massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-12-11, 09:14 Czy ból może mieć związek z zaburzeniami psychicznymi?
Ból pleców stanowi poważny problem terapeutyczny, powodując znaczny stopień niepełnosprawności. Wpływa negatywnie na jakość życia i przyczynia się do rozwoju innych groźnych chorób, m.in. tych dotyczących układu kostno-mięśniowego.
Wcześniejsze badania sugerowały już, że przewlekły ból pleców lub karku jest silnie związany z zaburzeniami nastroju, uzależnieniem od alkoholu oraz zaburzeniami lękowymi. Nowe doniesienia, opublikowane w magazynie „General Hospital Psychiatry”, są skutkiem największych do tej pory badań na ten temat.
Szczegółowej analizie poddano pacjentów w wieku powyżej 18 lat, z 43 krajów, należących do krajów nisko i średnio rozwiniętych. Okazało się, że ból pleców może występować nawet u 35,1 proc. populacji, a blisko 7 proc. zgłasza przewlekły ból.
Najniższy wskaźnik bólu pleców występował w Chinach, obejmując blisko 14 proc. ludności. Dla porównania, najwyższe wskaźniki odnotowano w Nepalu, Brazylii i Bangladeszu.
W badaniach zauważono, że osoby zmagające się bólem pleców były przeszło dwukrotnie bardziej narażone na jedno z pięciu zaburzeń psychicznych, takich jak: niepokój, depresja, psychoza, stres czy też zaburzenia snu. Aż trzy razy zwiększało się ryzyko epizodu depresji i ponad 2,5 razy częściej występowała psychoza.
Co ciekawe, wyniki badań nie różniły się znacząco po uwzględnieniu statusu społeczno-ekonomicznego danego państwa. To bardzo ważne wnioski, które być może zmobilizują lekarzy do skuteczniejszego leczenia pacjentów cierpiących na przewlekły ból pleców.
Jak ocenić najnowsze badania? Ponieważ zostały opracowane na podstawie analizy szerokiej grupy pacjentów, można z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić o ich wiarygodności.
Ustal regularny plan ćwiczeń, który składa się z ćwiczeń na krążenie, gibkość i wzmocnienie kondycji. Skup się na właściwej technice i postawie ciała oraz...
Nie tylko ból pleców może znacznie obniżyć jakość życia - dokładnie tak samo dzieje się w przypadku migren czy niedyspozycji żołądkowych oraz związanych z nimi bólów brzucha, nie wspominając już o chorobach nowotworowych, które faktycznie mogą prowadzić do rozwoju zaburzeń na tle psychicznym.
Również comiesięczne bóle menstruacyjne u kobiet mogą przyczynić się do obniżenia jakości życia, a co za tym idzie - wpływać na rozwój chorób psychiatrycznych.
Ponieważ podobne wnioski można wysnuć w stosunku do każdego schorzenia, należy zadać sobie pytanie, co dokładnie wpływa na ogólną kondycję organizmu podczas bólu pleców.
Na pewno sam ból w swojej istocie jest mało komfortowy, podobnie jak ograniczenia ruchowe i konieczność rehabilitacji. Jednak stan zapalny toczący się w obrębie tkanek nie powinien mieć aż takiego wpływu na rozwój chorób związanych z zdrowiem psychicznym. Nowe badanie powinno więc uczulić pracowników służby zdrowia na problemy mogące pojawić się u osób doświadczających dolegliwości bólowych.
Bóle menstruacyjne mogą mieć wiele przyczyn, w moim przypadku jedynym rozwiązaniem na ból były tabletki antykoncepcyjne. Jest oczywiście wiele sposobów na ból, warto o na ten temat poczytać choćby na stronie OB http://nastolatki.myob.pl...amponow-w-nocy. Pozdrawiam
Oczywiście, że może!
Psychika ma wpływ na wiele aspektów naszego funkcjonowania.
hella
Dołączyła: 23 Mar 2017 Posty: 317 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-10, 10:06
Jak najbardziej moze mieć to związek. Ból wpływa bezpośrednio na psychikę i nie można sie do niego przyzwyczaić. Osoba staje się rozdrażniona oraz nie może skupić się na niczym innym ale na bólu.
Ból bardzo często wynika ze zwiększonego napięcia mięśni. Kiedy mamy napięte mięśnie, np. szyi czy barku, do mózgu są przekazywane mediatory bólu. To są przekaźniki, które powodują powstawanie błędnego koła. Napinają się mięśnie, więc my się przykurczamy, a jak się przykurczamy, to boli jeszcze bardziej. Powstaje tzw. koło napięciowo-bólowe.
W wielu przypadkach pomaga bardziej wizyta u fizjoterapeuty, niż leczenie tabletkami przeciwbólowymi ktore nie jest przecież tak bezpieczne ( tabletki takie mają dzialanie uzależniające organizm oraz moga powodować ból z odbicia w przypadku ich odstawienia).
klinikarehabilitacji.pl/fizjoterapia-nowoczesne-metody-terapeutyczne-w-zwalczaniu-dolegliwosci-bolowych/
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8