Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masażyści zagranicą a rezydenci w Polsce
Autor Wiadomość
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-23, 15:57   Masażyści zagranicą a rezydenci w Polsce

Witam, mam taką propozycję, może uda się ożywić wątek dotyczący pracujących zagranicą masażystów jak też i tych którzy często w Polsce w swojej praktyce mają styczność z obcokrajowcami.

Coraz więcej masażystów i fizjoterapeutów zajmujących się masażem pracuje zagranicą, spora grupa przygotowuje się też do wyjazdu, marząc o wykonywaniu zawodu masażysty zagranicą a jeszcze nie mieli z nim styczności w kraju. Ale i w Polsce na co dzień stykamy się z obcokrajowcami, także z ich przyzwyczajeniami, podejściem do tematu, obyczajowością i czasem innych podejściem do prawa.

Choć praktykuję obecnie w Polsce sam często wyjeżdżam i spotykam się z wieloma terapeutami i wiem jedno, unifikacja to mit, jak i większość teorii głoszonych przez nauczycieli masażu czy wykładowców. Może wątek ułatwi nam rozpoznanie tematu.

Ostatnio spotkałem się min z terapeutami w Dani, U.K. Włoszech i Niemczech, Austrii także ze Szwecji i Norwegi, rozpiętość przepisów jest tak duża, że trudno mówić o czymkolwiek jednolitym, a powoływanie się na jakieś tam przepisy unijne w wielu przypadkach jest po prostu śmieszne.

Widać jednak dosyć wyraźnie tylko jedno, oddzielanie popularnego terminu masażysta (kursy, orient) od dyplomowanego masażysty lub też terapeuty masażu (szkoły państwowe lub programy akredytowane oraz tzw. Remedial Massage Diploma)no i oczywiście fizjopterapia. Może kilka pytań i uwag na początek:

1. Co jest warta angielska wersja certyfikatu/zaświadczenia kursu wydanego przez szkołę w Polsce, w przypadku podjęcia pracy zagranicą? marketingowy chwyt?
- Przede wszystkim dokumenty się tłumaczy i oryginał z dokumentem tłumaczonym zabiera z sobą.

2. Jakie są wymogi?
- W sumie w większości gabinetów - poza placówkami gdzie zabiegi stricte medyczne w tym masaż leczniczy wykonuje się na zasadzie finansowania przez ubezpieczenia medyczne - decyzję o zatrudnieniu podejmuje pracodawca. Miałem takie sytuacje że przyjeżdżał ktoś na kurs pracując zagranicą a w sumie nie miał żadnych uprawnień. No tu się zdziwiłem bardzo.

3. Czy ktoś już sprawdzał jak respektowane są przez pracodawców certyfikaty uzyskane zagranicą, jeśli wcześniej nie miałeś szkoły w Polsce?

4. Jakie są przepisy decydujące o zatrudnieniu w działce, branży medycznej a jakie wystarczą dajmy na to w Spa.

5. Jest opinia że podstawowy kurs warto zrobić zagranicą, a specjalistyczne cenowo są u nas o dużo tańsze. Czy na pewno?

Może tyle na początek, bo czasem już nie mam siły tłumaczyć jak ktoś chce się załapać na jeden ze specjalistycznych kursów, a wszystko co ma to 50 godzinny kurs masażu.

Powodzenia w poszukiwaniach
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-23, 19:29   

Mnie zawsze nurtuje pytanie jak jest z zarobkami w innych krajach za usługi masażu ?
 
     
shantaram 

Wiek: 45
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-01-07, 20:53   

MIN.55 EURO ZA H.°)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-01-07, 21:02   

shantaram napisał/a:
MIN.55 EURO ZA H.°)

Całkiem ciekawa stawka przeliczając na Polske zaokrąglając 275 zł
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 22:42   kurs masaz tajski

ja licze 35 u siebie i 50 z dojazdem (seria zabiegow 5h z przedplata to 150 i 225), za 90 minut 50 i 75 - tyle samo, co moi nauczyciele, ktorzy maja znacznie wiecej doswiadczenia i klientow, i podobnie, co inni masazysci.

a wiec znacznie mniej, niz 55/h - ale wszystko zalezy od kraju, miejsca, doswiadczenia.

co z tego, ze niektorzy inni masazysci maja cennik dwa razy wyzszy od mojego, jesli sa zmuszeni stale dawac znizki 50%. Z drugiej strony mozna znalesc w moim miescie masaz od nowowykwalifikowanych juz od 25/h, a w mniejszych miejscowosciach nawet doswiadczeni tyle licza.

zreszta rozbierznosc jest jak w polsce - kolega w gorach liczy za serie masazy dla ubogich 25zl/h z dojazdem, w gabinecie dla wszystkich 30zl/h.

nie ma celu ustalac ceny z kosmosu, jesli nie bedzie klientow - na kursie wielu moich kolegow myslalo o wyzszej stawce, ale nie jestem pewien czy wogole jeszcze masuja.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-01-07, 22:44   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:

nie ma celu ustalac ceny z kosmosu, jesli nie bedzie klientow - na kursie wielu moich kolegow myslalo o wyzszej stawce, ale nie jestem pewien czy wogole jeszcze masuja.

Dokładnie! Lepiej zmnieszyć stawkę ale za to mieć więcej klientów.
 
     
shantaram 

Wiek: 45
Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-01-08, 20:06   

tyle sie placi za h masazu w belgii a dokladniej w brugge gdzie mieszkam, i jest to minimum, bardziej wykwalikowani biora znacznie wiecej
 
     
Medivers_pl 
Masażery


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-25, 14:11   

Dokładnie tak jest,to zalezy od danego kraju. Najlepiej opłacani masażyści sa w: holandii,belgii oraz Anglii-chociaż nie tak dobrze jak kiedyś. Co do kwalifikacji to co masz na mysli?? Chodzi o studia wyzszej,technika masażyste czy moze same kursy??
Bo z reguły jest tak,ze sam ustalasz sobie stawke za godzine i jak jestes dobry to masz klientów,nikt nie patrzy czy jestes magiistrem fizjoterapii czy technikiem masażystą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB