Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Skuteczność działania maszyn masujących
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-05-25, 10:50   Skuteczność działania maszyn masujących

W dzisiejszym artykule postaram się obnażyć skuteczność działania maszyn masujących reklamowanych jako hit w walce o piękną sylwetkę.
Urządzeń masujących jest tak wiele, że nie sposób opisać je wszystkie. Podzielę je na kilka grup, w zależności od mechanizmu i metody działania.

1) Maszyny emitujące podczerwień, fale radiowe, ultradźwięki czy fale akustyczne. Ich działanie polega na wprowadzaniu do organizmu, za pośrednictwem głowic, fal różnego rodzaju, mających za zadanie doprowadzić do rozpadu tkanki tłuszczowej.

Moja opinia: Na rynku istnieją od niedawna i nie ma naukowych badań na temat skutków ubocznych wprowadzania różnego rodzaju fal do organizmu przez długi okres czasu. Nie ma również badań czy np. za 10-15 lat organizm nie zareaguje w skrajnym przypadku np. nowotworem. Skuteczność tych urządzeń jest potwierdzona przy zachowaniu aktywności fizycznej (spalenie rozpuszczonej zabiegiem tkanki tłuszczowej), odpowiedniej diety (zbilansowanej diety) oraz wypijaniu dużej ilości wody (usunięcie toksyn).

2) Urządzenia próżniowe. Działanie masażu próżniowego przybliżyłam już w artykule o popularnej bańce chińskiej. Urządzenia te jak LPG (endermologia) posiadają dodatkowo niezależne rolki masujące. Różne ustawienia głowic wspomagają wprawne ręce masażysty umożliwiając wykonanie drenażu limfatycznego (bez udrożnienia węzłów chłonnych), ujędrnienie skóry, a także likwidację cellulitu czy podniesienie pośladków.
Moja opinia: Urządzenie wpływa na organizm mechanicznie tj. tak jak działanie masażem ręcznym. Masaż tego typu można wykonywać stosując izometryczne napięcie mięśni co zmusza organizm do pracy. Dzięki połączeniu masażu próżniowego z masującymi rolkami i bardzo bogatej modyfikacji ustawień programów bardzo skutecznie modeluje sylwetkę. Oczywiście przy zachowaniu aktywnego trybu życia i zbilansowanej diecie. Jednakże nawet przy braku aktywności fizycznej bardzo często zauważalne są pozytywne efekty w zmianie gęstości skóry i jej ujędrnieniu.

3) Urządzenia typy rollmasaż. Ich mechanizm oparty jest na ruchu rotacji wałka lub kilku wałków z umieszczonymi na nich wypustkami. Obracające się wałki powinny kręcić się zawsze w kierunku przepływu krwi i limfy. Rollmasaż daje efekt lepszej pracy komórek i organów wewnętrznych, a co ważniejsze, sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona.
Moja opinia: Jest to typowy mechaniczny masaż bardzo podobny w swej idei do manualnego masażu odchudzającego. Bardzo dobrze wpływa na jakość i napięcie skóry. Dobrze modeluje sylwetkę przy zachowaniu zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych.

4) Stymulacja elektryczna: Urządzenia wysyłają bodziec elektryczny do mięśni, po czym mięśnie mimowolnie są zmuszone do skurczu.
Moja opinia: Urządzenia reklamowane jako siłownia dla leniwych to krótko mówiąc absurd. Urządzenia dopuszczone do użytkowania w salonach kosmetycznych nie posiadają miernika badającego tonus napięcia mięśni. Od tego głównie zależy moc z jaką ustawia się parametry urządzenia by mięsień pracował z odpowiednią mocą. W urządzeniach "salonowych" moc ustawiana jest "na wyczucie" : na zasadzie- "Już Pani czuje? Za mocno?" Oczywiście działanie nawet takich urządzeń jest potwierdzone jednak sądzę, że są lepsze metody.

Jesteśmy zalewani reklamami o działających cuda urządzeniach, gdzie wystarczy leżeć i nic nie robić a centymetry i kilogramy ulecą same. Przez kilka lat pracowałam na wszystkich typach urządzeń, które wymieniłam. Powtarzam : Nie ma cudownych maszyn !!! Tylko stosowanie się do zasad zdrowego stylu życia + masaże manualne czy przy zastosowaniu rządzeń dają porażające efekty.
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB