Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Złamanie kości piszczelowej i strzałkowej
Autor Wiadomość
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-14, 15:11   Złamanie kości piszczelowej i strzałkowej

Witam,
mam pytanie związane z pewną przypadłością, pacjent to złamaniu kości podudzia, zarówno strzałkowej jak i piszczelowej, około 4 miesiące po wypadku, noga została zespolona, połączona drutem, wszystko na czas około jeszcze 6 miesięcy, jaką rehabilitacje byście zalecili, mam na myśli zarówno ćwiczenia jak i fizykoterapię.
Pytam tylko aby siebie doinformować odnośnie tego konkretnego przypadku, nie mam zamiaru prowadzić rehabilitacji.

pozdrawiam
 
 
     
Linki sponsorowane
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-15, 14:32   

masaż kontralateralny, laser, masaż okolicy stawu skokowego, stawu kolanowego ( centryfugalny). Warto przeprowadzić po masażu ćwiczenia czynno bierne, ale to już rola fizjoterapeuty. Jak jest obrzek to drenaż limfatyczny. Pytanie tylko w jakim stanie jest całe podudzie a zwłaszcza oko,lica stawu skokowego. Warto zadbać szczególnie o tę okolicę, gdyż często dochodzi do obrzeku i niekiedy przykurczy. Z takim ,,prawdziwym" masażem to dopiero można wejśc po zdjęciu drutowania. Ja miałem kiedyś podobnego pacjenta, to w trakcie drutowania jedynie miał prowadzony drenaż limfatyczny, masaż kontralateralny oraz centryfugalny okolic takich jak staw skokowy, kolanowy i ćwiczenia czynno bierne oraz delikatne napięcia izometryczne mięśnia czworogłowego dopiero w ostatniej fazie przed zdjęciem drutowania.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-20, 15:15   

Problemów większych niema, obrzęków, przykurczy itp. przypadek o którym pisałem miał miejsce u młodej, bardzo aktywnej osoby, która nadal trzyma formę.
W okolicy stawu kolanowego i skokowego również nie ma problemów.

Oprócz lasera, można zastosować jeszcze jakieś zabiegi fizyko?? np. pole magnetyczne ?
Co do ćwiczeń czynno biernych to czy na pewno jest sens je wykonywać? co powiesz na czynne z oporem itp? Mięśniówka jest na bardzo wysokim poziomie.
 
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-20, 17:17   

forever napisał/a:
Oprócz lasera, można zastosować jeszcze jakieś zabiegi fizyko?? np. pole magnetyczne ?
Co do ćwiczeń czynno biernych to czy na pewno jest sens je wykonywać? co powiesz na czynne z oporem itp? Mięśniówka jest na bardzo wysokim poziomie.


Czy wykonać ćwiczenie czynne z oporem nie jest wyznacznikiem siła mięsniowa, ale stan urazu, w tym przypadku kośc piszczelowa i strzałkowa. Magnetronik jak najbardziej tak, ale ja jestem za starą szkołą, któa mówi, że dopiero po wyjęciu drutowania, póki metal jest w kości ograniczam się do laserka. Można niekiedy stosować zimno, czyli krioterapię ( ale nie po trzpieniu śruby, czy druta). To już rola fizjoterapeuty. Co do ćwiczeń oporowych zbadaj siłę mięśniową i można by zacząć po dokladnym badaniu i ocenie stanu klinicznego pacjenta.


Tak przez internet ciężko cokolwiek zalecić jak się pacjenta nie widzi.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-20, 17:32   

Piotrek Medic napisał/a:
Tak przez internet ciężko cokolwiek zalecić jak się pacjenta nie widzi.

Rozumiem :) ale mimo to dziękuję za tą pomoc :)

Co do siły mięśniowej nie ma potrzeby badać, z racji na to że owy pacjent jest kulturystą, widuje go czasami i mimo wypadku, nadal trenuje nogi, lecz korzysta tylko z maszyn póki co a nie z wolnych ciężarów.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)
 
 
     
KLON87

Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-10-20, 13:19   

Piotrek Medic,
Witam , ja mam podobny problem otóz , podczas gry w piłkę nożna doznałem złamania kości strzałkowej i piszczelowej z przemieszeniem i na dodatek miałem skręcony staw skokowy.W szpitalu na wyciągu leżałem 11 dni miałem operacje i włożyli mi dwie śrubki a następnie gips na 6 tyg.Teraz w poniedziałek zdejmuje gips i chciałbym się dowiedzieć czy lekarz bez problemu wypisze mi zlecenie na stabilizator stawu skokowego?
i czy rehabilitant tez możne coś takiego wypisać czy tylko ortopeda?
po jakim czasie moge spodziewac sie wyciagniecia tych dwoch śrub?
i po jakim czasie moge zaczas uprawiac sport?
pozdrawiam i czekam na jakakolwiek odpowiedz :)
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2010-10-28, 23:24   

jak kolega wyzej... dobry rehabilitant w takich przypadkach powinien sie tym zajmowac
 
     
karia

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-02, 20:52   

witam

czy mogę odświeżyć temat?

bardzo prosiłabym o pomoc, o ile to możliwe

postaram się pokrótce


moja mama przebywa w Anglii
złamała tam piszczel, 3 miesiące w gipsie piszczel jest OK. rehabilitacje zlecili jej w domu tj. ma sama ćwiczyć
w tej chwili miną miesiąc od zdjęcia gipsu
o ile kolano w miarę rozruszała tak ma problem ze stawem skokowym, boli, kuje , piecze ... nie może rozruszać tej stopy, nie może na nią stawać
ze strony lekarzy zero pomocy mimo ze posiada ubezpieczenie
no ale tak traktuje się cudzoziemca :(

jak mogę jej pomóc, jakie bezpieczne ćwiczenia wykonywać ?
nagrzewać? chłodzić? są te lampy sollux czy to by pomogło?

niestety nie może w tej chwili przyjechać do PL bo tu byśmy się zajęli wszystkim jak trzeba


dziękuje za pomoc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB