Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż w zwężeniu szpary między kręgowej L5/S1
Autor Wiadomość
m2321 

Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-10-18, 17:58   Masaż w zwężeniu szpary między kręgowej L5/S1

Cześć mam do was pytanie.
Mam pacjentke do masażu ze zwężeniem szpary między kregowej na wysokości L5/S1.
I głęboko sie zasnanawiam nad jej masowanie ze wzgędu że może być to stan przed wypadnięciem jądra miażdzystego (do czego nie chciał bym sie przysłużyć). Pacjentka ma bolesności (co dziwne) na wysokości L2 do L4 i zdecydowanie bardziej po prawej stronie. Ból promieniuje do prawego pośladka.
Powiedzcie czy wy zdecydowali byscie sie na masaż i jakich technik (ewentualnie plany) masażu byście użyli?
Z góry dziękuje
 
     
Linki sponsorowane
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-22, 21:34   Re: Masaż w zwężeniu szpary między kręgowej L5/S1

m2321 napisał/a:
Cześć mam do was pytanie.
Mam pacjentke do masażu ze zwężeniem szpary między kregowej na wysokości L5/S1.
I głęboko sie zasnanawiam nad jej masowanie ze wzgędu że może być to stan przed wypadnięciem jądra miażdzystego (do czego nie chciał bym sie przysłużyć). Pacjentka ma bolesności (co dziwne) na wysokości L2 do L4 i zdecydowanie bardziej po prawej stronie. Ból promieniuje do prawego pośladka.
Powiedzcie czy wy zdecydowali byscie sie na masaż i jakich technik (ewentualnie plany) masażu byście użyli?
Z góry dziękuje


Po pierwsze- rezonans

Po drugie- testy Lasequa i inne testy różnicujące typu test Bragarda

Po trzecie może mieć spondylopatię a poza tym jeśli boli cię NIŻEJ szukaj powodu WYŻEj, gdyż włókna korzeni biegną skośnie z góry na dół i ból poniżej świadczy o np. ucisku korzenia wyżej. Jeśli ma zwężoną szparę na wysokości L5 S1 to może mieć objawy rwy kulszowej- sprawdzic trzeba je i wykluczyć ewentualnie objawy rwy udowej ( ktorej przyczyna jest drażnienie korzeni nerwu zasłonowego).

Po czwarte- zwrócić trzeba uwagę czy kręgi są stabilne i co oznacza ,,zwężenie szpar- czy tylko jest zwężona czy coś się jeszcze dzieje- osteofity, guzki itp

Po piąte- masaż tego nie wyleczy ale może wspomóc terapię przeciwbólową i właściwą terapię kręgosłupa o czym zawsze i z czym zawsze należy współpracować z fizjoterapeutą.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-30, 20:36   

czytam was i smiac mi sie chce...:)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-30, 20:40   kurs masaz tajski

RehaT napisał/a:
czytam was i smiac mi sie chce...:)

widzisz, jak tu przyjemnie
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-31, 10:32   

Nie ma czegos takiego jak masaz w zwezeniu szpary miedzykregowej... Jak mozna wogole brac sie za rzeczy o ktorych nie masz zielonego pojecia... Tacy specjalisci moga tylko zaszkodzic osoba ktore przychodza po pomoc... Zwezenie szpary miedzykregowej ma 90% starszych osob i w wieku srednim...Sa to objawy przy zwyrodnieniu krazka miedzykregowego i stawow... Z tym nic sie nie zrobi...Da sie odciazyc bolowo poprzez rozluznienie miesni i ich wzmocnienie... Zreszta biorac pod uwage to o co pytasz to i tak pewnie nie zbadasz czy ta osoba ma bole miesniowe czy korzeniowe...
Co do rezonansu nie jest tu takowy poptrzebny( jesli nie ma zniesionych odrochow np achillesa) Miesien gruszkowaty tez moze dawac objaw rwy kulszowej... Jesli nie wiesz za bardzo co robic to rob ogolnie masaz rozluzniajacy... Jesli jest to stan ostry to masaz odpada, chyba ze techniki glebokie nie rozgrzewajace... Zeby cos konkretnie poradzic trzeba miec wiekszy wywiad
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-31, 10:53   kurs masaz tajski

RehaT napisał/a:
Tacy specjalisci moga tylko zaszkodzic osoba ktore przychodza po pomoc...

dlatego wlasnie zostalo zadane pytanie
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-31, 10:57   

czul bys sie pewnie idac do masaysty ktory pyta na forum jak masowac szpare miedzykregowa?:D
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-31, 11:03   kurs masaz tajski

nie, ale klient wybral jego, a nie ciebie, mnie czy kogos innego
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-31, 11:07   

ale chyba trzeba miec troche odpowiedzialnosci w sobie i nie brac sie za rzeczy w ktorych sie jest zielonym... nie kasa jest najwazniejsza...Jak do mnie przychodza osoby po urazach sportowych to sie za to nie biore tytlko odsylam do kolegi ktory pracuje w osrodku sportowym i sie specjalizuje w urazach sportowych... a moglbym cos tam zrobic wiac 50 zl i trzepac kase, ale wole odeslac do kogos kto zrobi wiecej niz ja
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-31, 11:17   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

klient jest swiadomy swego stanu i wybral wlasnie tego masazyste, a nie innego, czy fizjo, czy chirurga czy kogos jeszcze tam, bo przypuszcza, ze dostanie pomoc. Masazysta moze odmowic wykonania zabiegu, jesli czuje sie niekompetentny czy po wykonanym zabiegu (w zaleznosci od jego przebiegu) zreferowac do kogos innego (ja z reguly tak robie).

Jak postapil zadajacy pytanie powyzej nie jest nam znane, natomiast mial odwage spytania publicznie o pomoc, czyli ma na wzgledzie dobro pacjenta.
  
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-03, 09:11   

Przeczytałem sobie wątek i po zadanym pytaniu w pierwszym momencie nie wiedziałem o co chodzi.. Zwężenie tak jak pisze reh ma masa ludzi.. Jakbym miał się nad tym rozczulać w przychodni to raczej bym długo nie popracował( średnia wieku 55+) i tam prawie każdy ma zwyrodnienia, zwężenia oraz nie fizjologicznie ułożony kręgosłup...
Inna kwestia to to że niestety wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z czym idzie po pomoc...Po historiach jakie słyszę co dzień od osób wychodzących od rehabilitantów w przychodniach państwowych i przychodzących do gabinetów fizyko to aż śmiać się chce....Ludzie powtarzają bezmyślnie diagnozę lekarza który w momencie wchodzenia do ich gabinetu czyta książkę, który powinien zwlec się łaskawie z krzesła, nie dotykając pacjenta i nie robiąc kompletnie nic stawia diagnozę to włosy się na plecach jeżą...Odskoczę od tematu ale napiszę niedawny przypadek jaki miałem:)
z opowieści pacjenta: Wszedł do gabinetu i mówi specjaliście że nie może chodzić.. Po przejściu około 200metrów musi przystanąć bo ból jest tak silny że nie daje rady chodzić dalej. Na to specjalista... To niech pan robi przerwy w chodzeniu po przejściu 100metów....Żadnej diagnozy, żadnych zabiegów. Wizyta 4minutowa na którą pacjent czekał prawie 2 miesiące... Przyszedł do nas dostał prądy interferencyjne, masaż rozluźniający i jest zdecydowanie lepiej...
Ale dobre że pytanie wyszło przynajmniej parę osób się czegoś nowego dowie.
Masuj plecy, pośladek i udo. Skupiaj się na więzadłach krzyżowo- biodrowych. Blokada tych stawów może prowadzić do powstania bólów podobnych do rwy lub dyskopatii...
Jak nie dzieje się nic niedobrego a jedynie za duże jest napięcie mięśniowe to po około 5 masażach pacjent powinien odczuwać już poprawę....
Oczywiście jest to luźna propozycja poradzenia sobie z objawami( nie wyleczysz tego, a jedynie możesz działać przeciwbólowo i nie jednorazowo a cyklicznie co trzeba powiedzieć osobie masowanej) Zapewne znajdą się tacy którym ten wariant nie będzie odpowiadał:)
 
 
     
m2321 

Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-11-03, 18:30   

Ciąg dalszy tej histori był taki że postanowiłem wymasować tą kobiete. Zrobiłem lekki masaż rozluźniający w którym skupiłem sie najbardziej na odcinku L-S.
Efekt był taki że 5 min ją bolało jak przed zabiegiem (po tym jak wstała) ale poprosiłem ja żeby odpoczeła 15 min odciążając kręgosłup. Następnie po tym czasie zadzwoniła do mnie i powiedziała że jest rewelacyjnie. Juz nie bolało i czuła sie bardzo dobrze. Niestety nie kontynuowaliśmy zabiegów ze zwględu że nie miała środków na dalsze zabiegi (nie każdego wkońcu stać na to).
Jestem ciekawy RehaT czy jestes taki dobry czy sie tylko przechwalasz i mądrzysz?
Ciekawe gdzie ty sie tego wszystkiego nauczyłeś jak robisz rzeczy które umiesz?
Dla mnie najważniejsze to rozwijanie sie. Dlatego tu napisałem i dlatego dużo po napisaniu tamtego posta czytałem o tym.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-11-03, 19:35   

nie mam potrzeby sie przechwalac, bo i tak jestem tu anonimowy...

[ Dodano: 2010-11-03, 19:35 ]
masz technika czy jestes po kursach masazu?
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-03, 21:02   

Pany dajcie spokój...
Każdy się uczy i zadaje pytania dla jednych banalne dla innych trudne i niewygodne...
Najważniejsze że się udało problem rozwiązać...
 
 
     
me 
me

Wiek: 113
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 39
Wysłany: 2010-11-03, 21:44   

A moim zdaniem opisywanie takich przypadków jak np. zwężenie szpary międzykręgowej jest bez sensu.
Lepiej by było gdyby był podany dokładny opis chorego, napięcia, itd. Bo jak wiadomo każdą jednostkę chorobową każdy przechodzi inaczej, gdzie indziej występują punkty spustowe, pacjent zachowuje się różnie, różnie chodzi, różnie reaguje na stres itd. Co człowiek to inne podejście.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB