-three countries. The analysis is the focus of the newly released Evidence-Based Reflexology Series by Barbara and Kevin Kunz. effective in eradicating or reducing the intensity and duration of phantom limb pain.
touched during treatment in a safe non-intrusive/abusive manner.

Albuquerque, NM (PRWEB) November 19, 2008 -- Reflexology is 93% effective in its application to 78 physical and mental conditions. This finding comes from a year-long analysis of 168 studies from twenty-three countries. The analysis is the focus of the newly released Evidence-Based Reflexology Series by Barbara and Kevin Kunz. The key to success with reflexology, as documented by Kunz and Kunz, is the frequency and duration with which it is applied. Evidence-Based Reflexology presents both results and how much technique application has been found to positively impact physical and mental conditions.

This breakthrough study by Kunz & Kunz documents research-based evidence sufficient to state that: Reflexology can be an effective complement in the treatment of certain conditions. Research demonstrates reflexology's measurable effects and how they can be adjusted to suit the situation. With the appropriate amount of reflexology work, specific physical and mental conditions can be positively effected. In addition, physiologic measures that indicate an organ's normal functioning can be positively impacted. Also studies support some of reflexology's basic premises. Four fMRI (functional Magnetic Resonance Imaging) studies show that reflexology work applied to a reflex area of the foot impacts a part of the brain appropriate to the reflex area.

Evidence-Based Reflexology examines reflexology research documenting how long and how often technique is applied to obtain specific results. This is important to:


the consumer who wants to know how to make decisions about reflexology when buying services, serving as a care giver or using it as a self-help strategy
the reflexology professional who seeks to provide accuracy about the efficacy of reflexology as well as the number of sessions needed to achieve clients' goals.
the health professional who utilizes evidence-based information to work with patients
the researcher who needs a starting point for a reflexology investigation such as in making decisions about frequency and duration necessary to achieve health benefits
the decision maker who determines where health-care dollars are spent.
As documented in the Kunz & Kunz work, evidence from research supports the use of reflexology to pursue what has been described by the National Council of Complementary and Alternative Medicine of the NIH as a set of "master health goals: "enhance physical and mental health and wellness manage pain and other symptoms, disabilities, and functional impairment have a significant impact on a specific disease or disorder prevent disease and empower individuals to take responsibility for their health reduce selected health problems of specific populations.

Evidence-Based Reflexology provides research detailing results in addressing health goals as well as the frequency and duration with which technique is successfully applied. Such dosing information provides a research-based indication of how much reflexology work correlates with success. Both in real time as reflexology is applied and over the course of multiple sessions, changes take place to meet health goals. From the premature infant to the elderly and all ages in between, reflexology successfully addresses a wide span of conditions. For someone facing a health challenge or seeking wellness, Evidence-Based Reflexology gives some perspective about what to expect from reflexology work.

Cutting edge technologies validate the impact of reflexology on physical and mental health as well as wellness. Research reported in Evidence-Based Reflexology includes studies utilizing: EEG, ECG, Doppler sonogram, and fMRI as well as physiologic measures of blood pressure, pulse rate, cholesterol, cortisol, serotonin, free radicals and other indicators. Such evidence shows how reflexology works to achieve its results, making known to reflexology's users that something very real happens as reflexology is applied. And, the research evidence makes known how long it may take to see results.

Pain reduction is a significant result of reflexology work. Kunz and Kunz's assessment of twenty- seven studies shows positive outcomes for reflexology work ranging from "significant difference in "pain to "reduction in" pain to specific results such as "effective in eradicating or reducing the intensity and duration of phantom limb pain." Pain is reduced in: real time for mothers during delivery; a single reflexology session for healthy volunteers, cancer patients and kidney stone sufferers; an 8-week program for senior citizens; and a 30-week program for amputees experiencing phantom limb pain. Times vary across a broad range of individuals of all ages and health states: menstruating women, nursing home residents with dementia, cancer patients, lower back pain sufferers, and individuals with pain resulting from surgery.


