Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż niemowlęcia i dziecka
Autor Wiadomość
fizjo

Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 128
Wysłany: 2013-12-20, 20:41   Masaż niemowlęcia i dziecka

Nie ulega wątpliwości, iż niemowlę, które jest tulone i głaskane, staje się spokojniejsze, czuje się bezpiecznie i rozwija się prawidłowo. Jednak zanim przejdziemy do masażu dziecka, musimy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, wcześniej przez co najmniej godzinę powinniśmy zająć się dzieckiem, poświęcić mu wiele uwagi, by poczuło się komfortowo. Oczywiście, pokój, w którym będziemy wykonywać zabieg, powinien być ciepły, szczególnie gdy chcemy rozebrać dziecko. Ponadto, należy wyłączyć radio czy telewizor oraz telefon.

Na uwagę zasługuje fakt, iż niemowlę powinno leżeć na przewijaku lub na kocyku na podłodze. Nie każdy też wie o tym, że masaż możemy przeprowadzać w trakcie kąpieli lub zmiany pieluszki czy ubrania. Ale na pewno musimy z niego zrezygnować, kiedy maluch jest po jedzeniu, chory lub dopiero zaszczepiony. Nie powinno się go też wykonywać, gdy niemowlę śpi lub płacze. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas masażu warto utrzymywać kontakt wzrokowy z dzieckiem, o ile to możliwe i nigdy nie wykonywać go na siłę, jeżeli dziecko źle reaguje na niego, należy go natychmiast zaprzestać. Poza tym, należy się uśmiechać do malucha i kiedy chce zmienić pozycję, należy mu na to pozwolić i później powrócić do masażu pominiętych partii ciała.

Trzeba wspomnieć o tym, że masaż niemowlaka zaczynamy od stóp i nóg, jeżeli maluch jest zadowolony i nie stawia oporu, możemy przejść do brzucha, klatki piersiowej, dłoni, rąk, twarzy oraz pleców. Niektórzy specjaliści preferują też odwrotną kolejność masażu, czyli proponują zacząć go od głowy i stopniowo przechodzić do kolejnych partii ciała, zakończywszy na stopach. Musimy też zaznaczyć, iż masaż malucha powinien być delikatny, ale nie może przypominać łaskotania. Na uwagę zasługuje fakt, że masować należy od centrum do zewnątrz i nie ma znaczenia ilość wykonywanych ruchów. Natomiast najważniejsze jest to, jak dziecko na niego reaguje. Możemy też wykorzystać olej jadalny lub oliwę z oliwek podczas masowania malucha, dzięki czemu będzie on jeszcze bardziej rozluźniony. Z pewnością, o wiele łatwiej jest przeprowadzić masaż starszych dzieci, ponieważ mogą one same nam powiedzieć czy nie uciskamy za mocno, czy się im podoba i czy chcą, aby dalej go wykonywać.

Na końcu należy podkreślić, iż regularny masaż dziecka cudownie wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Otóż, ogranicza on wystąpienie zaparć i przekrwień. Maluchy są odprężone, lepiej śpią, a poza tym masowanie sprzyja zacieśnieniu więzi z rodzicami.

Źródło: masażkręgosłupa.pl
 
     
Linki sponsorowane
Raszka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 15:46   

Ja o masażu niemowląt dowiedziałam się w szkole rodzenia, zachwyciło mnie to jakie efekty może przynieść w rozwoju dziecka. Zaczęłam zgłębiać temat i kiedy urodził się mój synek rozpoczęłam masaże i jestem przekonana że przyniosły dobre efekty. Synek świetnie się rozwija wcześnie zaczął chodzić z wieloma rzeczami radzi sobie lepiej niż rówieśnicy. Jak miał pół roku to sam stawał w łóżeczku. Z pewnością przy drugim dziecku również zastosuję masaże.
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-08, 16:40   

Początkowy rozdział obszernego artykułu, w temacie. Może się przyda ad masażu niemowląt i dzieci http://www.bodywork.com.pl/?p=4401 Pozdrawiam Piotr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB