Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Od czego zacząć? Ważne pytanie
Autor Wiadomość
angajm 

Wiek: 36
Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2013-10-09, 01:24   Od czego zacząć? Ważne pytanie

Witam serdecznie,
Jestem tu nowa i zupełnie zielona, więc proszę o wyrozumiałość.
Zacznę od tego, że z wykształcenia jestem pedagogiem, lecz niestety w moim zawodzie trudno o stałą pracę - pracuję obecnie na część etatu. W związku z tym już od dawna myślałam o przekwalifikowaniu się, dlatego byłam na wakacyjnym kursie masażu chińskiego Tui Na. Marzy mi się zawód związany z masażem, bo bardzo chciałabym kontynuować to, czego się do tej pory nauczyłam, a masowanie sprawia mi ogromną przyjemność. Nie chodzi mi jednak o masaż klasyczny lecz o techniki/metody bardziej delikatne i mniej rozpowszechnione.
Może napiszę najpierw jakie obszary mnie interesują. Są to: terapia manualna, terapia czaszkowo-krzyżowa, metoda Bowena, biomasaż, odnowa biologiczna, ewentualnie masaż Shiatsu. Mam pytanie - co musiałabym skończyć zanim pójdę na któryś z tych kursów? Czy lepiej fizjoterapię czy studium masażu? Czy wystarczy jednoroczny kurs fizjoterapii (mam akurat na myśli Żaka) czy dłuższy? A jeśli dłuższy, to jaką szkołę fizjoterapii polecacie w woj. kujawsko-pomorskim? Chciałabym stworzyć sobie najpierw podstawę, a później poszerzać wiedzę, kończąc kolejne kursy. Chodzi mi też o to, żeby mieć solidne przygotowanie, gdy będę szukała pracy.

Dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam!
:smile:
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-10-09, 03:06   kursy masazu tajskiego warszawa

terapia manualna jest dla fizjo (nie, nie takich po rocznyh kursach z zaka, ale minimum licencjat, jako specjalizacja po studiach. Zajmuja sie tez nia niektorzy technicy masazysci, ale to jest poza kompetencjami.

tak, jak nic nie potrzebowalas, zeby isc na tui na, tak samo nic nie potrzebujesz na inne kursy.

jesli chcesz wykonywac masaz publicznie/szukac zatrudnienia, to powinnas zrobic anatomie i teorie, nawet na kursie klasycznego.

jesli stac cie na rok nauki fizjo, to idz na dwuletnie technikum masazu, bo to jest kwalifikacja.
 
     
Rybkos 

Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-10-09, 13:08   

Niestety muszę rozwiać twoje marzenia. Sam jestem z kuj-pom i pracy dla masażystów tutaj nie ma. Nawet stażu.
Najlepiej byś skończyła licencjat z fizjoterapii i kurs masażu klasycznego czy jak to się nazywa w szkołach 1 i 2 stopień.
Czasem zdarzy się jakaś oferta pracy i zazwyczaj wymagania to fizjoterapeuta, który potrafi masować.
Stricte nie ma zapotrzebowania tylko na masażystów, mimo, że fizjoterapeuta o masażu nie ma dużego pojęcia.
Praca dla masażystów jest nad morzem czy w górach więc musiałabyś liczyć się z przeprowadzką, i nastawić się na 2 letnie technikum + kursy ajurweda, tajski itp. Obowiązkowo do tego znajomość angielskiego i niemieckiego
A na koniec to ja też jestem pedagogiem i znajdę pracę prędzej jako pedagog niż masażysta;)
Możesz próbować z własną działalnością, ale jest kryzys i ludzi na prywatne masaże nie stać...
 
     
angajm 

Wiek: 36
Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-10-09, 13:16   

Dzięki za odpowiedź, miałam od kilku dni straszny mętlik w głowie, siedziałam w necie i oglądałam ofertę masy szkół masażowych, fizjoterapeutycznych i innych i nie wiedziałam na co się zdecydować... Teraz przynajmniej wiem od czego zacząć.
W takim razie zdecyduję się na dwuletnią szkołę masażu w TEB-ie, słyszałam o tej szkole dobre opinie, a co ważne, nauka jest bezpłatna.
Czyli po skończeniu tej szkoły będę musiała jeszcze iść na fizjoterapię, żeby zająć się potem terapią manualną? Na licencjat czy już wtedy wystarczy taki roczny kurs, o którym wspomniałam?
A może w ciągu tych dwóch lat pozmieniają mi się upodobania i wybiorę coś innego niż terapia manualna... - zobaczymy. W każdym razie dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :)
 
     
angajm 

Wiek: 36
Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-10-09, 13:22   

Dopiero teraz przeczytałam Twoją wiadomość Rybkos. Dzięki za nakreślenie realiów pracy masażysty. Jestem jednak dobrej myśli, chcę pokończyć różne kursy, najwyżej będę masować rodzinę i znajomych, a zawsze mam otwartą drugą furtkę jako pedagog, więc nie będzie tragedii - tak myślę :razz:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-10-10, 05:19   kursy masazu tajskiego warszawa

jesli chodzi o terapie manualna, to, jak pisalem, jest dla fizjo, ale nie po tych kursach, tylko po studiach.

sporo masazystow niewidomych rowniez uczy sie terapii manualnej, ale maja juz doswiadczenie z pacjentem i zalatwiaja wykladowcow przez okregowe stowarzyszenia, z dobranym dla nich programem.

jesli ci dobrze pojdzie na pierwszym roku technika, to na drugim mozesz probowac ciagnac zaoczny licencjat.

rybkos, generalnie, w masazu latwiej znalezc prace kobiecie, niz mezczyznie, szczegolnie w srodowisku spa. Liczy sie rowniez wiek i idace z nim doswiadczenie zawodowe i zyciowe, tj trudniej jest znalezc prace mlodej osobie zaraz po szkole. Natomiast jest absolutna prawda, ze w kryzysie nie ma pracy. Jesli nie jest sie uwiazanym przez rodzine, to mozna probowac sezonowo nad morzem, w gorach czy na saksach
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-12, 12:38   

Jak widzę tematy powtarzają się jak bumerang, no i dobrze. Napisze nieco z innej strony. Nie tylko jako praktyk, ale czasem szkoleniowiec i wykładowca na przeróżnych imprezach. Pisze to dlatego, iż mam przede wszystkim pewien wgląd spotykając się, rozmawiając z młodszymi adeptami. Tak więc uporządkujmy pewne sprawy:

1. Była pani na kursie, to i masaż był wykonywany na sobie. I jak czuje pani że to jest to? Tym się chce dalej zajmować? No to rozwiązań jest kilka.
Jeśli nie chce ktoś iść typowo w kierunku fizjoterapii, rehabilitacji, a zainteresowanie ma w kierunku wymienionych metod to studia w tym kierunku przepraszam powiem to głośno "psu na budę". Jeśli chce pani natomiast połączyć pedagogikę z masażem to warto pójść w kierunku dobrej szkoły.

2. Przy okazji wymienione przez panią metody jak Technika Bowena, Shiatsu (zwłaszcza Zen-shiatsu) to nie sa dosłownie masaże co raczej nurt body work, czyli praca z ciałem. Tu masaż jest elementem większej sesji, podobnie jak w Polarity therapy, Metodzie Rosen, Heller work, czy bioenergetyce Lowena, no i rodzinnym Integracyjnym Masażu Body Work, itd. itd. Pedagog ma więc wiele możliwości :) .

Co do samej pracy to bywa różnie. Realne podejście i sytuacja rynkowa to jedno, a trzymanie się pasji, intuicji i marzeń to drugie. Rezygnacja z marzeń? Przenigdy!!!

Moim zdaniem teraz jest tendencja odwrotna łatwiej w pewnym sensie rozpocząć pracę w małych miasteczkach nawet niż dużych metropoliach. Ale to zależy od zaangażowanie. Czasem dostaję C.V. od masażystów, od fizjoterapeutów także i prawdę mówiąc są to tak bezpłciowo napisane życiorysy że szok.

Ale też znam sporo masażystów którzy pomimo wszystko potrafili stworzyć sobie miejsce pracy w rejonach kompletnego bezrobocia. Szacun.

Powtórzę, stworzyć sobie miejsce pracy!!! Nie mam na myśli etatu, ciepłej posadki z zapłaconym ZUS-em. Ale stworzyć sobie praktykę. No i to jest wyzwanie dla marzycieli. Etaty są dla telegrafistów.

Od ponad 20 lat prowadzę także prywatną praktykę, od 10 tylko na swoim. Imponują mi właśnie ludzie którzy wbrew pozorom potrafią w małych miejscowościach nawet, rozrusza praktykę.

Ale moim zdaniem podstawowy pytanie co pani chce osiągnąć. Oczywiście przydały by się dobre fundamenty np technik masażysta. Ale tu akurat programowo co do wschodnich metod lub nurtu body work rozczaruje się pani.

Są także jeszcze inne rozwiązania. Można np uczyć się wspomnianego shiatsu w 2-3 letnich szkołach. Takie są zagranicą, ale w Polsce też są ku temu czynione przygotowania. Moim zdaniem lepiej skupić się na jednej metodzie opanować ją w miarę jak najlepiej i potem pójść dalej, niż kończyć wszystko po łebkach.

Taka refleksja po wielu listach i rozmowach. Rynek jest jaki jest, ale w wielu zawodach. Moim zdaniem jest teraz czas dla mniejszych gabinetów i niszowych kierunków. A aby pracować w tym zawodzie potrzebna jest poza kwalifikacjami rzecz jasna, desperacja, intuicja, empatia i konkretne oczekiwania.
A co do marzeń, warto.

Kiedyś marzyła mi się muzyka, lubię także podróże, życie pokazało że można być grającym masażystą w drodze :cool:


Powodzenia w wyborach. Z pozdrowieniami Piotr Szczotka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB