Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie książki na początek ?
Autor Wiadomość
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-02-19, 14:27   Jakie książki na początek ?

Witam serdecznie.

Zamierzam od marca uczyć się w 2 letnim studium policealnym w Krakowie. Po ukończeniu studium i oczywiście pozytywnie zdanych egzaminach otrzymam dyplom technika masażysty

Od marca zaczynam również, niezależnie równolegle zawodowy kurs masażu pierwszego i drugiego stopnia.

Chciałbym się wstępnie przygotować do nauki kupując książki dotyczące tematu.

Uprzejmie proszę o podanie tytułów ciekawych pozycji dla początkującego ucznia, abym mógł sensownie zapoznać się z tematem. Tytułów na rynku jest dość dużo, i jest z czego wybierać, lecz jako specjaliści na pewno orientujecie się w temacie które książki są najbardziej wartościowe i przydatne.

Pozdrawiam serdecznie

Smok.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-19, 14:53   kurs masaz tajski

technika sa od wrzesnia, czasami jest nabor styczniowy - marzec troche jest nietypowy.

ten twoj "stopien pierwszy i drugi" beda strata czasu i pieniedzy i moga przeszkadzac w nauce w technikum, bo sa w tym samym czasie.

jesli naprawde masz czas i pieniadze do dyspozyjci, to idz na jakis specjalistyczny kurs masazu, niektore otwarte rowniez dla amatorow, jak ty. Masazysci robia te kursy z reguly na drugim roku czy po dyplomie, ale jesli masz ochote, to sie czegos nauczysz, czego nie ma w programie. Po jakims czasie nauki w technikum, bedziesz mogl wykonywac te techniki nauczone na kursach i dorabiac - moze juz w wakacje, jesli masz zapal i jesli znajdziesz klientow.

ksiazki byly http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=352

mozesz wpuscic google do wyszukania tylko forum, albo zacznij szukac od konca tych forow.

najlepiej idz do biblioteki i przeczytaj wszystko dostepne, rob notatki, kseruj ciekawsze strony, a jesli ksiazka niezbedna, to kup (bierz tez uzywane). Nie bierz podrecznikow szkolnych, bo ci sie wszystko pokicka w technikum i mozes miec problem z egzaminem.

jest tez biblioteka, wlacznie z ksiazkami mowionymi, na liscie dyskusyjnej masazystow niewidomych http://groups.google.com/...iazek-artykulow

czytaj na razie ksiazki popularnonaukowe, pogladowe - nie zabieraj sie za wiecej.
 
     
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-02-19, 15:06   

Co do technikum, nabór jest rzeczywiście nietypowy bo z powodu ilości chętnych wiosenny , trwa 4 semestry i kończy się egzaminem przed egzaminacyjną komisją okręgową. Nie wiem czy mogę na forum podać nazwę...

W związku z Twoja wypowiedzią mam pytanie o specjalistyczne kursy.
W jaki sposób rozróżnić które są sensowne, a które to lipa. Przeglądając forum roi się od informacji o oszustach. Gdzie można zaczerpnąć wiedzę o konkretnych nazwiskach profesjonalnych i sensownych nauczycieli?

p.s.
Dziekuje za szybką odpowiedź
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-19, 15:11   kurs masaz tajski

czyzby to byla szkola na krolewskiej dla niewidomych - zdaje sie najlepsza w krakowie i najbardziej oblegana?

w tej szkole tez sa kursy.

jesli nie ta szkola, to zapodaj nazwe i adres, moze kogos tez zainteresuje.

jest wiele kursow, tylko musisz wiedziec, co cie kreci - masz juz ogolne wyobrazenie, ale nadal
czytaj fora i ksiazki i pomysl ci sie wykluje.
 
     
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-02-19, 15:28   

Niestety, szkoła na Królewskiej ma nabór od września.
Podaję namiary szkoły:

Prywatna policealna szkoła nr 32 w Krakowie
ul. Wrocławska 8a 3p
tel 12 633 33 77 wew 102

Wiem od dyrektor szkoły, że jeszcze są wolne miejsca

Poniżej podaję link do podstrony szkoły.

http://cti.edu.pl/index.p...mid=121&lang=pl

Pozdrawiam serdecznie.

Smok.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-02-19, 16:20   

Może przyda ci się ten spis: http://e-masaz.pl/ksiazki.html
 
     
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-02-19, 19:24   

Dziękuję i pozdrawiam.

Smok.
 
     
ashley 


Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 56
Wysłany: 2010-02-23, 11:52   

Polecam : Grzegorz Lewandowski MASAŻ LECZNICZY :wink:

[ Dodano: 2010-02-23, 13:37 ]
"Relaksacyjny Masaż Leczniczy" - Leszek Magiera
 
     
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-03-01, 12:20   

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

Smok.

[ Dodano: 2010-03-01, 13:09 ]
Witam ponownie.

W związku z podana przeze mnie wcześniejszą informacja o wiosennym naborze do Prywatnej policealnej szkoły nr 32 w Krakowie (dwuletnie studium) informuję iż nabór się nie odbędzie ze względu na małą ilość zgłoszeń. Właśnie otrzymałem telefon od dyrektora szkoły.

W związku z tym mam pytanie do szanownych forumowiczów.

Nie ukrywam iż chciałbym zająć się uprawianiem zawodu masażysty w profesjonalny sposób. Praktycznie, aby otrzymać dyplom technika masażysty należy skończyć dwuletnie studium, co też chce uczynić (nabór od września). Póki co zapisałem się na kurs masażu pierwszego i drugiego stopnia do BIOSTUDIO (150 godzin lekcyjnych). Zdaje sobie sprawę iż to dopiero początek mojej nauki, lecz:

Moje pytania brzmią następująco:

1) Czy przed ukończeniem dwuletniego studium lecz po kursie lub kursach mogę zacząć uprawiać zawód masażysty w zakresie opanowanych technik?

2) Czy realnie po ukończeniu kursów (zakładam polecane przez Państwa profesjonalne kursy) mogę zacząć uprawiać zawód, (chodzi o profesjonalizm wykonywanych zabiegów) czy to tylko mydlenie oczu, i będę musiał czekać 2 lata na dyplom technika masażysty.

3) Jakie kursy Państwo polecacie.

Pozdrawiam serdecznie.

Smok
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 14:28   masaz warszawa

zamiast czekac do wrzesnia, i ryzykowac kolejny obsow pol roku, to idz na krolewska, jest jeszcze czas na zlozenie podania na 2010/11.

znasz juz moja opinie o wszystkich kursach uzywajacych stopni (w krakowie w jednej ze szkol jest nawet 5 stopni), wiec sie nie bede powtarzac.

1. tak, mozesz zaczac pracowac po kursie klasycznego, ale mozliwe, ze nauczyciele z twojego technikum beda innego zdania (bo np nabywasz zlych nawykow i przyzwyczajen, ktore przeszkodza ci w nauce nowego materialu) - wiec to ich powinienes pytac. Wielu uwaza, np w szkole na krolewskiej, ze kursy specjalistyczne i ewentualnie dorabianie, to juz na drugim roku - po prostu na pierwszym jest duzo podstawowego materialu, jesli go nie opanujesz, to oblejesz egzamin.

2. jesli ci chodzi o kursy specjalistyczne dla masazystow, to chociaz niektore z nich sa otwarte rowniez dla amatorow, to nie daja ci podstaw do pracy, bo zawieraja anatomie, fizjologie i teorie masazu w bardzo okrojonej formie, raczej dla przypomnienia i pod katem danej techniki.

zdaj sobie sprawe, ze ani 1 ani 2 nie daja ci zawodu, masz go dopiero po technikum.

jak ci pisalem, zacznij jak najszybciej technika, bo to jest przeciez twoim celem - wszystko inne jest drugorzedne.
 
     
smok 

Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-03-02, 09:21   

Dziekuję za wyczerpującą i fachową odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie.

Smok.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
  Wysłany: 2010-04-16, 13:53   

Także dziękuje za podpowiedzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB