Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak długo technik masażysta
Autor Wiadomość
Siara_ns 

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-23, 14:31   Jak długo technik masażysta

Zastanawiam sie drodzy Panowie i Panie jak długo "technik masażysta" będzie mógł wykonywać swój zawód, czy za 10 lat nie okażę się ze tylko po fizjoterapii mozna wykonywać masaż? CO sądzicie na ten temat?

A druga sprawa, orientujecie sie mozę czy weszla ustawe w ktorej to masażysta po studium, bez zdanego dyplomu nie będzie mógł wykonywać masażu leczniczego? czy nadal każdy może go wykonywać, oczywiscie wiem ze nie w NFZ ale czy prywatnie w domu u kogoś moze taki masaż wykonać, lub w jakimś SPA w którym występują masaże lecznicze?

Pozdrawiam Serdecznie i prosze o odpis.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-23, 14:42   Re: Jak długo technik masażysta

Siara_ns napisał/a:
Zastanawiam sie drodzy Panowie i Panie jak długo "technik masażysta" będzie mógł wykonywać swój zawód, czy za 10 lat nie okażę się ze tylko po fizjoterapii mozna wykonywać masaż? CO sądzicie na ten temat?


Jak długo to chyba nikt ci nie powie, bo przepisy się ciągle zmieniają.

Siara_ns napisał/a:

A druga sprawa, orientujecie sie mozę czy weszla ustawe w ktorej to masażysta po studium, bez zdanego dyplomu nie będzie mógł wykonywać masażu leczniczego? czy nadal każdy może go wykonywać, oczywiscie wiem ze nie w NFZ ale czy prywatnie w domu u kogoś moze taki masaż wykonać, lub w jakimś SPA w którym występują masaże lecznicze?
Pozdrawiam Serdecznie i prosze o odpis.


Tak ustawia jeśli dobrze pamiętam jeszcze nie weszła. Gdzieś jest o tym na forum trzeba poszukać. Tak czy siak możesz wykonywać masaż leczniczy w własnym gabinecie masażu. Najlepiej jak skończyłeś studium medyczne. Bo nie wiem jak to jest z kursami za pewne też ale lepiej studium ;)
 
     
Siara_ns 

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 22
Wysłany: 2010-08-23, 14:48   

ale czy mogą się zmienić owe przepisy? Wg mnie jeśli ktoś ma już zawód nie można mu tego odebrać, nie wiem jak jest w ustawach, ale jesli ktos robil masaż bez studium to robil bo nikt mu nie zabronil, a technik masażysta poprostu ma uprawnienia a nie ze moze bo nikt mu nie zabroni.

Studium mam, ale dyplomu nie, wiec czy w takim razie moge wykonywać w swoim gabinecie masaż leczniczy?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-23, 14:53   

Siara_ns napisał/a:
ale czy mogą się zmienić owe przepisy? Wg mnie jeśli ktoś ma już zawód nie można mu tego odebrać, nie wiem jak jest w ustawach, ale jesli ktos robil masaż bez studium to robil bo nikt mu nie zabronil, a technik masażysta poprostu ma uprawnienia a nie ze moze bo nikt mu nie zabroni.

Studium mam, ale dyplomu nie, wiec czy w takim razie moge wykonywać w swoim gabinecie masaż leczniczy?

Możesz. Lecz w NFZ już nie. Tak mi wiadomo poczekaj aż odpiszą inni.
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2010-08-24, 15:16   

z tego co mi wiadomo jezeli masz skończone studium i nie masz dyplomu możesz nawet w NFZ pracować. Ustawa tego nie reguluje nawet sie spotkałem na praktach ze ludzie po kursach w NFZ pracowali. Ukończenie szkoły medycznej wystarczy dyplom to tylko dodatek.
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2010-08-24, 17:46   

Niestety nie jest tak, czy tez raczej już nie jest tak. Ustawa wprawdzie tego nie reguluje, ale zarządzenie prezesa NFZ zezwala angażować na etaty masażystów, czy tez podpisywać kontrakty w tym zakresie wyłącznie technikom masażystom. Rzeczywiście dawniej nawet ludzie po kursach pracowali, teraz są do zwolnienia. Mówiąc w dużym uproszczeniu: jeśli zrobisz kurs na prawo jazdy z wynikiem pozytywnym, czy możesz jeździć?? nie! Musisz zdać egzamin. W tej chwili przyjmuje się, że ukończenie szkoły świadczy jedynie o przygotowaniu do zewnętrznego egzaminu dyplomowego (podobnie jest z maturą), tylko patrzeć, a na technika masażystę tez będzie trzeba mieć maturę, jako że aktualny stan jest reliktem po czasach, gdy ten zawód był zastrzeżony dla inwalidów wzroku..... Dawniej na magisterskich studiach wyższych (innych zresztą wtedy jeszcze nie było) dla tych, co jeszcze nie obronili się, a mieli wszystko zaliczone, było tzw. absolutorium, dające określone uprawnienia. A teraz nie ma, do chwili obrony mgr masz wykształcenie średnie, a jeśli masz licencjat, wyższe I stopnia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-25, 17:05   kurs masaz tajski

Siara_ns napisał/a:
Zastanawiam sie drodzy Panowie i Panie jak długo "technik masażysta" będzie mógł wykonywać swój zawód, czy za 10 lat nie okażę się ze tylko po fizjoterapii mozna wykonywać masaż?

jesli na fizjoterapii jest teraz tylko 60h masazu, to fizjo nie zastapi masazysty.

dyskutowana obecnie ustawa ma zobowiazac m.in do stalego podnoszenia kwalifikacji (doksztalcania sie), zeby zachowac licencje (wpis w ministerialnym spisie).
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-28, 18:49   

Osobiście myślę, że w niedługim czasie możemy się spodziewać jakiegoś kierunku na studiach, który będzie się bardziej skupiał na masażu. W końcu pielęgniarki też najpierw chodziły do szkół medycznych, a teraz biegają na studia. Kosmetyczki podobnie (mamy kosmetologie), a więc czemu nie masażysta? W końcu masaż obejmuje wiele zagadnień, rodzajów... nie da się wszystkiego zamknąć w 1 kursie czy 60h jakie serwują na studiach. To tylko liźnięcie tematu, a wiadomo, że dobry masażysta nie tylko musi mieć lata praktyki, ale też musi po prostu mieć pole do popisu i wiedzieć to i owo.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-28, 18:56   kurs masaz tajski

technik to 2200h - calkiem sporo.

trudno gdybac co bedzie za 10 lat, a tym bardziej sie przejmowac - robic kurs, technika, fizjo, a jesli studia sie pojawia w przyszlosci, to tez. Na razie nikt nic o tym nie wspomina.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB