Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praca po szkole
Autor Wiadomość
piotrek1235245

Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 15
Wysłany: 2012-09-21, 11:58   Praca po szkole

Witam wszystkich. W tym roku zdałem egzamin i jestem Technikiem Masażystą. Od razu po ogłoszeniu wyników ruszyłem z poszukiwaniem pracy. W większości ofert poszukiwane są osoby z doświadczeniem ( wiadomo, że nie tylko w tej branży), dodatkowo poszukiwane są osoby w większości ogłoszeń do SPA. W wymaganiach określone są masaże jakie trzeba wykonywać są to m.in masaż tajski, masaże orientalne itd o których w szkole było o tym tylko napomknięte. Jako technik masażysta nie mam uprawnień do wykonywania takich zabiegów co za tym idzie trzeba robić kursy. Każdy wie jakie są ceny takich kursów. Osoby bezrobotnej, prosto po szkole nie stać żeby wydać tyle pieniędzy na kurs, jednak wiadomo że bez tego nie ruszy się dalej. Niektóre urzędy pracy oferują szkolenia indywidualne, jednak trzeba otrzymać od pracodawcy dokument, że jeżeli zrobi się ten kurs to pracodawca nas zatrudni( co moim zdaniem jest nierealne, no chyba że ktoś ma znajomości). Żaden pracodawca nie będzie czekał miesiąc na wydanie decyzji z PUP czy w ogóle dostaniemy takie dofinansowanie a później jeszcze czas jaki poświęcimy na poszukiwanie odpowiedniego kursu i zrobienie go. Może być taka sytuacja że mamy pieniądze żeby zrobić dany kurs. Jedziemy na kurs, umiemy już wykonać dany zabieg, dostajemy certyfikat ale znów nie mamy doświadczenia( i wracamy do punktu wyjścia)
Można również poszukać stażu, co w tym okresie jest praktycznie niemożliwe ze względu wyczerpania pieniędzy w PUP. Oczywistym jest to, że nikt się nie spodziewa tego kończąc szkołę, że zaraz znajdzie stałą pracę, jednak młodzieży nie jest to ułatwiane. Gdzieś trzeba zdobyć doświadczenie, ale gdzie skoro wszędzie są takie wymagania?
Może ktoś w poprzednich latach miał taki problem i znalazł jakieś sensowne rozwiązanie i chce się nim podzielić? Dziękuje za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
blow 

Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-09-21, 12:29   

Generalnie nie ma co ukrywać, że jest ciężko ...
Ja również szukałem / szukam pracy w tym kierunku, ale kiepsko jest bez doświadczenia.
Z moich obserwacji ofert wynika, że pracodawcy chcą masażystki, a nie masażystów, oraz z bardzo dobrą znajomością przynajmniej dwóch obcych języków.
Wspólnie ze znajomą otworzyłem, więc coś swojego, ale niestety ciężko zarobić chociaż standardowe pieniądze. Jedyny plus tego wszystkiego jest taki, że liczy mi się owe doświadczenie.

Pozdrawiam i powodzenia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-10-03, 16:50   kurs masaz tajski

mozesz probowac kursy jezykowe z urzedu pracy.

szukaj wolontariatu i rownoczesnie tworz wlasna baze klientow.

zacznij tworzyc swoja strone internetowa
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-25, 10:35   

Może to będzie pomocne, zwłaszcza dla młodszych, zaczynających adeptów masażu:

Źródło: http://www.bodywork.com.pl/?p=4751

Jak rozpocząć praktykę nie tylko na swoim

(artykuł pisany jednocześnie dla praktyków i korzystających z zabiegów. Pomocny tym praktykom co zaczynają i tym klientom którzy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia).

Praktycy co jakiś czas otrzymują pytania od młodszych adeptów, dotyczące tego, jak znaleźć pracę, jak łatwiej wypaść na rozmowach, przejść rekrutację, słowem przekonać do siebie, do swoich umiejętności pracodawców. Dzisiejszy rynek w naszej branży to jednak przede wszystkim – chcemy tego czy nie – tworzenie własnych miejsc pracy, sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych jak i organizatorskich. Pracując tak samo na etacie, w gruncie rzeczy zarabiamy na swoje nazwisko. Nie każdy potrafi zaskoczyć, pisać, organizować spotkania, ale warto próbować. Fundamentem jest jednak przekazywanie tego czym się zajmujemy, co wykonujemy. W mojej profesji masażem, nurtem body work.

Praktyka w moim przypadku, to przede wszystkim praktyka dosłownie poprzez wykonywane zabiegi. Jednak tak się w życiu poukładało, iż początkowo z czyjeś inicjatywy zostałem zaproszony do prezentacji masażu oraz własnych doświadczeń z metodami pokrewnymi. Zupełnie z zaskoczenia. Z czasem zainteresowania te rozwinęły się, a popularyzacja masażu, jest także moją pasją.

Specjalnie omijam termin „promocja” zabiegów, ponieważ promocja jest zarówno częścią, fundamentem wyspecjalizowanego marketingu. Ten zaś w przypadku praktyki dotyczącej bezpośrednio relacji międzyludzkich, gdzie aplikowany jest nie tylko masaż, element ruchu, ale sam dotyk, jest różnie rozumiany. Jak widzimy w różnych reklamach do podawania obiektywnych informacji o zabiegach jeszcze daleko.

Stara mądrość mówi:

– Jesteś dobry w swoim fachu, to ludzie się na tobie w końcu poznają.

To fakt, ale dziś aby wystartować trzeba znacznie więcej. Szkopuł w tym, aby dać ku temu okazję, aby się na nas poznali. Mało tego, uprzednio warto im dać powód do tego, aby o tym co popularyzujemy w ogóle zaczęli myśleć, rozmawiać, uświadamiać sobie.

Dzisiaj mamy do czynienia zdecydowanie z konkurencją ilościową, trudną do określenia pod względem jakościowym. Klienci mają różne wymagania. To co dla jednych jest ważne, niekoniecznie dla innych.

W konsekwencji napisałem wiele artykułów na powyższe tematy, książkę, prowadzę także warsztaty, szkolenia. Tym razem zwłaszcza dla osób rozpoczynających praktykę, kilka wskazówek po koleżeńsku. Ufam, iż zainteresują państwa, może zaintrygują pobudzając do myślenia nieco inaczej niż obiecujące łatwy sukces biznesowe poradniki.

Wszak w naszej działalności podstawą jest czynnik ludzki.

Zapraszam do lektury i na warsztaty.

Zmiana toku myślenia.

Jakiś czas temu dostałem e-maila z krótką notatką:

„Dziękuję panu, za wskazówkę. Przeczytałem witrynę z informacjami o ofertach pracy które pan wskazał, ale w większości były to oferty wynajmu przystosowanych już gabinetów w centrach odnowy, fitness, basenach czy Spa. Początkowo myślałem że to pomyłka.

Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, iż uruchomienie gabinetu w miejscu działania innych gabinetów, niekonkurencyjnych, to lepsza możliwość rozwoju niż niejeden etat za minimalne wynagrodzenie, czy praca w trudnej atmosferze. Dziękuję, zapraszam przy okazji na masaż.

Marek.

Co rozumiemy przez pojęcie profesjonalny.

Na początku podstawowe pytanie: - Co rozumiemy przez pojęcie profesjonalny?

Profesjonalny gabinet, rozumiany jest jako miejsce gdzie wykonuje się na wysokim poziomie i zawodowo zabiegi, czyli w zamian za określone korzyści finansowe.

Profesjonalny oznacza także praktykę w ramach oficjalnie funkcjonującego gabinetu, ale także możliwą poza nim: czyli u pacjenta w domu, biurze czy prowadząc szerszą praktykę w firmie, hotelu oraz podczas okazjonalnych spotkań na konferencjach, targach, szkoleniach.

Profesjonalny dosłownie i potocznie ma podstawowe znaczenia, ale dla wielu ma jeszcze jedno, może najważniejsze.

Profesjonalnie - czyli traktowany poważnie, praktyka na serio.

A jakie musimy spełniać warunki?

Aby masaż w ogóle wykonać, wystarczy spełnić niewiele warunków. Ale jeśli chcemy aby to był w pełni profesjonalny masaż, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby masaż od początku do końca wykonywany był z pełnym profesjonalnym zaangażowaniem.

Wbrew temu co się myśli w aspekcie prestiżu o medycynie, zabiegach prozdrowotnych, rekreacji, odnowie biologicznej czy psychosomatycznej, w gruncie rzeczy pracujemy w usługach. Wszelkie reklamówki, foldery, rozmowy, wizytówki, filmy, programy są ważne, ale jak wiemy dzisiaj podstawa to rekomendacja osób trzecich w pozytywnym tego słowa znaczeniu oraz Internet. Największe wrażenie można wywrzeć jednak poprzez bezpośrednie spotkanie, rozmowę. Pozostałe źródła, narzędzia, to w sumie dodatki.

Jednak rzecz nie dotyczy tylko pięknej, sprawnej ciekawej strony, odpowiedniego pozycjonowania czy ilości linków, a raczej aktywności w Internecie, dyskusji!!!

Dziś klient, pacjent zainteresowany jest przede wszystkim człowiekiem i jego umiejętnościami. Reszta to ozdobniki i specjalistyczny marketing.

Jedni uważają że wszystko zaczyna się od wizytówki, istotna jest sama jej treść a czasem jak ją podamy. Inni zaznaczają wartość wykładów otwartych, prezentacji, zacznijmy od podstaw.

artykuł © Piotr Szczotka.
 
     
Ewa5

Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-04-25, 16:40   

Mam problem. W tym roku kończę naukę w studium medycznym na kierunku technik masażu. Czy potem muszę odbyć staż? Jeśli tak to ile trwa ten staż? Czy jest to staż z Urzędu Pracy? Czy staż jest płatny czy bezpłatny, a jeśli płatny to przez kogo? Bardzo proszę o pomoc
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-04-25, 16:48   

Ewa5 napisał/a:
Mam problem. W tym roku kończę naukę w studium medycznym na kierunku technik masażu. Czy potem muszę odbyć staż? Jeśli tak to ile trwa ten staż? Czy jest to staż z Urzędu Pracy? Czy staż jest płatny czy bezpłatny, a jeśli płatny to przez kogo? Bardzo proszę o pomoc

dopoki jeszcze jestes w szkole, to te, i wiele kolejnych pytan, ktore moga ci sie nasuwac na jezyk, zadaj nauczycielom czy wychowawcy - bo widac wyraznie, ze oni nie odrobili swych lekcji
 
     
Ewa5

Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-04-25, 16:55   

Zapytam jak najbardziej. Zobaczymy co z tego wyniknie
 
     
Masaż Kraków 


Dołączyła: 21 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-22, 20:42   

W Krakowie na staż z Urzędu Pracy można się dostać jeśli masz nie ukończone 26 lat i do 2 lat od uzyskania dyplomu lub osoby 50+. Staże są płatne i wszędzie z otwartymi rękami chcą przyjąć na taki staż. Jeżeli chodzi o wolontariat to to warto się już po pierwszym roku starać gdzieś dostać. Im więcej praktyki tym lepiej. Zdarza się że nie wszędzie chcą przyjąć na wolontariat, ale to marginalna sprawa. Po zdobyciu dyplomu po prostu trzeba szukać pracy wszędzie gdzie tylko można masować, bo jak masz dyplom możesz normalnie pracować w zawodzie.

ps. co do pytania w szkole, spotkałam się z sytuacją gdzie nauczyciele zbywali uczniów, by Ci nie tworzyli im konkurencji.



Co do szukania pracy bez czarowania, rynek jest wysycony i nastawić się trzeba nawet na słowa w trakcie rozmowy "jako masażysta pracy nigdzie nie znajdziesz, jako fizjoterapeuta tak bo on może i masaż i inne zabiegi, a masażysta tylko masaż"
 
     
aviria30

Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-09-17, 13:31   

no praktyka jednak w tym zawodzie niezbędna

masowanie znajomych i ich znajomych itp rozwija praktykę więc zanij od tego

grunt by nie przestawać i robić swoje, z czasem będziesz mieć wierną grupę klientów i więcej możliwości
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB