Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak leczyć haluksy
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 14:15   Jak leczyć haluksy

Haluks (hallux, halluks, paluch koślawy) to choroba zwyrodnieniowa, polegająca na zniekształceniu stopy. Choroba dotyczy głównie kobiet - paluch koślawy ma prawie 30% kobiet ale równie często zdarzają się u mężczyzn. Przyczynia się do tego nadwaga, noszenie niewygodnych butów na wysokich obcasach, stojący tryb życia oraz płaskostopie.

Haluks to po prostu duży palec stopy. Ale potocznie nazywamy tak paluch koślawy, czyli już zdeformowany czy bolący haluks .

Haluksy są chorobą dotyczącą przede wszystkim kobiet. To jedna z bardziej powszechnych dolegliwości ortopedycznych. Zniekształcona stopa to stopa wrażliwa, wymagająca troskliwej higieny. Jest podatna na otarcia, zranienia, zakażenia, a także stany zapalne.

Zmiany w stopie dotyczą układu kostnego, ale najważniejszą rolę w powstaniu haluksów odgrywają mięśnie i tkanka łączna. Ich osłabienie z czasem doprowadza do deformacji palców czy rozwoju płaskostopia. Ale nie tylko - zniekształcenia i zwyrodnienia dotyczyć mogą także całej stopy, a nawet czasami całej nogi (m.in. stawu skokowego czy kolanowego).

Objawami towarzyszącymi mogą być też: zapalenie wysiękowe kaletki na wysokości stawu śródstopno-palcowego (kaletka to woreczek wypełniony śluzem powstały w miejscu tarcia na wystającą kość przy paluchu), bolące zgrubienia naskórka, narastające podwichnięcie stawu śródstopno-palcowego.

Często dopiero ból oraz coraz większe trudności z kupnem butów skłaniają nas do wizyty u ortopedy. Boli nas nie tylko okolica palucha, ale też inne stawy w stopach. Od ucisku butów wokół główki i kości śródstopia tworzy się stan zapalny. Czasami ból jest tak dotkliwy, że chory ledwo stąpa. W takim przypadku niezbędna jest interwencja specjalisty.

Jak się leczy haluksy

Sposobów na leczenie haluksów jest kilka. Wybór najlepszego dla nas jest uzależniony od wielkości deformacji, naszego wieku i stanu zdrowia.

Ortopedzi są zdania, że jeśli haluksy nie są duże i dokuczliwe, wystarczy noszenie specjalnych wkładek ortopedycznych i wykonywanie korygujących ćwiczeń i zabieg właściwego ustawienia dużego palca.

Ale są też tacy, którzy twierdzą, że efekty takich zabiegów są krótkotrwałe i niewielkie. Zwykle jeżeli stopa ma tendencję do tworzenia palucha koślawego, to wystarczy korekcja doświadczonego chiropraktyka, o czym wielu lekarzy po prostu nie wie i nie informuje swoich pacjentów.

Na wczesnym etapie występowania tej dolegliwości można przeciwdziałać metodami nieoperacyjnymi. Zanim lekarz sięgnie po skalpel, może nam polecić:

- nastawienie dużego palca która polega na ustawieniu palców stóp w prawidłowym położeniu oraz specjalny masaż olejkami eterycznymi,

- specjalny zestaw ćwiczeń, który przywróci sprawność mięśni odpowiedzialnych za kształt i funkcje stopy,

- specjalne plastry lub żelowe osłonki chroniące bolące miejsce,

- zastosowanie tzw. peloty żelowe i różnego rodzaju wkładki, które pomagają prawidłowo rozłożyć nacisk struktur stopy,

- opaski żelowe na haluksy chroniące przed otarciami i utrzymujące paluch we właściwej pozycji;

Zabiegi chirurgiczne na stopie są poważnymi operacjami, dlatego należy je traktować jako ostateczność. Na pewien czas wyłączają chorego z normalnej aktywności. Operacja jest utrudniona lub niemożliwa, gdy mamy inne choroby towarzyszące, takie jak: cukrzyca, choroby powodujące zmniejszenie lub brak przepływu naczyniowego w obrębie kończyn dolnych, czynne infekcje skóry.

„Zdecydowana większość pacjentów, którzy trafiają do mnie z tym problemem, to kobiety. Większość z nich nosiła wysokie obcasy, które powodują przeciążenie przedniej części stopy, co często jest uważane za przyczynę powstania haluksów”, – twierdzi doświadczony chiropraktyk Krystian Rojek.

Oczywiście nie u wszystkich kobiet noszących wysokie obcasy dochodzi do rozwoju twej dolegliwości. Znaczenie ma tu kilka czynników takich jak: płeć, obuwie, rodzaj aktywności czy brak aktywności ruchowej – przeciążenia itp.

Krystian Rojek Dyplomowany Kręgarz
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-06-04, 08:26   

artykul powiazany o tym samym tytule http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=23678
 
     
kasiaw85 

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-08, 17:48   

Ja się borykam z tym problemem, odradzono mi operacje w młodym wieku, ale czasami tak ból doskwiera że ma się ochote płakać..
 
 
     
pawelmielecki 

Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 14:06   

Polecam Ci opaski żelowe na haluksy, ja aktualnie ich używam i są całkiem ok. Tylko że ja jeszcze nie mam jakichś bardzo dużych haluksów, są raczej w fazie rozwoju, więc jeszcze innymi metodami (niż operacja) można próbować przeciwdziałać.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-09-14, 14:44   

o, spamerzy od ubezpieczen i lokat
 
     
Ola199504 

Dołączyła: 03 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-11-03, 13:02   

Moje haluksy nie są bardzo duże i aż tak mi nie dokuczają, ale i tak postawiłam na noszenie aparatu dwuosiowego, żeby się nie pogłębiały.
 
     
bonka 


Dołączyła: 08 Lis 2017
Posty: 315
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-31, 08:07   

Bardzo wiele kobiet ma halluksy.Jest to spowodowane noszeniem wysokich obcasów. Niestety ale kobiety zupelnie nie przejmują się tym jakie szkody w organizmie mogą przynieśc wysokie obcasy i nosi je bardzo często. Potem bardzo trudno jest odwrócić zmiany które te obcasy przyniosły.... Co plecam
wygodne obuwie
chodzenie na bosaka
oraz kupienie sobie specjalnej opaski na stopę:
https://www.os1st.pl/prod...g-sleeve-detail - poczytajcie sobie o tym produkcie. Wbudowane silikonowe stabilizatory utrzymują stabilizator na miejscu, dzięki czemu szyna może wyprostować koślawy i pomóc w oddzieleniu palców w celu stopniowej korekcji, odciążenia i regeneracji.

Jednocześnie jest to bardzo bezpieczne.
 
     
kubamistrz

Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-09-25, 07:40   

Ja wyleczyłem haluksy operacją. Postanowiłem zaufać ortopedom z halluxduo z Poznania. To była dobra decyzja, bo po haluksach nie ma nawet śladu. Muszę ich polecić, chociażby ze względu na profesjonalne podejście do pacjenta i jego problemów. Z haluksami nie warto czekać, bo wraz z upływem czasu problem się pogarsza i staje się trudniejszy do wyleczenia. Najlepiej od razu skonsultować się ze specjalistą.
 
     
huberta22 

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2019-08-29, 12:07   

W Warszawie jakby ktoś z Was szukał specjalisty od operowania haluksów to polecam udać się do przychodni Wilmed na Wilanowie. Specjalizują się tam w operacyjnym leczeniu haluksów.
 
     
Annie 

Dołączyła: 14 Kwi 2019
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-26, 08:17   

Kochane polecam po prostu chodzenie w butach na niskim obcasie. Nie powinnyście chodzić na szpilkach bo chociaz buty te faktycznie ładnie wydłużają sylwetkę to nie są dobre dla naszych nóg. I potem mogą powodować spore problemy z kręgosłupem jak również z halluksami...
www.bestshoes.com.pl/pl/c/Sneakersy/100/3
Na jesień tego typu modele ma bardzo wielu projektantów. Mozna je spokojnie zestawić sobie z wieloma stylizacjami tak więc dla mnie wybór jest tutaj prosty.

W sklepie możesz przejrzeć sobie przeróżne modele.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB