Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Głębokie dziury w mięśniach
Autor Wiadomość
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-25, 00:00   Głębokie dziury w mięśniach

rozpoczne nowy temat w sprawie masażu. mam wątpliwości ale i swoje przemyyslenia, ale tu sporo osób sie od nas uczy..
mam dwie osoby, które maja takie dołki w mięśniach. one mówią, że ich to boli, jedna to mężczyzna 70lat po wymianie stawu biodrowego, druga to kobieta około 40 u której podejrzewa sie SM. w obu przypadkach zmiany są na 4głowym uda i jest to pocztek serii masażu. Ja myslę ze jest to z przeciązenia. na razie proponuję to pougniatać podlużnie i porolować... A co wy na to :? Co proponujecie jeszcze tak na sucho bez oglądania pacjenta...:?
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-05-26, 07:35   

Na sucho to można wyprać portki w pralni chemicznej, a nie proponować zabiegi :twisted: Zwłaszcza, że we wspomnianych przypadkach jest dość prawdopodobne, że te "dołki" mogą być np. wynikiem upośledzenia przewodzenia gałązek nerwowych zaopatrujących poszczególne włókna mięśniowe, kilka razy miałem do czynienia z takimi sprawami. Mogą to być , co oczywiste, także inne zaburzenia. Jak powiadają, Pan Bóg przed terapią postawił diagnozę...
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-26, 19:54   Re: Głębokie dziury w mięśniach

***Ewa*** napisał/a:
rozpoczne nowy temat w sprawie masażu. mam wątpliwości ale i swoje przemyyslenia, ale tu sporo osób sie od nas uczy..
mam dwie osoby, które maja takie dołki w mięśniach. one mówią, że ich to boli, jedna to mężczyzna 70lat po wymianie stawu biodrowego, druga to kobieta około 40 u której podejrzewa sie SM. w obu przypadkach zmiany są na 4głowym uda i jest to pocztek serii masażu. Ja myslę ze jest to z przeciązenia. na razie proponuję to pougniatać podlużnie i porolować... A co wy na to :? Co proponujecie jeszcze tak na sucho bez oglądania pacjenta...:?


Przepraszam dobrze zrozumiałem, pougniatać i porolować u pacjentki z podejrzeniem SM? Czy to są zmiany jedynie w tych okolicach? Na co, tzn na jaki masaż i partie ciała jest zlecenie?
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-26, 22:35   

widzę zbulwersowanie... Pewnie sie źle wyrażam. To nie jest zlecenie. Nie ważne i to nie jest mój pacjent. Nawet nie mieszka w tym samym mieście. W kwestii zleceń to juz lepiej nie mówić, co sie wyrabia w sanatoriach i przychodniach. Z tego, co wiem zmiany są tylko w tych miejscach. Pytam, bo właśnie tak mi to ktoś zrelacjonował i pyta, co zrobić dalej. Lekarz też nie daje żadnych zleceń. Najwyżej trzeba będzie delikwentów namowić by postarali sie o dokładne badania i leczenie
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-28, 08:44   

Tu nie chodzi o zbulwersowanie, ale wątek rozpoczyna się od:

Mam dwie osoby, które mają.... itd:

neurologicznie i pod reumatycznym kątem bym szukał.

pozdrawiam
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-05-28, 22:56   

sorry, dostałam takie pytanie do kogoą z rodziny telefonicznie i wiem, że ten ktos chodził na jakieś masaze i tak własnie mówił... pougniatali... itd. a żeby nie było opowiadania to napisalam krótko. MOże to jest za mało informacji. Chciałam zrobić jakąś dyskusję. Trudno mi też dyskutować w tym miejscu czy ta osoba ma tę chorobę czy nie. znałam wiele osób na różnym etapie SM, nie jestem lekarzem, ale mi to raczej na SM nie wyglada... Czasem trudno tak bez oglądania człowieka coś poradzić... więc... Można sie ewentualnie wymienić innymi doświadczeniami w ewentualnych, podobnych przypadkach. Albo zamknąć temat.
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-29, 11:30   

Ewa, myślę że generalnie o wymianę na polskich stronach dotyczących masażu, fizjo jest raczej trudno. Tym bardziej że tego rodzaju przypadki trudno przedyskutować, mamy nie wiele informacji, no i kto sie ponadto właczy do konkretnej dyskusji?

Omawianie tego rodzaju przypadków nie ma sensu, pomijam już rolowanie, itp.
Nie przejmuj się tym, warto czasem zaoszczędzić czas i przeczytać coś w tym czasie :) Chyba nie trudno zauwazyć jak jedni się produkują, inni jedynie szperaja na stronach internetowych w poszukiwaniu jakiegoś haka :) na wypowiedz innych.

To nie sa złośliwości, tylko fakty :)

Jakie jest moje zdanie? Aby forum mogło być w pełni profesjonalne, potrzebny jest jawny profil, who is who? Od kilku dobrych lat występuję na forach min jako bodyworker lub po prostu Piotr Szczotka. Tego w dyskusjach pragnąłbym także od innych, ale trudno. Mamy co mamy.

Uważam, iż tego rodzaju zmiany w mieśniach, warto badać neurologicznie, wiele tego rodzaju zmian absolutnie nie nadaje się na rozciąganie, tym bardziej rolowanie. Jeśli do końca nie wiemy jakie jest rozpoznanie to tym bardziej.

Pozdrawiam serdecznie. Piotr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB