Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jest kryzys, musi boleć - kolejka na masaz pol roku
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-05-22, 12:31   Jest kryzys, musi boleć - kolejka na masaz pol roku

Mieszkaniec Tarnobrzega przez cztery dni chodził ze złamaną ręką, bo nie mógł się doczekać wizyty

Czy takie chore sytuacje mogą stać się normą, także w naszych szpitalach? To zależy od tego, jak bardzo do serca wezmą sobie ostrzeżenia NFZ szefowie tutejszych placówek.

Fundusz napisał do dyrektorów szpitali i poradni: nie będziemy płacić za świadczenia udzielane pacjentom ponad ustalony w kontrakcie limit. Jeśli to ostrzeżenie adresaci potraktują bardzo poważnie, sytuacja, jaka spotkała pacjenta z Tarnobrzega, może nie być wyjątkiem. Tamtejszy szpital przez 4 dni nie przyjął chorego ze złamaną ręką, bo w poradni ortopedycznej wyczerpał się limit numerków do ortopedy.

- Nadwykonania nie wynikają z naszego widzimisię, ale z rzeczywistych potrzeb. Jeżeli kontrakt pozwala mi na przyjęcie 100 pacjentów, a zachoruje 110, to tych 10 mam odesłać do domu? A może do innego szpitala, który też odeśle ich z kwitkiem? - zastanawia się Krzysztof Motyl, zastępca dyrektora Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy.

- Problem w tym, że jak chory po drodze umrze, wina spadnie na lekarza i szpital, a nie na urzędnika z NFZ. Dlatego będziemy pracować tak, jak dotąd, a jeśli fundusz za nadwykonania nie zapłaci, będziemy się domagać pieniędzy przed sądem. Od 2003 roku mieliśmy już kilka takich spraw i wszystkie wygraliśmy. Pieniądze, choć z dwu-trzyletnim opóźnieniem, trafiały na nasze konto.

Ale nie wszystkie szpitale pójdą tą drogą. - Po pierwszym kwartale wartość nadwykonań sięgnęła już kilku milionów, ale też liczba pacjentów, w porównaniu z 2008 rokiem, wzrosła o 15 procent - wylicza Andrzej Motuk, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela. - Jeśli ta tendencja się utrzyma, szpital zacznie się niebezpiecznie zadłużać. Jako szef placówki nie mogę na to pozwolić. Ale nie mogę też odsyłać pacjentów z kwitkiem. Tych, których stan na to pozwala, będziemy zapisywać w kolejki, które tym samym na pewno się wydłużą.

Takie wieści muszą martwić chorych, którzy już dziś miesiącami czekają na wizytę u specjalisty. - Lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do neurologa, bo ból w barku nie dawał mi zasnąć - opowiada Danuta Grzelak, bydgoszczanka. - Najbliższy termin wizyty za trzy miesiące. Nie mogłam tyle czekać i poszłam do neurologa ze skierowaniem w ręku. Grzecznie zapytałam, czy mnie przyjmie. Zgodził się i zapisał wiele zabiegów rehabilitacyjnych. Ale na masaż i naświetlania mam czekać ponad pół roku. I nie mam wyjścia, bo bez kolejki na rehabilitację się nie wcisnę. Czy to jest normalne?

Do lekarza po bydgosku

od 590 do 2634 (7 lat) dni poczekamy w kolejce po endoprotezę biodra, a stawu kolanowego od roku do 1652 dni
  
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-05-22, 13:06   masaz tajski

Jak podaje śląski dodatek Gazety Wyborczej z dnia 15.V.2009r. w marcu tego roku prezes NFZ-etu Jacek Paszkiewicz wydał zarządzenie, w którym zdecydował, że w jednym cyklu terapeutycznym NFZ finansuje tylko 10 dni zabiegowych.

Według nowych przepisów pacjenci będą musieli odnawiać skierowanie na rehabilitację po każdym cyklu, czyli co miesiąc. Wcześniej musieli tylko raz w roku. Wielu pacjentów przewlekle chorych ma problemy z dotarciem nawet na ćwiczenia, a dotarcie do lekarza jest już ponad ich siły.

Fundusz się oczywiście broni. „W zarządzeniu chodziło jedynie o to, by po każdym cyklu lekarz mógł ocenić efekty rehabilitacji i zdecydować, czy potrzebne są kolejne zabiegi” – wyjaśnia Jacek Kopacz, rzecznik śląskiego NFZ-etu.

Ja się więc pytam dlaczego takiej oceny nie może podjąć fizjoterapeuta(oczywiście konsultując to osobiście z lekarzem) na podstawie prowadzonej przez siebie dokumentacji postępów rehabilitacji?

Skutek jest więc przeciwny do zamierzonego: wydłużająca się kolejka do lekarza oznacza pogorszenie, a nie poprawę dostępu chorych do rehabilitacji.

NFZ zadeklarował poprawę i na stronach funduszu dostępny jest PROJEKT zmiany marcowego zarządzenia: skierowania mają obowiązywać nie do 10 zabiegów, ale do czasu osiągnięcia poprawy w leczeniu. Nie wiadomo tylko, kiedy prezes podpisze nowe zarządzenie.
A ty się pacjencie męcz!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB