Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z egzaminami zawodowymi?
Autor Wiadomość
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-31, 12:00   test egzaminacyjny

ma ktos test n a2009 lub projekt 2009
 
     
Linki sponsorowane
agata631 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: KIELCE
Wysłany: 2009-06-01, 18:49   

Posiadam test z egzaminu styczeń 2009 (bez przedsiębiorczości) oraz polecenie do napisania projektu.

Kto chce niech pisze na e-maila agata631@op.pl

pozdrawiam
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-06-02, 14:54   

agata631 napisał/a:
Posiadam test z egzaminu styczeń 2009 (bez przedsiębiorczości) oraz polecenie do napisania projektu.

Kto chce niech pisze na e-maila agata631@op.pl

pozdrawiam

Jak możesz podeślij do nas do serwisu ten test: e-masaz@e-masaz.pl
 
     
rakot 

Wiek: 39
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-06-06, 21:43   

mam nadzieję że egzamin będzie łatwy o poziomie trudności jak w styczniu :lol:
 
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-06-11, 17:21   

Przeglądałem temat i nie mogłem znaleźć Styczniowego przypadku w egzaminie, proszę, jeżeli ktoś zna o zamieszczenie!

Mam też pytanie dotyczące egzaminu, części metodycznej:

W pobieralni jest plik worda z projektem, takim przykładowym, jedno mnie w nim ciekawi:

oto urywek:

• rozcieranie powierzchowne podudzia lewego (j.w)
• rozcieranie głębokie podudzia lewego(j.w)
• głaskanie i rozcieranie ścięgna Achillesa
• rozcieranie przyczepów mięśniowych


Uczyłem się dwa lata masażu i nie rozumiem do końca: co to jest to samodzielne rozcieranie przyczepów mięśniowych???

Czy chodzi tutaj w tym przypadku o rozcieranie okolic kostki?? Czy jak?? Gdyby było to te okolice było by to pewnie jasne, gdyż są tam owe przyczepy...
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-13, 16:59   

Witam,
mam pytanie odnoście części Masaż projektu, otóż jak powinno to dokładnie wyglądać? chodzi mi o poprawność zapisu.
Otóż u mnie w szkole o dziwo co nauczyciel to inne zasady, oto przykłady wersji jakie słyszałem, ale która jest prawidłowa:

Na przykładzie masażu ramienia:

I.
Głaskanie powierzchniowe ramienia
Głaskanie głębokie ramienia
Rozcieranie powierzchniowe ramienia
itd. opracowanie mięśni poprzez ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibracje

Zachowana warstwowość

II.
Opracowanie naskórka i skóry poprzez głaskanie powierzchowne podłużnie okolicy ramienia w celu obniżenia pobudliwości zakończeń nerwowych
Opracowanie naczyń krwionośnych i chłonnych poprzez głaskanie głębokie okolicy ramienia w celu przyspieszenia odpływu krwi żylnej z tkanek
Opracowanie tkanki łącznej poprzez rozcieranie spiralne okolicy ramienia w celu uelastycznienia przyczepów
itd. opracowanie mięśni poprzez ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibracje

Zachowana warstwowość oraz podana celowość technik

III.
Sprężyste odkształcenie tkanek skóry (głaskanie) okolicy ramienia
Sprężyste odkształcenie naczyń krwionośnych i chłonnych (głaskanie głębokie) okolicy ramienia
Sprężyste odkształcenie tkanki łącznej (rozcieranie) okolicy ramienia
itd. opracowanie mięśni poprzez ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibracje

Zachowana warstwowość oraz nazewnictwo tj. sprężyste odkształcanie, bez celowości

IV.
Sprężyste odkształcenie tkanki skóry oraz naskórka poprzez głaskanie powierzchowne okolicy ramienia w celu obniżenia pobudliwości zakończeń nerwowych
Spręzyste odkształcenie naczyń krwionośnych oraz chłonnych poprzez głaskanie głębokie okolicy ramienia w celu przyspieszenia odpływu krwi żylnej z tkanek
Pprężyste odkształcenie tkanki łącznej poprzez rozcieranie spiralne okolicy ramienia w celu uelastycznienia przyczepów
itd. opracowanie mięśni poprzez ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibracje

Zachowana warstwowość, nazewnictwo tj. sprężyste odkształcanie oraz pospolite "głaskanie", "rozcieranie" itd. oraz podana celowość


Chyba najlepszą opcją będzie numer IV. bo zawiera chyba wszystkie wymogi. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
 
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-13, 17:23   PROJEKT

JA MA ALE STAWU RAMIENNEGO

WYKONAM SPTRZYSTE ODKSZTAŁCANIE NASKÓRKA I SKÓRY WŁĄSCIWEJLEWEGO STAWU RAMIENNEGO,POWIEZI I PRZYCZEPÓW,NACZYNKRWIONOSNYCHI CHŁONNYCH,SPREZYSTE ODKSZTAŁCANIE SKÓRY I TK.PODS.WZGLEDEM POWIEZIW OBREBIE GRUP PRZEDNIEJ OBRECZY BARKOWEJ,WYKONAM SPREZYSTE ODKSZTAŁCANIE NASKÓRKA I SKÓRY WŁĄSCIWEJW OBREBIE GR.PRZEDNIEJ OBRECZY BARKOWEJ PO STR.LEWEJ.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-13, 18:28   

Chodzi mi o formę zapisu ;) Która jest poprawna z tych co wymieniłem
 
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-13, 19:46   

a jak mnie uczono na zborowskim ze sie pisze np. glaskanie grzebyczkowe i sie opisuje jak to zrobic to tak moze byc? i jak myslicie co moze byc na projekcie na egzaminie? moze byc derenaz limfatyczny albo masaz segmentarny?
 
     
Nice

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-13, 21:16   

Na projekcie obowiazuje tylko masaz klasyczny. To Was uczyli zupelnie inaczej niz mnie ... jesli macie glaskania grzebyczkowe itd. Po co sie tak rozdrabniac;p Czy nie lepiej jest zamiast glaskania grzebyczkowego napisac glaskanie glebokie?:D
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-13, 21:37   

no u nas uczyli pisac projekt na zborowskim nie prochowiczu także zobaczymy może bedzie uznane bo jednak jest za pozno zeby uczyc sie juz czego innego wiedzac ze za 2 dni egzamin... :/ a może wiecie jakie w poprzednich latach byly masaże w projekcie?
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-13, 21:38   

albo co moze teraz byc? na co sie mniej wiecej nastawiac ? :smile:
 
     
Nice

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-13, 22:37   

To prawda .... nie ma co wnikac w to jak jestesmy nauczeni :) Bedzie dobrze ;D A co bedzie .. nie wiadomo :P Moze byc wszystko :) Pocieszajace jest to ze jest podany obszar jaki ma byc objety masazem :) ) Wiec 100% sukcesu to czytanie ze zrozumieniem ;D Pozdrawiam :) )
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-06-14, 15:59   

forever napisał/a:
Witam,
mam pytanie odnoście części Masaż projektu, otóż jak powinno to dokładnie wyglądać? chodzi mi o poprawność zapisu.
Otóż u mnie w szkole o dziwo co nauczyciel to inne zasady, oto przykłady wersji jakie słyszałem, ale która jest prawidłowa:


IV.
Sprężyste odkształcenie tkanki skóry oraz naskórka poprzez głaskanie powierzchowne okolicy ramienia w celu obniżenia pobudliwości zakończeń nerwowych
Spręzyste odkształcenie naczyń krwionośnych oraz chłonnych poprzez głaskanie głębokie okolicy ramienia w celu przyspieszenia odpływu krwi żylnej z tkanek
Pprężyste odkształcenie tkanki łącznej poprzez rozcieranie spiralne okolicy ramienia w celu uelastycznienia przyczepów
itd. opracowanie mięśni poprzez ugniatanie, uciski, oklepywanie, wibracje

Zachowana warstwowość, nazewnictwo tj. sprężyste odkształcanie oraz pospolite "głaskanie", "rozcieranie" itd. oraz podana celowość


Chyba najlepszą opcją będzie numer IV. bo zawiera chyba wszystkie wymogi. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam



Czwarta wydaje się najlepsza, dodam do tego, że chyba warto pokusić się o podanie opracowanych grup mięśni, czyli trójgłowego i dwugłowego i parę innych.


Mam do tego też takie pytanie, wymieniasz sprężyste odkształcenia w głaskaniach i rozcieraniach, a jak to wygląda przy ugniataniu i wstrząsaniu i innych technikach?
Co się wtedy sprężyście odkształca>???
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-14, 16:10   

Grzegorz napisał/a:


Mam do tego też takie pytanie, wymieniasz sprężyste odkształcenia w głaskaniach i rozcieraniach, a jak to wygląda przy ugniataniu i wstrząsaniu i innych technikach?
Co się wtedy sprężyście odkształca>???


przy ugniataniu, uciskach, oklepywaniu, wibracji i roztrząsaniu jest to sprężyste odkształcenie tkanki mięśniowej
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB