Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7180
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-12-12, 02:18   Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

10 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem rehabilitanta:

1. POLECENIE – popytaj wśród znajomych, rodziny, czy nie znają terapeuty godnego polecenia, z którego usług są zadowoleni.

2. PRZESZUKAJ INTERNET – uważaj na zwodnicze reklamy i nie sugeruj się wysokim miejscem w wyszukiwarce, nie świadczy to o jakości usług. Jeżeli znalazłeś potencjalnego rehabilitanta zarówno przez Internet, jak i z polecenia koniecznie sprawdź jego kompetencje zawarte w poniższych punktach.

3. KWALIFIKACJE – sprawdź jakiej uczelni jest absolwentem: państwowej, prywatnej, dziennej, czy zaocznej. Zwróć uwagę na otrzymany tytuł, czy jest to magister, licencjat, technik, czy masażysta? Oceń wykształcenie rehabilitanta i wybierz tego, który twoim zdaniem posiada najbardziej kompleksowe wykształcenie.

4. DOŚWIADCZENIE – prześledź uważnie dotychczasową ścieżkę zawodową terapeuty, jak długo praktykuje, gdzie pracował i z kim współpracuje. Warto zainteresować się rehabilitantem, który ma doświadczenie zarówno z profesjonalnymi sportowcami, jak i pacjentami nie uprawiającymi sportu, gdyż dzięki temu posiada większą znajomość problemu.

5. UKOŃCZONE KURSY – zwróć szczególną uwagę na odbyte przez rehabilitanta specjalistyczne kursy, gdyż to właśnie na nich opiera się technika pracy terapeuty. Dobry fizjoterapeuta powinien mieć ukończony więcej niż jeden kurs specjalistyczny w całości, gdyż te często podzielone są na części. Sprawdź kiedy rehabilitant ukończył ostatni kurs i czy nadal się dokształca, ponieważ fizjoterapia prężnie się rozwija, a dobry specjalista musi być „na czasie” z nowymi metodami leczenia.

6. TERMINY – zorientuj się, czy fizjoterapeuta jest elastyczny, a jego grafik odpowiada twojemu, co w znacznym stopniu ułatwi rehabilitację i planowanie kolejnych wizyt. Upewnij się, czy terapeuta jest również mobilny i dojeżdża do pacjenta, co jest bardzo istotne w momencie, gdy pacjent z powodu znacznych dolegliwości nie jest w stanie sam dojechać do gabinetu.

7. CENA – upewnij się jaki jest koszt wizyty, a także co jest zawarte w jej cenie. Dowiedź się jak długo trwa wizyta i ile z tego czasu jest poświęcone na pracę fizjoterapeuty 1 na 1 z pacjentem.

8. STRONA WWW – odwiedź i przejrzyj witrynę specjalisty, do którego chcesz się udać, gdyż jest to jego wizytówka. Sprawdź, czy jest prowadzona na bieżąco i czy przede wszystkim posiada wszystkie nie zbędne informacje o rehabilitancie i gabinecie. Kompleksowa strona posiadająca szeroki opis oferowanych usług i kwalifikacji fizjoterapeutycznych świadczy o rzetelności oraz estetyce pracy rehabilitanta.

9. SPECJALISTA – zorientuj się, czy rehabilitant jest aktywny i udziela się publicznie. Terapeuta, który jest pewny siebie i ręczy za swoją pracę chętnie publikuje swoje artykuły naukowe, jest ekspertem na forach i portalach tematycznych, dzięki czemu zyskuje uznanie i zaufanie nie tylko w swoim kręgu, ale także wśród pacjentów. Warto sprawdzić również opinie i oceny pacjentów, którzy już korzystali z usług fizjoterapeuty na znanych portalach recenzujących pracę rehabilitantów.

10. ZMIEŃ TERAPEUTĘ – jeżeli nie odczuwasz poprawy swojego stanu zdrowia po kilku zabiegach lub gdy nie odpowiada Ci współpraca z terapeutą koniecznie zrezygnuj z jego usług. Poprawa powinna być odczuwalna już po jednym, dwóch zabiegach, a jej brak świadczy o złym zdiagnozowaniu problemu lub nie umiejętności jego wyleczenia przez rehabilitanta.

mgr Michał Dachowski
 
     
Linki sponsorowane
activspa

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-12-13, 10:05   

Nie zgadzam się z kilkoma punktami, wiele uczelni prywatnych lepiej kształci niż Państwowe, wielu studentów studiów dziennych nie przykłada wagi do zajęć a studenci zaoczni to z reguły połowa już pracujących fizjoterapeutów bądź masażystów. Co do doświadczenia "dobry terapeuta" to ten co pracuje ze sportowcami i osobami prywatnymi, nie prawdą jest to stwierdzenie ponieważ promuje tylko tych co pracują ze sportowcami, a wielu jest terapeutów co nie ma możliwości badź z wyboru nie chce, ponieważ praca ze sportowcem to jest też wiele wyżeczeń. Odnośnie ostatniego punktu, tak powinna być poprawa po 2 zabiegu,ale nie zawsze, każdy zgłasza się z inna dolegliwością.. nie do końca zadowalający artykuł..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB