Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Jak należy przygotować olejek do masażu?
Autor Wiadomość
shinigami7

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-05-01, 22:07   Jak należy przygotować olejek do masażu?

Witam,
dopiero nie dawno zainteresowałem się masażem. Jak należy przygotować olejek do masażu.

Wystarczy sam kokosowy czy potrzebny jest jakiś inny do zmieszania. Czytałem kilka artykułów na ten temat i w jednych piszą, że należy wymieszać z innymi olejami a w innych że wystarczy pojedynczy.

Na razie myślę nad zakupem samego oleju kokosowego. Czy potrzeba do niego dokupować jeszcze coś innego czy nie?

Dodatkowe pytanie: ile w przybliżeniu potrzeba przygotowanego oleju, aby wymasować plecy kobiecie?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-07, 00:56   kursy masazu tajskiego

nie, nie ma potrzeby mieszania kilu olejkow bazowych.

na cale cialo 10-20ml (zalezy od skory, olejku, stylu masowania). Mozesz dodac kilka kropel eterycznego
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-08, 11:30   

Witam

Jaki olej można zastosować jako bazowy do mieszanki z eterycznymi?
oprócz migdałowego i pestek winogron bo są dość drogie ok 60zł...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-08, 15:58   kurs masaz tajski

jakikolwiek olej jadalny, najlepiej virgin (z pierszego tloczenia), tloczony na zimno i organiczny. Kiedys w supermarkecie z winogron byl po 15zl/litr
  
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-09, 06:43   

Oliwa z oliwek !? z tego co ją używam w celach kulinarnych to szybko nabiera dziwnego zapachu dlatego trzeba ja szybko zużyć
Na necie widziałem na stronie juventas hipoalergiczny albo bazowy firmy green pharmacy
co o nich myślisz? to są chyba mineralne.
Polecasz jakąś książkę o masażu aromaterapeutycznym ?
Mam" Relaksacyjny masaż leczniczy" Leszka Magiery tam jest o nim ale trochę mało
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-09, 06:55   kurs masaz tajski

jak najbardziej oliwa z oliwek - im olej zdrowszy do zywnosci, tym lepszy do masazu.

ale virgin, czyli z pierwszego tloczenia, odnosi sie do wszystkich olejow.

jesli jest w plastiku, to przelac do ciemnej butelki szklanej, trzymac w zimnie (lodowka), szczelnie zamkniete. Mozesz od razu dodac olejek eteryczny, ktory pomoze zakonserwowac olej. Nie wlewaj spowrotem pozostalosci po zabiegu, mozna dac w malej butelce klientowi do samomasazu jako prezent
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-09, 08:38   

Ok dzięki za info
Lece dzisiaj do Carrefoura zobaczyć co oferują :grin:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-09, 08:56   kurs masaz tajski

tu male przewodniki http://en.wikipedia.org/wiki/Carrier_oil http://www.theschoolofmas...arrier-oils.htm

ale decyduje dostepnosc/cena.

w masazu liczy sie dotyk, olejek jest tylko narzedziem.

zeby przedluzyc swierzosc oleju mozna dodac ampulke witaminy E, bedzie tez odzywcza dla skory.

podobny temat "Oliwka + olejek eteryczny" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=441
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-09, 09:46   

Czyli wychodzi na to,ze olej mineralny też się nada
(w szpitalu widziałem dość duży karnisterek z olejem używanym do masażu był nieuczulający i bezwonny nie mam pojęcia co to było może parafinowy ??? )
a z organicznych to najlepiej chyba z pestek winogron-nie wiem jak pachnie bo
oliwa faktycznie ma dość specyficzny zapach
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-10, 08:20   kurs masaz tajski

w szpitalu chodzi o krotki masaz leczniczy i wartosc odzywcza olejku dla skory wogole nie jest brana pod uwage. Pewnie byla to plynna parafina. Jesli pracuje sie dla siebie i zabiegi sa dluzsze, to aspekt zdrowych olejkow i eterycznych trzeba brac pod uwage.

oliwka z oliwek pachnie, bo ma wiele skladnikow, oprocz tluszczu. Zapach mozna zamaskowac eterycznym. Jesli wykonujesz duzo zabiegow na olejku, to warto miec dla wyboru dla klienta kilka roznych i pytac o preferencje, wyjasniajac zalety kazdego z nich. Zreszta tak samo z eterycznymi
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-13, 09:06   

Jeszcze nie robię dużo zabiegów ale już zapoznaję się z aromaterapią pomału :smile:
Kupiłem olej z pestek winogron w Cerfie za 12zł ) 0,5l i skomponowałem pierwszą mieszaninę :grin:

Witaminy E w ampułce nie mieli w aptece,babka powiedziała że już takowej nie produkują...A co Ty na to,żeby zamiast samej witaminy E dodać do olejku jeszcze wit C ?

Natknąłem się też na artykuł o samodzielnym wykonaniu olejków eterycznych (zmieleniu rośliny z której chcemy otrzymać olejek i zalaniu jej olejem na miesiąc)-fajna sprawa tylko ciekawe czy będą porównywalne do kupnych czy będą śmierdzieć zmieloną trawą.. :shock:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-13, 12:07   kursy masazu tajskiego

tak, to dobra cena winogron. Piszac 15zl za litr to pewnie sie pomyslilem, ale nadal jest to tani i dobry olej.

witamina c nie jest trwala, nie rozpuszcza sie w tluszczu, pewnie nie konserwuje i nie jest wchlaniana przez skore. Zamiast ampulek e mozna wycisnac kilka kapsulek zelatynowych.

to nie bedzie olejek eteryczny, bo zrobienie olejku to skomplikowany proces. Niemniej proboj, bedziesz miec satysfakcje
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-14, 08:14   

Doczytałem i do robienia olejków eterycznych potrzeba aparaturę do destylacji :razz:

Widziałem krem czy jakieś serum z wit E i C do stosowania na skórę stąd to pytanie.
W sumie w samym oleju winogronowym jest sporo witamin rozpuszczalnych w tłuszczach powinno wystarczyć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB