Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z egzaminami zawodowymi?
Autor Wiadomość
agnieszka

Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-08, 08:17   

Adam zapraszam Cie na zajecia -wtedy ocenisz jaki jest poziom,a póki co nie wypowiadaj sie proszę na ten temat bo jest mi przykro że tak nisko oceniasz moje umiejętnosci :cry: pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-12-08, 12:27   

agnieszka napisał/a:
Adam zapraszam Cie na zajecia -wtedy ocenisz jaki jest poziom,a póki co nie wypowiadaj sie proszę na ten temat bo jest mi przykro że tak nisko oceniasz moje umiejętnosci :cry: pozdrawiam

Aga temat służy do pytani w sprawie egzaminów zawodoych na technika masazyste a nie egzaminów w różnych szkołach. Więc trzymajmy się tematu ;)
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-12-08, 13:31   

nie oceniam Cie tylko stwierdzam z własnego doswiadczenia jak jest w szkole panstwowej 2 letniej a jak jest w żaczkach ;-)
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 22:51   

ma ktos moze test z ubiegłych lat i odp 2006-2008 lub wie co bedzie w tym roku?

Anonymous napisał/a:
Chętnie odpowiem na pytania. :wink:

ma ktos moze test z ubiegłych lat i rozwiazane 2006-2008

etap piemny 2008 -0X -082
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-26, 14:34   

Taka prośba edytuj swoje posty a nie piszesz nowe ok ;)
 
     
Gość

Wysłany: 2009-01-26, 18:58   

ok.wystarczy wejsc w edycje
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-01-27, 00:28   

Anonymous napisał/a:
ok.wystarczy wejsc w edycje

Dokładnie. Zachęcam do zarejstrowania sie na forum ;)
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-01-27, 22:50   

przez pomyłkę w zakładce "materiały" napisałam proponowany tytuł do prracy w projekcie, moze ktoś sie do niego odniesie.. A tak jako komentarz, to jestem tego samego zdania, że ministerstwo powinno zrobić ogólnopolski test z teorii, anatomii i tak jak jest czegoś tam, a praktyczne egzaminy powino sie zdfawać na pacjencie w wylosowanej przychodni czy szpitalu, lub nawet gabinecie typu spa, bo to trochę zbajerowana profiklaktyka, tylko tyle, ze trochę cocacolą jedzie, czyli bajeranctwem :cry: w obecności przedstawiciela placówki, czyli doświadczonego masażysty, nauczyciela i egzaminatora z zewnątrz, i nie było by, ze uczeń na opini leci.. Swoja drogą, ktos napisał, że za granica nie ma takich genialnych egzaminów... cóz, my zawsze chcemy sie przed całym światem wykazać malowaniem trawki na zielono... odkąd pamietam tak było... :mad: tylko efekty tego są niezwykle nieadykwatne...
to tak na początek zapodałam kilka kwestii, jestem ciekawa jak idzie to pisanie projektów w innych miejscach w Polsce, na co sie zwraca uwagę, z tego co wiem w 2007 i 2008 roku był inny podział pracy, w tym roku moze by jeszcze inny, trzeba by było tak napisać projekt, by zawierał wszystko co należy... dwiescie razy mycie rąk, dezynfekcja, jak na chirurgii, zbajerowane wyposażenie.. 20 pytań w wywiadzie.. , żartuję, nie lubie marnowanie czasu na malowanie trawy na zielono... lubie konkrety
  
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-31, 23:08   

Tytuł powinien brzmieć " Projekt realizacji prac związany z przygotowaniem i wykonaniem zabiegu masażu u pacjentki (dane pacjentki) z rozpoznaniem (przepisujesz rozpoznanie z karty). Wykonanie zabiegu masażu klasycznego (lub ręcznego, medycznego) tutaj wstawiasz określona część ciała, na której wykonasz masaż. Przygotowanie zestawu ćwiczeń dla pacjentki do wykonywania w domu oraz uzupełnienie dokumentacji medycznej."

To jest ten nieszczęsny tytuł jak tak napiszesz to masz maksymalną ilość punktów za tytuł czyli jak do tej pory 4. Pozdrawiam
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-02-02, 01:49   

ja nie piszę projektu, ktoś mnie pytał, jak dla mnie to... juz napisałam co o tym egzaminie myslę, chcę pomóc młodszym, bo juz kolejny raz do do tego podchodzą.. m m mam nadzieję, że jak o coś poproszą to mi odpowiecie... .ja zdawałam NORMALNY DYPLOM W KRAKOWIE U ZBOROWSKIEGO I SKWARUSIA, NA PACJENTACH Z REUMJATOLOGII OD PANI WARZECHY..
za wszystkie informacje dziękuję,
 
     
joka16
Gość
Wysłany: 2009-02-04, 19:17   witam serdecznie

[quote="magsmol"]Szczególnie są problemy z pisaniem projektu. Wiem coś o tym bo przez dwa ostatnie lata sprawdzałam prace egzaminacyjne. Forma egzaminu może nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale takie są wymogi i trzeba ten egzamin zdać żeby uzyskać tytuł technika masażysty. W tym roku zdawalność była ponad 70 %. Zdarzały się szkoły w których na 30 osób zdawało 3. Dlatego myślę, że ten wątek może być przydatny osobom, które nie bardzo wiedzą jak się zabrać do pisania projektu.[/quote]

mam troszeczkę nietypowe pytanie czy projekt powinien uwzględniać dany masaz,a co zat ym idzie cały opis masażu cz efekt perspektywiczny tzn, w danym dniu przewiduję masaż klasy czny,za dni parę 5 faz opracowania przykurczu,potem jeżeli jest taka konieczność opracowanie zaników.....itd
 
     
joka16
Gość
Wysłany: 2009-02-04, 21:55   mała korekta

przepraszam za pewien chaos w sposobie przekazu,ale treść mojego powyższego pytania ma dla mnie duże znaczenie bo dotyczy kształtu nauczania,jestem nauczycielem i rzeczywiście proces nauczania to................,chętnie też pomogę :!:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-02-04, 21:57   

Zapraszam do rejstracji na forum ;) Przepraszam za ot. ;)
 
     
Gość

Wysłany: 2009-02-04, 22:52   

Sprawdzając projekty można zauważyć, że osoby układające klucz nie wymagają tak szczegółowego opisu zabiegu. Najważniejsze jest wymienienie i krótkie opisanie poszczególnych technik masażu, które osoba zdająca wykonałaby w tym momencie u danego pacjenta. (Zakładamy też że jest to pierwszy zabieg). Wiadomo że ucznia trzeba przygotować pod kontem pracy na placówkach w oddziałach gdzie musi znać wszystkie fazy, o których pisałaś, nie musi ich jednak umieszczać w projekcie. Ważne jest by była zachowana zasada warstwowości, tok masażu i żeby cel zabiegu był osiągnięty. Po prostu młodzież do napisania projektu musi się nauczyć pewnego schematu, którego wzorem są klucze rozwiązań z poprzednich lat.
Myślę że osoby układające klucze bazują na książkach pana Prochowicza a nie Pana Zborowskiego, który jest wymieniany jako podręcznik podstawowy w programie nauczania na tym kierunku. Pytania na testach teoretycznych też są żywcem wyjęte z Prochowicza.
My w swojej szkole organizujemy dwa egzaminy próbne, jeden w lutym i jeden w kwietniu, oprócz tego uczniowie piszą projekty na pracowni i na placówkach i chyba dzięki temu zdawalność jest 99% (niektórzy są niewyuczalni :wink: )
Skoro Ty też sprawdzałaś prace to chyba się znamy :smile:
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-02-04, 22:53   

Przepraszam nie zalogowałam się, ten gość powyżej to ja :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB