Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje o dofinansowaniu działalności
Autor Wiadomość
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-25, 11:56   Informacje o dofinansowaniu działalności

Czyli nic innego jak postarać się o własny gabinet masażu i być właścicielem :) Wiem, zę to dużo pracy, ale może warto? Ja właśnie staram się o przyznanie mi dotacji z urzędu pracy lub z UE. Mam nadziję, że mi się uda a przynajmniej będę się mocno starać! Czasem trzeba zaryzykować...inaczej zawsze będę robolem.
Ja jeszcze pracuję dorywczo w takim małym SPA u mnie w mieście, i tam kobietka bierze za masaż 50 zł a czego ja dostaję 25 zł, ale tam jest mało masaży a ja jestem tylko "na telefon". Więc biorę sprawy we własne ręce!
 
 
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-25, 13:00   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

zanim otworzysz gabinet mozesz rozwijac zabiegi z dojazdem do klienta i czy oferowac zabiegi u siebie w domu (jesli masz warunki) - dopiero gdy masz juz baze stalych klientow, porywaj sie na wlasny gabinet.

dotacja jest dobra, ale z reguly pozwala tylko na przystosowanie gabinetu i jego urzadzenie. Po tym bedziesz musiala placic czynsz, utrzymanie, serwis, lokalne podatki.
  
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-25, 13:44   

To, to ja wiem, dlatego teraz dojeżdżąm do klienta ale to nie zmienia faktu, że o dotację będę się starać, bo jak dają kasę to trzeba ją brać! Ja oczywiście przez jakiś czas będę tylko dojeżdżać do klienta bo w domu warunków nie mam. Co prawda mam tylko jeden mały problem a dotyczy to sanepidu, no ale pewnie to nie jest miejsce na tego typu rozmowę (znowu mnie Karol gdzieś pośle ;) ) heh , chociaż chętnie bym się dowiedziała coś na ten temat.

Pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-25, 15:43   

Zielona0 napisał/a:

Ja jeszcze pracuję dorywczo w takim małym SPA u mnie w mieście, i tam kobietka bierze za masaż 50 zł a czego ja dostaję 25 zł, ale tam jest mało masaży a ja jestem tylko "na telefon". Więc biorę sprawy we własne ręce!

To i tak nie źle zarabiasz. Pracodawca jest fer wobec ciebie, tylko szkoda ze tak mało masaży masz. :)

Zielona0 napisał/a:
To, to ja wiem, dlatego teraz dojeżdżam do klienta ale to nie zmienia faktu, że o dotację będę się starać, bo jak dają kasę to trzeba ją brać! Ja oczywiście przez jakiś czas będę tylko dojeżdżać do klienta bo w domu warunków nie mam. Co prawda mam tylko jeden mały problem a dotyczy to sanepidu, no ale pewnie to nie jest miejsce na tego typu rozmowę (znowu mnie Karol gdzieś pośle ;) ) heh , chociaż chętnie bym się dowiedziała coś na ten temat.

Pozdrawiam

Tak mówisz o tej dotacji ja by ją za darmo rozdawali. Czy w tym nie ma jakiś haczyk, słyszałem musisz spełniać pewne zarobki po otworzeniu gabinetu, bo inaczej trzeba będzie oddać dofinansowanie.

Co do sanepidu otwórz oddzielny temat tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewforum.php?f=13 :D
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-25, 22:28   

Dofinansowanie trzeba oddać wówczas wtedy gdy nie utrzymasz się przez rok na rynku i to jest podstawowy warunek. W tym roku nie musze mieć nawet 20% własnego wkładu (w zeszłym tak było). U mnie w Urzędzie Pracy mogę otrzymać do 12 tys zł. A jest to dotacja dla bezrobotnych (zarejestrowanych w urzędzie). Dużo osób wzięło tą dotację na otworzenie własnej firmy a nawet zatrudnili pracowników i większość tych pracowaników opłaca urząd. Co prawda jest z tym latania i załatwniania i papierkowaj roboty ale ja uważam że warto.

Pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-25, 22:54   

No chyba że tak. Jakoś i tak nie chce mi się wierzyć w to wszytko że tak łatwo dają. Powiedz mi jeszcze a jak się już otworzyło firmę i ma się ją jakiś czas czy też można wziąć dofinansowanie? Czy tylko przy pierwszym otwieraniu firmy ?
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-25, 23:03   masaz warszawa

nie, dofinansowanie tylko dla bezrobotnych, czyli nawet nie dla wszystkich otwierajacych dzialalnosc
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-25, 23:05   Re: masaz warszawa

massagewarsaw napisał/a:
nie, dofinansowanie tylko dla bezrobotnych, czyli nawet nie dla wszystkich otwierajacych dzialalnosc

Aha czyli nie każdy moze. To byłem w błędzie. Mozna powiedzieć że tylko wybrane osoby z wybranym planem biznesowym ?
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-25, 23:09   

Ja tu pisałam tylko o dofinansowaniu dla bezrobotnych na otworzenie działaności, ale są dotacje z UE które można wziąć na dalszy rozwój firmy. Wiesz, jest taka fajna strona i fajni ludzie którzy pomagają w uzyskaniu informacji a nawet dotacji. Ja już skorzystałam z ich usług. www.bierzdotacje.pl to jest ich stronka i tam możesz się sporo dowiedzieć. Ja na początku nie chciałam brać dotacji bo się bałam i niewiele na ten temat wiedziałam, ale poszukałam u mnie w mieście takie osoby które już tą dotację wzięły i są naparwdę zadowolone. Trzeba troszkę na ten temat poczytać i poszukać informacji samemu bo w urzędach można kota dostać z tymi kobietami!! Sama wiem coś o tym...no, ale takie życie.

Pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-25, 23:15   

Dzięki za informacje, na pewno zerknę na storne i może skorzystam. Nie dziwie się ze ludzie się boją brać, bo w urzędach to faktycznie istna makabra.
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-26, 10:04   

Nie ma sprawy. Właśnie w czwartek jadę do Olsztyna zobaczyć się z jednym panem od dotacji więc będę wiedziała jeszcze więcej.
Pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-26, 12:47   

Zielona0 napisał/a:
Nie ma sprawy. Właśnie w czwartek jadę do Olsztyna zobaczyć się z jednym panem od dotacji więc będę wiedziała jeszcze więcej.
Pozdrawiam

Super. Czekamy na informacje :) Wypytaj o wszytko a potem podziel się z nami doświadczeniami. Nowym użytkownikom na pewno się przydadzą.
Pozdrawiam
 
 
gedeon44

Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 5
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-02-28, 19:16   

Z tego co wiem to każde województwo ma swoje priorytety wspierania przedsiębiorczości. Władze każdego województwa samodzielnie decydowały na jakie cele będą przeznaczać pieniądze i te cele w każdym województwie faktycznie są różne.
Dobrze jest szukać wstępnych informacji na stronach wojewódzkich urzędów marszałkowskich.
 
 
Zielona0 

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: Iława
Wysłany: 2008-02-29, 09:54   

Witam!
Pisałam już wczoraj, ale jakoś mi się nie zapisało, no ale cóż, zobaczymy czy tym razem mi się uda :)
No więc wczoraj byłam w Olsztynie na spotkaniu z tym Panem od dotacji no i sporo się dowiedziałam. Nie będę jednak brać dotacji z Urzędu Pracy tylko z UE. Wiąże się z tym więcej pracy papierkowej, ale od tego właśnie zatrudniłam tą firmę. Oni mi będą wypełniać te druczki. Z dotacji z UE mogę otrzymać 40 tys zł oraz comiesięczną dotację w wysokości 1000 zł . Z urzędu pracy dostanę tylko 12 tys. Dowiedziałam się też, żę większe prawdopodobieństwo otrzymania dotacji mają KOBIETY KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 25 LAT. *czyli ja :D ) Mam też więcej informacji, ale już nie wiem o czym pisać, jakbyście mieli jakieś pytania to może uda mi się na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam
 
 
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-29, 10:13   

Jak mam jedno. Wszytko ładnie pięknie dostajemy dotacje na własny gabinet/działaność i nagle działalność nie udaje się utrzymać i upada. Co w tym przypadku z otrzymaną dotacją? Trzeba oddać a jak sie nie ma to co zabiorą na mieszkanie, samochody itd ?? Na pewno jakieś zabezpieczenia te dotacje mają ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB