Bodyworker
Dołączył: 05 Mar 2008 Posty: 214 Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-08-07, 07:42 Kobieta w gabinecie masażu
Niby wiadomo, a jednak.
Fragment artykułu, w odpowiedzi na nadesłane pytania, z punktu widzenia kobiety.
- Jakie rodzaje masażu proponuje się obecnie i na czym one polegają?
Piotr Szczotka. Obecnie w pierwszym momencie trudno się połapać w gąszczu informacji dotyczących masażu. Jedną z najrozsądniejszych dróg, jest po prostu zapytać osobę wykonującą masaż (nie zawsze jest to przecież masażysta, ale i fizjoterapeuta czasem kosmetyczka bądź inny praktyk) jaki rodzaj masażu, metody proponuje. Ale będąc z drugiej strony czyli jako klienta, czy w przypadku kobiet klientek, powinniście przede wszystkim jasno przedstawić wasze oczekiwania. Nie bać się zadawać pytań, czy faktu, że ktoś ma słabe słownictwo w tym temacie, bądź nie zna terminologii.
W sumie można przybliżyć zabiegi związane z masażem w kilku grupach: specjalistyczne masaże, zabiegi na ciało (nurt spa), praca z ciałem (nurt body work gdzie masaż jest jednym z elementów) oraz metody pracy z tkankami miękkimi w fizjoterapii, czasem też w osteopatii czy chiropraktyce. Jest tego sporo, dlatego też wpierw warto określić nasze cele, priorytety.
- Jak należy przygotować się do masażu? (np. ile wcześniej należy zjeść posiłek)?
Dokładnie, wcześniej zjeść posiłek, z tym że minimum około godziny przed masażem, a zwłaszcza jeśli zabieg będzie dotyczył także powłok brzusznych to jeszcze dłużej, do ok 1.5 godziny przed masażem. To słuszne pytanie i uwaga, bo czasem zwłaszcza po całym dniu, klienci szczególnie kobiety, w trakcie różnego rodzaju zmiany diet, czy akacji w stylu „nadchodzi plaża”, udają się na masaż bardzo zmęczone po całym dniu i nie rzadko po prostu głodne. Tu organizm płata różne figle.
- Czy to będzie masaż mocny (bolesny), czy delikatny – ja nie lubię bólu?
Jest spora różnica w pojęciu masaż intensywny, głęboki, a masaż bolesny. Zacznijmy od tego, że jest niewiele sytuacji kiedy masaż jest wykonywany na progu bólu i ten próg w jakiś sposób przekraczamy. Niestety nagminnie jeszcze masaż kojarzony jest z bólem, trudno te społeczne przyzwyczajenia zmienić. Ten mit zakorzenił się do tego stopnia, iż niektórzy uważają że masaż leczniczy może, nawet powinien być bolesny, a tzw. odchudzający to już na pewno. To absurdalny stereotyp i w sumie stara szkoła masażu.
Czasem po masażu jesteśmy nieco „rozbici”, mniej skupieni, nazajutrz czujemy się jak pierwszy raz po ciężkiej pracy fizycznej, ale to są efekty przemijające, dotyczą niektórych problemów, schorzeń lub co się zdarza częściej, jeśli to był w ogóle pierwszy masaż.
Natomiast jeśli po kolejnych zabiegach czujemy się jednak dalej gorzej, powinniśmy zabiegów zaprzestać lub po konsultacji zmienić je. Przede wszystkim poinformować o tym masażystę. Dotyczy to także każdego niezrozumiałego dla nas dyskomfortu jak nagłe mrowienie, nadpotliwość, zawroty, uderzenia gorąca, itd. Nawet podczas 100 % dobrze wykonywanego profesjonalnego masażu, może się zdarzyć, iż nagle czujemy się gorzej.
Nie znamy do końca swojego organizmu, u kobiet nieoczekiwane reakcje mogą być dodatkowo związane z zaburzeniami hormonalnymi.
-Jakie efekty może wywołać masaż i jak się wtedy zachować?
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13