Evidence-Based Reflexology shows that individuals can be empowered to participate in their own wellness through self-help use of reflexology work. Reflexology research shows successful self help use: Improved sleep for female nurses (40 minutes twice per week for 4 weeks); improvements in sleep and mood as well as lessened aches and pains for mothers staying with their hospitalized children (unknown time); lessened pain for sinusitis sufferers and phantom limb amputees(weekly for 6 weeks); a significant difference in depression, perceived stress, systolic blood pressure and natural-killer cells for middle-aged women (daily for 6 weeks); lessened daytime sleepiness, reduction in pain and improved control over falls for senior citizens (45 minutes 3 times a week for 8 weeks); and a lowering of nausea and vomiting for cancer patients undergoing chemotherapy (three times daily for 20-30 minutes).

Reflexology research shows that reflexology aids the mentally ill, providing needed benefits unique to reflexology work. Mental health workers report that reflexology work furnishes many advantages including facilitating communication and allowing for the client to be "touched during treatment in a safe non-intrusive/abusive manner." Kunz and Kunz note that specific groups benefitting from reflexology work include: Aggressive and anti-social children; Autistic children; Individuals in need of emotional support; Mentally ill individuals with severe and enduring schizophrenia and obsessive-compulsive disorder; and victims of post traumatic stress syndrome. Sessions were applied weekly over a 6 week to 15 week period. Ten studies show reduction in anxiety. Effects were achieved with a single session of 30 to 60 minutes and from one, two or three times weekly up to nine weeks. Ten demonstrate a lessening of depression or improvement in mood. Individuals impacted by reflexology work range across all age groups from children to the middle-ages to senior citizens.

Fourteen studies from seven countries demonstrate the impact of reflexology on cancer patients. Evidence-Based Reflexology details effects including: decrease in anxiety and depression; alleviation of fatigue; relief from tension; feelings of comfort and improved well-being; improved quality of life; and alleviation of post-operative pain and anxiety. Further studies demonstrate improvement over responses to chemotherapy and radiotherapy: decrease in nausea, vomiting, and fatigue; significant difference in diastolic blood pressure, pulse rate, general fatigue, mood status, and foot fatigue; and significantly lower degree of fatigue, anxiety and mood state. Duration and frequency of technique application varied from one time sessions of 10 to 40 minutes to five session over 5 days to 30 minute sessions 3 times a week for 4 weeks.

For special populations, research cited by Kunz and Kunz shows that reflexology makes a difference. For women giving birth, pain and labor times are reduced. Anxiety and depression are reduced for postpartum women. For those receiving hemodialysis, reflexology work improves the kidney's functions with changes in physiologic measures: an increase in red blood cells (to combat anemia concerns), increase in lymphocytes (to help fight infection), and enhances disposal of waste products. For those with diabetes, research shows that reflexology work reduces physiologic measures for diabetics and is an effective treatment for type II diabetes mellitus. Neuropathy and blood flow to the feet are also improved.

http://www.prweb.com/rele...rweb1631614.htm
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-23, 01:35   

swiatowa organizacja zdrowia WHO promuje chinski model integracji medycyny naturalnej:

WHO Promotes Chinese Model for Integrating Traditional Medicine
By Daniel Schearf
Beijing
17 November 2008

WHO Chinese Medicine report - Download (WM)
WHO Chinese Medicine report - Watch (WM)


The World Health Organization says traditional medicines are an effective treatment for modern illnesses and should be integrated into primary health care. The head of the WHO says China, where herbal remedies are prescribed alongside western medicine, is a good model to follow. But as Daniel Schearf reports from Beijing, there are still concerns about the effectiveness and safety of traditional medicines.


An assortment of Chinese herbs used for medicinal purposes
Chinese traditional medicine has been practiced for over two thousand years. It is used to treat everything from the common cold to cancer.

Its holistic approach of herbal remedies, diet, and exercise is gaining popularity in the West.

Now the head of the World Health Organization, Margaret Chan, says the ancient remedies should be used together with western medicine to treat modern disease.

"The two systems of traditional and western medicine need not clash," Chan said. "Within the context of primary health care they can blend together in beneficial harmony, using the best features of each system and compensating for certain weakness in each."

Chan spoke in Beijing at the WHO's first-ever conference promoting traditional medicine.

The WHO says traditional medicines have fewer side effects than western drugs and can be a cheap, effective treatment for common illnesses such as diarrhea and malaria.


Margaret Chan
Chan says traditional medicine can also help prevent so-called modern lifestyle diseases such as diabetes, heart disease and mental disorders.

She says China, where doctors prescribe both medicines, sets a good example. But she warns that not all traditional medicines meet scientific and safety standards.

"Many traditional medicines have an inadequate evidence base when measured by these standards," Chan stated. "Tests for quality and standards for production tend to be less vigorous and controlled. Products may escape the strict regulations set up to ensure safety. Practitioners may not be certified or licensed."

Herbal medicines have long been a focus of research to incorporate their active ingredients into western drugs.

But the herbal medicine market is now worth billions and too many are being sold without a clear understanding of their ingredients or how they work.


Robbie Parkman
Pediatrician Robbie Parkman, who was in Beijing for the summer Olympics, says that has doctors like him concerned.

"I think the holistic part is fine. I think the active ingredient part could be made better," Parkman said. "Because I'm just worried that even if something is working, that you're not going to consistently treat people."

The WHO says integrating traditional medicines into modern health care would encourage scientific research and oversight and ensure they are used safely and effectively.

Wang Qi is a professor at Beijing University of Chinese Medicine. He says the biggest challenge to promoting traditional Chinese medicine abroad is scientifically proving it works.

"Science can gradually resolve this issue," Wang said. "For us ordinary people, the most important thing is effectiveness. As long as there is a benefit, it is good."

http://www.voanews.com/en...11-17-voa26.cfm
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-24, 13:05   

W wielu krajach łamie się prawo i to niestety z wielu powodów, ale raczej warto skupić się na pozytywnych informacjach, niz szperać i wyszukiwać copikantniejsze nowinki w stylu złapali masazystę w USA, czy masaż wężami.

Swoją drogą ciekawe co zrobiłby masażysta praktykujący po hotelach - bez zgłoszonej firmy - jesli klientem okazałby się np. policjant :wink:

To w sumie nic nie wnosi, ale nauka tradycyjnej medycyny chińskiej tak, to ciekawy temat.

Z drugiej strony szkoda że nie pisze się w doniesieniach prasowych jak mocno chińczycy i japończycy są zainteresowani masażem klasycznym i pochodnymi.

Dla chińczyków np. masaż segmentarny to taka sama czarna magia jak dla nas np Tui-na.
Powodzenia.

Swoją droga masz jakieś ciekawe materiały na temat klinicznych badań nad masażem tajskim. Pierwsze lody w środowisku medycznym przełamane, warto więc promować masaż tajki i pod tym kątem.

pozdrawiam Piotr
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-11-25, 08:11   masaz warszawa

jest tylko bardzo niewiele doniesien prasowych, po angielsku czy po polsku, o masazu (zdecydowana wiekszosc to niestety doniesienia sensacyjne albo wiadomosci bardzo lokalne i kryptoreklama, np w jakims gabinecie wprowadzona taki to oto nowy zabieg). Mozliwe, ze w innych jezykach (japonski, chinski, tajski) tych doniesien jest wiecej i ze sa ciekawsze.

a o klinicznych badaniach nad masazem tajskim:

RANDOMIZED CONTROLLED COMPARATIVE STUDY Effects of traditional Thai massage versus joint mobilization on substance P and pain perception in patients with non-specific low back pain
Losowe kontrolowane badanie porownawcze wplywu masazu tajskiego w porownaniu z mobilizacja stawow na substancje P i odczuwanie bolu u pacjentow z nieokreslonym bolem plecow - wykazalo przewage nieznaczna masazu tajskiego nad zabiegiem mobilizacji stawow

http://www.sciencedirect....fe19b40bc43f8f1

Although both Traditional Thai Massage (TTM) and joint mobilization have been practiced in Thailand to reduce musculoskeletal pain, a comparative study of these in relieving pain is not been found in the literature. The purpose of this study was to examine the immediate effects of TTM versus joint mobilization on substance P and pain perception in patients with non-specific low back pain. Sixty-seven adults with non-specific low back pain were randomly assigned to receive either TTM (35 people) or joint mobilization (32 people). The duration of each treatment was 10 min. The levels of substance P in saliva and a visual analog scale (VAS) were measured before and 5 min after each treatment. Paired t-test was used to compare outcome variables at baseline with outcome measures 5 min after each treatment. An analysis of covariance (ANCOVA) was performed to compare the difference between groups. Both groups showed a decrease in the level of substance P after treatment when compared with levels pre-treatment (73.86±62.31 pg/ml versus 50.43±64.39 pg/ml in TTM and 80.61±85.26 pg/ml versus 56.27±72.77 pg/ml in joint mobilization; p=0.019 and 0.006; 95%CI: 4.03–42.82 and 7.48–41.19, respectively). Additionally, there was a marked decrease in VAS after treatment in both groups (4.22±1.98 versus 2.45±1.75 in Thai massage and 4.35±1.71 versus 3.39±1.66 in joint mobilization; p=0.000 and 0.002, 95%CI: 1.12–2.40 and 0.37–1.55, respectively). There was no significant difference in the substance P level after treatment between the two groups. However, the VAS pain score was slightly different between the groups after treatment (0.88; 95% CI: 0.16–1.59; p=0.017), where the TTM group reported less pain than the joint mobilization group (2.48±0.25 versus 3.36±0.25 VAS, respectively). Both TTM and joint mobilization can relieve pain in patients with non-specific low back pain. However, TTM yields slightly more beneficial effects than joint mobilization.

(opis i ilustracje wykonanych technik mozna obejrzec w dziale Figures/Tables)


COMPARATIVE STUDY Effectiveness of traditional Thai massage versus Swedish massage among patients with back pain associated with myofascial trigger points
Studium porownawcze efektywnosci masazu tajskiego i masazu klasycznego wsrod pacjentow z bolem plecow zwiazanym z powieziowymi triger points - wykazalo taka sama efektywnosc obu technik

http://www.sciencedirect....f55e99ddd03b2c3

A comparative study of Thai massage and Swedish massage relative to physiological and psychological measures
Badanie porownawcze masazu tajskiego z masazem klasycznym w stosunku do zmian fizjologicznych i psychologicznych - nie wykazalo roznicy miedzy tymi technikami

http://www.sciencedirect....2a62e54c68d19f0


The Effect of Foot Massage with Biofeedback: A Pilot Study to Enhance Health Promotion
Efekty tajskiego masazu stop: Badanie pilotarzowe promujace zdrowy styl zycia - pozytywny wplyw zabiegow pielegniarskich na zdrowie pacjentow w podeszlym wieku

http://www3.interscience....771563/abstract

Chronic pain: a case for using an integration model
Bol chroniczny: argument za uzyciem modelu integracyjnego

http://www.sciencedirect....c64e2e14908c453

(opis i ilustracje wykonanych technik mozna obejrzec w dziale Figures/Tables)
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-26, 14:50   

No i właśnie o takie artykuły chodzi. Choc pamietaj - Janek - że z językiem ang. u wielu raczej ciężko. :wink: To własnie, badania, artykuły, nawet skromne podsumowania jakichkolwiek projektów pokazują powagę tego zawodu. Na świecie jest tysiące poważnych padań i także artykułów na temat masazu, metod bodywork czy fizjoterapii, zarówno w tzw. zachodniam jak i wschodnim kanonie masażu.

Swoja droga wystarczy sięgnąć do Historii masazu w zarysie L. Magiery, tam jest trochę na temat badań, prac mgr i dokt, publikacji, na temat masażu i fizjo.

Pozdrawiam, powodzenia Piotr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB